Skocz do zawartości
Przemekem

Jaki telewizor wybrać

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry.

Mam nie lada dylemat ponieważ nie mogę zdecydować się na zakup telewizora. Przez ostatnie 8 lat miałem 47 calowego Samsunga który działał do końca, lecz obraz pozostawiał już wiele do życzenia. Więc zacznijmy od początku:

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? 16m2
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? 2,9m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem ? 2
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu: Telewizor jest przesunięty pół metra w prawo względem kanapy. Nie ma możliwości innego ustawienia, tak więc jedna osoba siedzi na wprost a druga i trzecia bardziej z lewej. 
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć: Stać
6. Jak słońce świeci w pokoju: Z lewej ale są rolety
7. Jaki masz obecnie telewizor Samsung 47 cali hd 8 lat bez Smart nie pamiętam modelu
8. Co chcemy aby telewizor posiadał: Idealny obraz
9.  Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora: HD od czasu do czasu film w 4k
10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora: Serwer nas, dekoder Polsatu, konsola, Kino domowe, czasem komputer
11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor 5-6
12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą: Nie wiem
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej: Filmy, dzienna TV bajki
14. Czy zamierzasz korzystać z internetu na ekranie telewizora: Raczej nie
15. Czy zamierzasz grać w gry PC / konsola - jeśli tak to ile % dziennie: Czasami tak 3 godziny raz-dwa razy w tygodniu
16. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień: Wieczorami
17. Preferencje co do wielkości: 65-75 cali
18. Co Cię denerwuje w telewizorach Klatkowanie, Słaby odcień czerni
19. Preferencje co do marki: Samsung Sony LG ?
20. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne: Nie musi
21. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup 9000-10000 PLN

22. Czy będziesz zainteresowany profesjonalną kalibracją ekranu w celu wyciśnięcia maksymalnych możliwości nowego sprzętu Nie

Zacznę od początku. Kupiłem na test telewizor LG 75UM7600PLBAEU, ale nie jestem z niego do końca zadowolony. Co mi się w nim podoba to pilot ze scrollem i funkcją, kursora i to, że jednym pilotem mogę obsługiwać większość urządzeń w domu. A może wszystkie tv teraz tak mają a ja troszkę zostałem w miejscu z moim starym odbiornikiem?:) Szczerze mówiąc, to myślę, że jednak trochę przesadziłem z rozmiarem. Co zauważyłem to o ile w serwisie Netflix tak tego nie widać to podczas oglądania dziennej telewizji mam wrażenie, że tv klatkuje i czasami nie nadąża z wyświetlaniem obrazu. Oprócz tego modelu oglądałem jeszcze: Sony KD-65XG8577 oraz Samsung UE65RU7455UXXC

Teraz już sam nie wiem czy znajdę coś lepszego w rozmiarze 75 cali czy postawić na 65 cali i kupić w tych samych pieniądzach coś z wyższej półki... Czytałem jeszcze o modelach: Samsung: QE65Q70RATXXC oraz Sony: KD65XG9505BAEP i teraz już mam taki mętlik, że nie wiem co wybrać.......

Dodam, że czytałem też o różnych rodzajach matrycy: Oled, Qled, FALD, ... pojęcia nie są mi o tyle obce, co nie mam doświadczenia i porównania przy wyborze jednej z nich, a zależy mi na ładnym obrazie :) Na zwrot tego LG mam jeszcze 21 dni tak więc chciałbym z Państwa pomocą jak najszybciej podjąć decyzję i wybrać coś onkretnego. A może coś innego niż modele, które podałem?

Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi.

Pozdrawiam

Przemek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tym budżecie i przy takich warunkach oglądania (odległość od ekranu i głownie wieczorami) to ja bym się nie zastanawiał i szedł w porządne 65", bo jest to optymalna wielkość do oglądania z ok. 3 metrów

 

Jeśli spodobał Ci się pilot LG (inni producenci nie mają tak dobrego pilota) to na Twoim miejscu brałbym LG OLED65C9 - względem tego LG co masz obecnie jest jakościowa przepaść i wcale Ci się nie dziwię, że jesteś z obecnego telewizora nie zadowolony.

 

Alternatywnie wartym zainteresowania telewizorem jest samsung 65Q85 - może nie tak nowatorski jak OLED, ale nieco bezpieczniejszy wybór do gier.

 

Modele Samsunga i Sony o których czytałeś też są warte polecenia, ale skoro możesz sobie pozwolić, to ja bym jednak poszedł w coś z wyżżej półki default_wink.png

 

Ewentualnie jeśli chciałbyś pozostać przy większym ekranie, to jest jeszcze sony 70xf8305 - nie będzie to poziom 65" telewizorów, ale nadal będzie znacznie lepszy jakościowo niż LG 75UM7600 default_wink.png

 

Napisane Tablet Z.

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.11.2019 o 14:03, Przemekem napisał:

Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi.

Pozdrawiam

Przemek

Konkretne 65 cali i tyle w temacie. Jak coś ekstra w dodatku z obrazem jak brzytwa to polecam LG OLED 65C9.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...