Skocz do zawartości
Jakub Krawczyński

Samsung poszerzy linię 8K QLED TV o 55-calowy model!

Rekomendowane odpowiedzi

Nawet cena znośna jak na 8k. Szkoda tylko, że HDMI 2.1 nie ogarnia takiej rozdzielczości i 60Hz bez DSC. DP 2.0 UHBR 20 ogarnia 8k z 85Hz więc tu do zwykłego grania już się nadaje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
46 minut temu, zdenek117 napisał:

13 tys za telewizor z jasnością do 4000?! 

Napisane jest, że 9800 a nie 13000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisane jest „ma on rekomendowaną cenę detaliczną 3500 dolarów (13 773 złotych), jednak jest de facto sprzedawany za 2500 tys. dol. (ok. 9838 zł).”

Biorąc pod uwagę polskie ceny, to raczej 13. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

8K ma 55 calach?! No ale czego się spodziewać po Samsungu, tam się tylko marketing liczy.

  • Plusik 1
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
29 minut temu, Mierzwiak napisał:

8K ma 55 calach?! No ale czego się spodziewać po Samsungu, tam się tylko marketing liczy.

Przecież 168 ppi nie jest jakieś astronomiczne i z bliska nadal widać piksele. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok, trzeba się rozwijac tylko po co w takich kategoriach. Póki co producenci powinni pokazywac modeliki powyżej 77cali dla garstki entuzjastów. Cykl życia tv teraz to plus minus 4 lata no może 5 . ja mam OLEDa od 2016, kupiłem we wrzesniu więc równiutkie 3 lata. od tego czasu pojawił się na NC PLUS 1 słownie JEDEN kanał 4K....to jak myslicie ile kanałów 8K pojawi się na naszych platformach az dzisiaj kupiony tv 8K stanie się ramką na zdjęcia z "elektronicznej"starości.

Na dzień dzisiejszy i na przyszłośc jedynym źródłem 8K będą platformy streamingowe ale najpierw musza sobie poradzić w pełni z 4K bo jeszcze nie dają rady :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam PC podłączonego do TV więc 4k aktywnie idzie wykorzystać i z chęcią na 8k patrzę. Na telewizję nie ma co patrzeć, chcesz dobrej jakości obraz to musisz sięgnąć po blue-raya UHD.

Jak programuję i mam ścianę tekstu w IDE to 8k zrobi mi robotę bo tekst będzie bardziej ostry

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@mjasinsk Wg mnie wersja 55 cali to alternatywa dla 4K. Jeśli będzie osiągał jasności jak na papierze to będzie ciekawym rozwiązaniem.

 

Nie mogę tylko znaleźć informacji o liczbie stref - inne modele samsunga mają stałą liczbę stref, niezależnie od rozmiaru telewizora?

  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 8.09.2019 o 21:34, Myfos napisał:

Mam PC podłączonego do TV więc 4k aktywnie idzie wykorzystać i z chęcią na 8k patrzę. Na telewizję nie ma co patrzeć, chcesz dobrej jakości obraz to musisz sięgnąć po blue-raya UHD.

Jak programuję i mam ścianę tekstu w IDE to 8k zrobi mi robotę bo tekst będzie bardziej ostry

Ja piszę o sensie posiadania 8K, a dostępnoścć treści w dajacej się przewidziec przyszłości. Jeżeli chcesz wykorzystac tv jako monitor to ok ale to jest ułamek procenta wykorzytsania tv. Reszta to tv, bluray, stream. Zresztą żeby podpiąc komputer 8K to trzeba naaaaaprawde silnej maszyny za co najmniej równowartośc ceny tego tv. Tak więc.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
24 minuty temu, mjasinsk napisał:

Ja piszę o sensie posiadania 8K, a dostępnoścć treści w dajacej się przewidziec przyszłości. Jeżeli chcesz wykorzystac tv jako monitor to ok ale to jest ułamek procenta wykorzytsania tv. Reszta to tv, bluray, stream. Zresztą żeby podpiąc komputer 8K to trzeba naaaaaprawde silnej maszyny za co najmniej równowartośc ceny tego tv. Tak więc.....

Dla mnie sens jest więc po prostu nie jesteś klientem docelowym ;)

P.S. nowego kompa planuję kupić za dwukrotność takiego TV więc uciągnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
29 minut temu, Myfos napisał:

P.S. nowego kompa planuję kupić za dwukrotność takiego TV więc uciągnie

ale rtx2080ti można łączyć tylko w SLI x 2 - więc 8k nie uciągnie - chyba że w 30fpsach :(

Edytowane przez klaus71

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, klaus71 napisał:

ale rtx2080ti można łączyć tylko w SLI x 2 - więc 8k nie uciągnie - chyba że w 30fpsach :(

Albo starsze gry. Albo IDE

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, Myfos napisał:

Dla mnie sens jest więc po prostu nie jesteś klientem docelowym ;)

P.S. nowego kompa planuję kupić za dwukrotność takiego TV więc uciągnie

To fakt...lubie potestowac ale nie kupować sprzęt, który w momencie kupna jest już przestarzały w sensie możliwości pełnego wykorzystania. Nie pprzesadzaj, ze Samsung stworzył 8K tv dla ludzi, którzy filmikiki prztwarzają na kompie. Bo dla profesjonalnych filmowców to raczej sprzęt nie jest :) A jak napisał kolega wyżej do zabawy to za bardzo nie ma w tej chwili sprzętu, który by to uciagnął. No ale za rok pewnie bedzie . No i te 55 cali przy 8K. Jakoś mnie to nie przekonuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 8.09.2019 o 20:48, Myfos napisał:

Przecież 168 ppi nie jest jakieś astronomiczne i z bliska nadal widać piksele. 

TV ogląda się z nosem w ekranie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...