Skocz do zawartości
truck_181

Co wybrać? Samsung Q60R czy LG SM8600

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć!
Pierwszy raz w życiu przyszło mi kupić telewizor. Poczytałem trochę teorii, obejrzałem kilkanaście modeli i stanąłem przed dylematem:
Samsung Q60R czy LG SM8600.
Jeden i drugi w wersji 49 cali, lub może ewentualnie 55 (odległość od telewizora ok 2,5 metra). generalnie ja wolałbym większy. Narzeczona nalega na 49.
Szukałem na forum, czytałem testy i opinie, wady i zalety IPS/VA. Lecz  nie znalazłem rzeczowego porównania tych dwóch modeli. 
TV potrzebuję głównie do Netflixa i  filmów. Telewizji praktycznie nie oglądam. 
Zależy mi na dobrym nasyceniu kolorów i przyzwoitym kontraście. Byłoby też fajnie, gdyby jak najmniej  ,,smużył" przy dynamicznych grach i przy oglądaniu sportu. 
Planuję też podpiąć do niego PS4 pro. 

Czy któryś model bardziej polecacie?
 

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? 14m2
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? 2,6 m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem ? 1-2. Sporadycznie więcej. 
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu - czy kąty są ważne ? Siedzimy na wprost. Gdy więcej osób pod małym kontem.
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć ? Wisieć
6. Jak słońce świeci w pokoju ? Na telewizor słońce padać będzie tylko rano (pokój południowy), przez cały dzień jest jasno. 
7. Jaki masz obecnie telewizor ? Żadnego nie mam...
8. Co chcemy aby telewizor posiadał ? Pilot żyroskopowy! podstawowe funkcje smart. 
9.  Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora: ( 4K, HD, SD ) ? 4K
10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora ? PS4
11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor ? 2-3
12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? bez znaczenia. 
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? Seriale, YouTube, Filmy.  
14. Czy zamierzasz korzystać z internetu na ekranie telewizora ? Tak
15. Czy zamierzasz grać w gry PC / konsola - jeśli tak to ile % dziennie?  Tak, kilka godzin w tygodniu. 
16. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? Wieczorami
17. Preferencje co do wielkości? 49-55 cali.
18. Co Cię denerwuje w telewizorach ? Lagi i wolne działanie oprogramowania; wczytywanie napisów bez polskich znaków.  
19. Preferencje co do marki ? Samsung/LG
20. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? 3D nie jest potrzebne. 
21. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? 4 000

22. Czy będziesz zainteresowany profesjonalną kalibracją ekranu w celu wyciśnięcia maksymalnych możliwości nowego sprzętu ?
Nie koniecznie odrazu po zakupie, na pewno w przyszłości. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.10.2019 o 11:09, truck_181 napisał:

Czy któryś model bardziej polecacie?

Skoro potrzebujesz pilot żyroskopowy oraz oglądacie pod kątem to jak najbardziej moge polecić LG SM8600.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mialem ten sam dylemat i wybralem lg 65sm8200 tylko czekam jeszcze na promocje na glosniki dodatkowe do soundbara sony htzf9 i taki komplet niedlugo bedzie sobie u mnie stał :)

O lg zdecydowal pilot - reszta bardzo podobna.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tej chwili co prawda ceny nie są zbyt korzystne i może być kiepsko z dostępnością, ale może jakiś zeszłoroczny Oled, który spełnia wszystkie cechy i dokłada najlepszy obraz? LG B8 lub C8 (z takim pilotem jak chcesz) albo ten tani Panasonic, który chyba ma ciut lepszy obraz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...