Skocz do zawartości
koralgool

OLED jakie jest prawdopodobieństwo że się wypali

Rekomendowane odpowiedzi

Zmieniam telewizor. Użytkowanie to YouTube, granie na konsoli 2-3h 2-3 max 4 razy w tyg. Myślę o oledzie 65cali ale boje się wypalenia, rozważam też sony xf9005. Jak jest z tymi oledami? Mam max 6,5tys

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, koralgool napisał:

Zmieniam telewizor. Użytkowanie to YouTube, granie na konsoli 2-3h 2-3 max 4 razy w tyg. Myślę o oledzie 65cali ale boje się wypalenia, rozważam też sony xf9005. Jak jest z tymi oledami? Mam max 6,5tys

To zależy jak go będziesz użytkował. OLED dyskwalifikują PRZEDEWSZYSTKIM mocno naświetlone pomieszczenia, długo czas pracy na codzień (ponad 8h) i wyświetlane statyczne obrazy jak np. kanały informacyjne.

  • Plusik 1
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, Waldo94 napisał:

OLED dyskwalifikują PRZEDEWSZYSTKIM mocno naświetlone pomieszczenia, długo czas pracy na codzień (ponad 8h)

tylko oled ma lepszą jasność od 80% dostępnych lcd - do tego jako model topowy ma często dużo lepsze filtry niż średnia półka lcd

więc naprawdę nie ma problemu z "mocno naświetlonym pomieszczeniem" - mój 3letni oled stoi 1m od południowego okna tarasowego 2,5m x 2m i  zero problemów

 

także duży czas pracy to nie problem - lepiej 8h/dzień ze zmienną zawartością niż tylko 4h ale tylko programy z jakimiś stałymi elementami (jedna gra z hudem, programy info)

Edytowane przez klaus71
  • Plusik 1
  • Haha 1
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, klaus71 napisał:

tylko oled ma lepszą jasność od 80% dostępnych lcd - do tego jako model topowy ma często dużo lepsze filtry niż średnia półka lcd

więc naprawdę nie ma problemu z "mocno naświetlonym pomieszczeniem" - mój 3letni oled stoi 1m od południowego okna tarasowego 2,5m x 2m i  zero problemów

 

także duży czas pracy to nie problem - lepiej 8h/dzień ze zmienną zawartością niż tylko 4h ale tylko programy z jakimiś stałymi elementami (jedna gra z hudem, programy info)

Napisałem wiecej niż 8 oraz mocno nasłonecznione. W salonie w którym masz duże przeszklenia z trzech stron świata oled nie jest najlepszym pomysłem do oglądania za dnia. Chyba że masz żaluzje lub rolety. Wtedy nie ma problemu.

Edytowane przez Waldo94
  • Plusik 1
  • Lubię 1
  • Zmieszany 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
35 minut temu, Waldo94 napisał:

W salonie w którym masz duże przeszklenia z trzech stron świata oled nie jest najlepszym pomysłem do oglądania za dnia.

ale wtedy oglądanie na lcd (zwłaszcza z lustrzaną matryca - lub bez jakiejś topowej powłoki typu moth-eye jak w samsungu) też nie jest najlepszym pomysłem

 

  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Nurnik napisał:

Dlaczego oglądanie oleda powyżej 8h dziennie jest dla niego niewskazane?

Zobacz jak wyglądają egzemplarz ekspozycyjne w sklepach stacjonarnych to się przekonasz. Kolejny przykład - LG swego czasu zamontowało te telewizory na lotnisku w Seulu gdzie wyświetlano na nich reklamy oraz rozkład lotów, wypaliły sie bardzo szybko. To nie jest technologia aby katować ją od rana do wieczora, do tego są stworzone lcd. Muszą zostać zachowane należycie cykle kompensacyjne by wydłużyć żywotność panelu a w warunkach tak intensywnego użytkowania to niemożliwe. OLED to sprzet dla KINOMANIAKÓW.

  • Plusik 1
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podajesz przykład oleda, który wyświetlał stałe treści przez kilkanaście h dziennie, jako dowód że oled nie powinien być używany dłużej niż 8 godzin dziennie?.Kto używa w ten sposob telewizor w warunkach domowych?. Oczywistym chyba jest, że pytałem o standardowe używanie tv, a nie wyświetlanie rozkładu MPK przez 15 godzin dziennie.

 

 

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodatkowo egzemplarze w sklepach na ekspozycji i przywołane wyżej na lotnisku nie są wyłączane pilotem tylko odłączany jest od nich prąd. Przez to nie mogą zrobić kompensacji. 

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...