Skocz do zawartości
MIchail94

Telewizor 65" (?) za 3, max 4 tysiące.

Rekomendowane odpowiedzi

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? 16m2
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? 2,7m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem ? 2, okazyjnie więcej
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu - czy kąty są ważne ? Zazwyczaj prosto do ekranu, ale może zdarzyć się, że wpadną znajomi siedzący pod kątem około 45 st.
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć ? Stać, ale mogę go powiesić.
6. Jak słońce świeci w pokoju ? Z boku
7. Jaki masz obecnie telewizor ? Zawsze korzystałem z monitora
8. Co chcemy aby telewizor posiadał ? -
9.  Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora: ( 4K, HD, SD ) ? 4k netflix, HD kablówka
10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora ? Kablówka + Playstation
11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor ? Średnio ze dwie godziny
12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? Chyba matową, ale nie zagłębiałem się w ten temat
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? Seriale, okazyjnie mecze piłki nożnej
14. Czy zamierzasz korzystać z internetu na ekranie telewizora ? Jeśli chodzi o Netflixa to tak, z reszty raczej okazyjnie (np. YT)
15. Czy zamierzasz grać w gry PC / konsola - jeśli tak to ile % dziennie? Zamierzam grać na konsoli (kupię w przyszłości), myślę, że z 25% czasu łącznego wykorzystania telewizora
16. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? Wieczorami
17. Preferencje co do wielkości? 65 cali
18. Co Cię denerwuje w telewizorach ? W monitorze zawsze denerwowało mnie, że detale w 'ciemnych' scenach na ekranie zlewała się ze sobą w czarno-granatowe plamy
19. Preferencje co do marki ? Samsung - mam wiele elektroniki z Samsunga i nigdy mnie nie zawiodły
20. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? Może być bez
21. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? Najlepiej 3 tysiące, ale jestem w stanie dać 4

Witam. Zastanawiam się czy jest sens kupowania 65 calowego telewizora za około 3 tysięce. Upatrzyłem sobie Samsunga UE65RU7172, ale widzę, że ludzie narzekają na 60 Hz oraz kiepski tryb HDR. Czy ktoś może to potwierdzić lub polecić/odradzić ten telewizor? Sport co prawda będę oglądał okazyjnie, ale jeśli miałbym kupić coś co będzie mnie męczyło, to wole dopłacić. Czy za 4 tysiące uda mi się kupić jakiś w miarę porządny telewizor 65 cali? W grę wchodzi tylko nówka, która jest w miarę dostępna w popularnych sklepach. A może odpuścic sobie i wybrać coś z 55 calami?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.10.2019 o 20:05, MIchail94 napisał:

Witam. Zastanawiam się czy jest sens kupowania 65 calowego telewizora za około 3 tysięce. Upatrzyłem sobie Samsunga UE65RU7172, ale widzę, że ludzie narzekają na 60 Hz oraz kiepski tryb HDR. Czy ktoś może to potwierdzić lub polecić/odradzić ten telewizor? Sport co prawda będę oglądał okazyjnie, ale jeśli miałbym kupić coś co będzie mnie męczyło, to wole dopłacić. Czy za 4 tysiące uda mi się kupić jakiś w miarę porządny telewizor 65 cali? W grę wchodzi tylko nówka, która jest w miarę dostępna w popularnych sklepach. A może odpuścic sobie i wybrać coś z 55 calami?

Odpowiadam, nie warto. Za 4 tys masz super telewizor w 55 calach czyli Sony 55XF9005.

  • Plusik 1
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co na przykład z Samsungiem QE65Q60R? Można go polecić? Również słyszałem, że HDR i kąty widzenia tam nie zachwycają. Jest jakiś przeskok jakości porównując go np. z tańszym Samsungiem UE65NU7402, który też rzucił mi się w oczy?

Edytowane przez MIchail94

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sony zdecydowanie lepszy i pewniejszy. Lepiej wydanych zlotowek niz na xf9005 nie uzyczusz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
33 minuty temu, MIchail94 napisał:

A co na przykład z Samsungiem QE65Q60R?

Ten Samsung to klasa średnia. Sony to półka premium, przynajmniej jeśli chodzi o telewizory lcd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A coś z 65 cali dam radę kupić? Bo te 55 cali jak sobie wyciąłem z kartonu, to nie wygląda to zbyt wygodnie. Tego UE65NU7402 kategorycznie odradzacie?

Edytowane przez MIchail94

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, MIchail94 napisał:

 Tego UE65NU7402 kategorycznie odradzacie?

To już z kolei segment budżetowy. Musisz sam odpowiedzieć sobie na pytanie. Większy i gorszy czy mniejszy i lepszy. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...