Skocz do zawartości
epmkk

SAMSUNG UE65NU8072 i Dolby Atmos DD+

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

posiadam TV Samsung jak w tytule wraz z aplikacją Netflix. Wiem, że sam Netflix nie obsługuje w wersji 8 na tym TV Dolby Atmos, jednak jest możliwość wysyłania dźwięku w postaci DD+. Po kablu HDMI - wyjście ARC w TV i podłączeniu pod OUT ARC w ampli (Onkyo TX RZ810) dźwięk jest wysyłany w postaci DD+ (mam taki napis na wyświetlaczu w amplitunerze) jednak ampli nie dekoduje/interpretuje dodatkowych górnych kanałów. 

Oczywiście film posiada dźwięk w Dolby Atmos. Czy może wiecie jak ten problem rozwiązać, aby TV poprawnie wysyłał dzwięk do amplitunera a on odpowiednio dekodował również z górnymi kanałami Atmos?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpowiedź masz pierwszych zdaniach posta.
Jeśli aplikacja na TV, nie obsługuje Dolby Atmos, to jakim cudem ma Ci atmosa wysłać do AVR,...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, raf7705 napisał:

Temu, że jest to DD+, ma lepszy bitrate niż zwykły DD.

Jesteś pewien, że tylko to? Wydaje mi się, że metadane atmos nie są jakoś tajemniczo wyjęte ze strumienia audio przez tv i problem leży gdzie indziej.

Sam borykam się z podobnym problemem - mój tandem OLED serii 8 LG + Denon 6300 też nie dekoduje (a wiem, że umie ;) ) atmosa, pozostawiając DD+.

Poprzedni Oled serii 7 poprawnie współpracował z tym samym egzemplarzem wzmacniacza. 

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też myślałem że w DD+ zakodowane są metadane związane z Atmos. Pytanie gdzie jest problem ze Onkyo nie decyduje tych danych. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież napisałeś że twój samsung i aplikacja netflix nie obsługuję atmosa więc o co chodzi :)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok, rozumiem. Zatem mam inne pytanie  - czy aby aplituner odkodował poprawnie dźwięk dolby atmos wysyłany w postaci DD+ z TV potrzeba w amplitunerze wyjścia ARC czy eARC? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...