Skocz do zawartości
Adaxis

Jaki TV 4K wybrać OLED/QLED 65 cali ?

Rekomendowane odpowiedzi

Dnia 18.11.2019 o 23:47, klaus71 napisał:

tylko ja mam EX780 - on ma czarne lustro  i jest na VA (kąty też słabiutkie ale przynajmniej noga obrotowa więc łatwiej kombinować)

Ruszylem 4 litery do sklepu co by nie bylo, ze pamiec mnie zawodzi - fx780 w 50 calach i xf9005 w 65. Wprawne oko wychwyci niewielka roznice w polyskliwosci, jednak dla zwyklego zjadacza chleba nie szans - oba tv maja tak samo blyszczacy panel.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy tu mowa o Panasoniku TX-58EX780E czy nazwy mylicie? Pytałem Was o Panasonica TX-65GX830E, to powiedzieliście przecież, że dno...

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, Xisiek napisał:

 fx780 w 50 calach i xf9005 w 65.

mała różnica w literce - EX nie FX - model już nie produkowany bo chyba ten sam rocznik co XF9005 czyli chyba 2017

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, Adaxis napisał:

Przecież XF9005  to model 2018, a nie 17 -co ty go tak dewaluujesz?   :)

dlatego napisałem chyba - myślałem że oba są z 2017 bo ja swojego EX780 kupiłem w 2018 i mojego wyprzedawali a xf9005 też był w super cenie w okolicach 4000zł w tym czasie i już był sporo na rynku

i w sumie nic nie mam do XF9005 - dobry tv w bardzo dobrej cenie - dla jednych cud świata - ale u mnie, w zasadzie gorszy EX780 dał lepsze wrażenia

Edytowane przez klaus71

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, klaus71 napisał:

mała różnica w literce - EX nie FX - model już nie produkowany bo chyba ten sam rocznik co XF9005 czyli chyba 2017

No coz tego juz nie mieli :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, klaus71 napisał:

... xf9005 też był w super cenie w okolicach 4000zł w tym czasie i już był sporo na rynku...

Nie cud świata tylko rozsądek. A  65XF9005 jest obecnie o 1300 zł tańszy niż rok temu, więc nie wiem jak Ty to kalkulujesz, bo tzw. okazje zawsze się zdarzają... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytając ten wątek też się zastanawiam, mam ten sam dylemat. Pan w rtv euro, podpowiedzi mi żeby brać q80 65 a akurat stały 3 obok siebie q70 xg9505 i q80. W sony trzeba poruszyć kwestie WiFi które się zawiesza i tv trzeba resetowac. W samsungu brak Dolby vision. I co tu wybrać. Pan również wspomniał o refkeksyknej matrycy w sony, noni koleją sprawa problem z konfiguracją pilota z nc+. Też to podobno nie działa. Co o tym sądzicie. 

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, Grzesiek26 napisał:

Temat stanął. Koledzy a jest wogole sens kupować Sony dla hdmi 2.1 i dv czy to się nie przyda? 

Sony xg9505 z tego co wiem nie ma hdmi 2.1.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj chyba ma i wspiera eARC 

Nie wiem cy jest sens zwracania na to uwagi jeśli obraz idzie przez amplituner jak woim przypadku i tu kolejne pytanie mój amlli marantz sr6007 wspiera i scal7je do 4k ale hdmi są tylko 1.4 b jak to jest z podłączeniem tego obawiam się że ampli będzie trochę dlawil obraz czy się mylę? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, Grzesiek26 napisał:

Oj chyba ma i wspiera eARC 

Nie wiem cy jest sens zwracania na to uwagi jeśli obraz idzie przez amplituner jak woim przypadku i tu kolejne pytanie mój amlli marantz sr6007 wspiera i scal7je do 4k ale hdmi są tylko 1.4 b jak to jest z podłączeniem tego obawiam się że ampli będzie trochę dlawil obraz czy się mylę? 

Według Rtings.com nie ma https://www.rtings.com/tv/reviews/sony/x950g Wspiera eARC ale po hdmi 2.0.

Edytowane przez Patryk Mistrz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz rację źle spojrzałem. Tak czy siak ja raczej czekam na obniżkę ceny i biorę q70 lub 80 w sony irytujące sprawą będzie rozlaczajace się WiFi chyba że mamy port lan muszę zerknąć. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj byłem w sklepie i pan mnie namawiał na oled Panasonica najnowszy model w cenie poniżej 7 tys ale 55 cali i się teraz zastanawiam znowu. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale jaki model? OLED?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...