Skocz do zawartości
kozioleczek4

Źle działająca funkcja ARC

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie forumowiczów,

Mam duży problem z dźwiękiem oraz funkcją ARC. Moje zestawienie: apmlituner onkyo ( https://systemy-kina-domowego.pl/onkyo-tx-nr545 ) + dekoder cyfrowego polsatu + tv Samsung ( https://www.samsung.com/pl/tvs/uhd-mu6172/UE55MU6172UXXH/ ). Telewizor mam podłączony z wyjścia HDMI ARC do amplitunera. Dekoder kablem hdmi też do amplitunera. W TV włączona funcja Anynet+ ( wykrywa amplituner i podłączony dekoder ). Cały zestaw mogę wyłączyć pilotem od ampli, tv i dekodera. Ale jeżeli włączę zestaw pilotem do tv to uruchamia się tylko TV. Jeżeli uruchomię tylko dekoder to włącza się dekoder i TV, ale nie ampli. Jeżeli włączę ręcznie ampli to nie ma dźwięku ani z głośników z TV ani z kina domowego.  Po wyłączeniu ampli pojawia się głos z TV. Najlepsze jest to, że jak pochodzi cały włączony zestaw ( tj. TV, ampli i dekoder ) to po jakimś czasie dźwięk z kina samoistnie się uruchamia. Ogólnie funkcja ARC działa jak chce, chociaż pilotem do TV mogę sterować dekoder ( zmiana kanałów głośność amplitunera ) Czy jest szansa, żeby ktoś mógłby mi coś poradzić? Już nie mam głowy do tego.. Z góry dzięki za wszelką pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam tv Samsunga 55uh7000 i to samo. Arc działa jak chce. Przez jakiś czas był dźwięk w soundbarze teraz już nie ma. Co ciekawe jak odlacze głośnik od ARC, TV nie gra w ogóle, dopiero zaczynaja działać wbudowane głośniki po restarcie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo to Samsung. U mnie soundbar tej firmy nie chce się poprawnie wyłączać i całą noc pozostaje włączony ile razy bym go pilotem nie wyłączał. Taka firma. 

  • Haha 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, kozioleczek4 napisał:

Witam serdecznie forumowiczów,

Mam duży problem z dźwiękiem oraz funkcją ARC. Moje zestawienie: apmlituner onkyo ( https://systemy-kina-domowego.pl/onkyo-tx-nr545 ) + dekoder cyfrowego polsatu + tv Samsung ( https://www.samsung.com/pl/tvs/uhd-mu6172/UE55MU6172UXXH/ ). Telewizor mam podłączony z wyjścia HDMI ARC do amplitunera. Dekoder kablem hdmi też do amplitunera. W TV włączona funcja Anynet+ ( wykrywa amplituner i podłączony dekoder ). Cały zestaw mogę wyłączyć pilotem od ampli, tv i dekodera. Ale jeżeli włączę zestaw pilotem do tv to uruchamia się tylko TV. Jeżeli uruchomię tylko dekoder to włącza się dekoder i TV, ale nie ampli. Jeżeli włączę ręcznie ampli to nie ma dźwięku ani z głośników z TV ani z kina domowego.  Po wyłączeniu ampli pojawia się głos z TV. Najlepsze jest to, że jak pochodzi cały włączony zestaw ( tj. TV, ampli i dekoder ) to po jakimś czasie dźwięk z kina samoistnie się uruchamia. Ogólnie funkcja ARC działa jak chce, chociaż pilotem do TV mogę sterować dekoder ( zmiana kanałów głośność amplitunera ) Czy jest szansa, żeby ktoś mógłby mi coś poradzić? Już nie mam głowy do tego.. Z góry dzięki za wszelką pomoc.

Nie mam dobrych wiadomości :( ARC oraz HDMI-CEC to funkcje losowo działające w różnych konfiguracjach sprzętowych. U mnie źle działa w układzie tv LG -  ampli Denon i doskonale w układzie tv LG i soundbar Samsung. Obserwując przez lata perypetie użytkowników, zaryzykuję twierdzenie, że nie ma silnych i albo masz szczęście albo nie ;)

Tobie konkretnie mogę poradzić wyłączenie sterowania hdmi w dekoderze (jeśli jest taka funkcja) i pozostawienie go włączonego cały czas (prawdopodobnie pobiera tyle samo prądu, jak jest włączony i wyłączony w stand-by). Skup się na układzie tv-ampli, ewentualnie na parze innych urządzeń.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...