Skocz do zawartości
boriaq

Zmiana z Sony 75ZD9 na OLED czy QLED?

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Mam możliwość sprzedaży mojego Sony 75ZD9 i kupna czegoś w zamian w budżecie do 30.000pln.

 

Założenia:

1) Wielkość: 75'' - 82'

2) System: Tizen lub webos (nie android)

3) HDMI 2.1

4) Podłączone urządzenia: PS4PRO (później PS5), XBOX ONE X (później scarlett)

5) Aplikacje: Netflix, HBO GO, Amazon Prime, Player, Apple TV

6) Użycie TV: Aplikacje 60%, Konsole 20%, Wydarzenia sportowe 20%

 

Czytałem artykuł Gmera dotyczącego TV pod nadchodzące konsole i swój wybór ograniczyłem do LG 77C9 i Samsung 75Q950R. Oba mają swoje plusy i minusy i tu kilka pytań:

1) Patrząc na to, że zastąpią Sony ZD9, który z nich wywoła większy efekt łał?

2) LG ma 2 cale więcej ale Samsung ma 8K, w co lepiej zainwestować?

3) LG ma Dolby Vision a Samsung większą jasność, co ważniejsze?

 

Edytowane przez boriaq
  • Plusik 1
  • Smutny 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, boriaq napisał:

1) Patrząc na to, że zastąpią Sony ZD9, który z nich wywoła większy efekt łał?

2) LG ma 2 cale więcej ale Samsung ma 8K, w co lepiej zainwestowac

3) LG ma Dolby Vision a Samsung większą jasność, co ważniejsze?

 

1) a sony wywołuje u Ciebie efekt wow? bo jak nie to ten samsung tak dużo więcej nie oferuje w kwestii poprawy tego co już masz w ZD9 a nie zdziwiłbym się że w niektórych elementach wyjdzie gorzej - np. słabiej działający local dimming, kolory podkręcone (ale to wyprostujesz pewnie kalibracją), gorszy upłynniacz

2) jakiś był pseudo test na youtube że tego 8k za bardzo nie widać - ale jak to pseudo test może był po prostu złośliwy.

w sumie co w 8k chcesz wyświetlać? wg mnie nie ma nic oprócz zdjęć z aparatu.

no i czy na pewno będziesz siedział 2m od tv by te 8k zobaczyc?

3) zależy kiedy oglądasz - dla mnie jakość obrazu liczy się wieczorem bo wtedy oglądam filmy - więc wygrywa oled, jak w dzień to pewnie super jasność samsunga będzie nie do przebicia (a rozświetleń stref nie będzie za dużo widać)

Edytowane przez klaus71
  • Plusik 4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Samsung ma ponoć jakieś "swoje" 8K, a zanim doczekasz się treści w tym formacie to będą już TV lepsze do tej rozdzielczości. 
Wersja 75 cali ZD9 ma więcej stref niż  65 cali, więc tylko Samsung może z nim konkurować na papierze i Sony ZG9.
Konsole i tak nie będą miały treści 8K, wiec zmiana w tym celu jest bez sensu.
Jeśli przeszkadzają Ci wolno działające aplikacje to kup porządną podstawkę multimedialną, choćby Nvidia Shield.
 
Dużo lepiej na tym wszystkim wyjdziesz jeśli kupisz TV za rok z nowych serii, bo obecnie masz do wyboru zupełnie inny typ obrazu jakim jest OLED lub Samsunga który lubi przekłamywać obraz. Osobiście wolałbym 75ZD9 niż jakiegokolwiek OLEDa obecnie, bo braki w czerni zapudruję tylnym oświetleniem, a limitu jasności powyżej 30% wypełnienia już nie da się.
Jeśli zmieniasz ze względu na katy widzenia to również czekałbym na oferty w przyszłym roku.

Edytowane przez Musichunter
  • Plusik 2
  • Lubię 1
  • Dzięki 1
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Popieram w całej rozciągłości kolegę klaus71. Z jedną uwagą, że mniejsza jasność OLED jest raczej teoretyczna i niwelowana z nawiązką przez kapitalny kontrast.

Tylko w ekstremalnie niekorzystnych warunkach oświetleniowych wybór LED może być lepszy.

Moim zdaniem, jedyną wadą obecnej technologii OLED jest możliwość wypaleń przy codziennym wielogodzinnym katowaniu programów z "paskiem" typu TVN24 przez kilkanaście miesięcy.

Piszę jako wieloletni użytkownik tej technologii (obecnie 77" i 65") :)

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za wasze opinie. Obejrzę na żywo jeszcze te 2 tv ale tak jak pisał Musichunter chyba zaczekam na przyszłoroczne modele a brat będzie musiał jeszcze poczekać na moje ZD9:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czekać możesz - zawsze będzie coś nowszego, a może nawet i lepszego (choć to w ostatnich latach nie jest regułą).

Z czystej ciekawości, bo nie słyszałem nic o przełomie, co ma być dla ciebie istotnego w przyszłych modelach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, Barnaba napisał:

 co ma być dla ciebie istotnego w przyszłych modelach?

też mi się wydaje że nic ciekawego nie będzie - mogliby chociaż przywrócić 3D - nawet w wersji aktywnej - i okulary dodatkowo płatne

  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem Sony musi wypuścić coś ciekawego z LCD lub całkowicie porzucą już ten dział i zostaniemy ze średniakami. Nie zrobili nic lepszego od XE9305 przez dwa lata..., nie licząc ZG9 i dyskusyjnego ZF9. Wymiana 75ZD9 na coś obecnego to słaby interes, bo zysk będzie mały, a w niektórych rejonach może być gorzej.
Jeśli potwierdzi się plotka że podwójne matryce są tanie w produkcji to szybko zobaczymy je na rynku. Może będą już za 2 lata?

  • Plusik 1
  • Lubię 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, klaus71 napisał:

też mi się wydaje że nic ciekawego nie będzie - mogliby chociaż przywrócić 3D - nawet w wersji aktywnej - i okulary dodatkowo płatne

Byłoby super! To by mnie skłoniło do wymiany ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

osobiście jak miałbym teraz kupować to tylko 77 OLED. Szczególnie jeśli przewaga to filmy i ma się w miarę warunki. Posiadając oleda ciężko wrócić do LCD. Wg mnie nie ma nic w ofercie Direct led co jakoś uzasadniało by przesiadkę z ZD9 który co tu dużo mówić nadal jest kultowym tv.

 

Wysłane z mojego GM1913 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...