Skocz do zawartości
Daniel Ataki

Plex.tv - Niski transfer w sieci domowej

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,
Ostatnio zainstalowałem serwer Plex na PC i podpiąłem do niego multimedia. Na TV Samsung również zainstalowałem tą aplikację i połączyłem z serwerem. TV jest podłączony do sieci WIFI, natomiast PC jest podłączony po kablu. Obydwa urządzenia łączą się z tym samym routerem. Zauważyłem że przy strumieniowaniu 4K co pewien czas występuję buforowanie. Sprawdziłem na PC i transfer wysyłania ogranicza się do maksymalnej prędkości uploadu internetu czyli 45Mbps. Powiedzcie czy żeby transfer był większy powinienem dokupić osoby router i do niego podłączyć dwa urządzenia po kablu? Niestety do routera dostawcy internetowego mogę podłączyć tylko jedno urządzenie po kablu.


Z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kup sobie switcha 1Gb i na nim kablem połącz wszystkie urządzenia domowe a z niego dopiero do routera.
Za 100-130zl kupisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy od transferu najgorszego urządzenia czyli w twoim przypadku wifi które pewnie chodzi w standardzie g a nie ac w dodatku pewnie jeszcze na 2,4Ghz. Ja mam sieć w której wszystkie urządzenia chodzą na 5Ghz i standardzie ac i 4k chodzi płynnie. Może warto rozważyć takie ustawienia. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 godzin temu, raf7705 napisał:

Kup sobie switcha 1Gb i na nim kablem połącz wszystkie urządzenia domowe a z niego dopiero do routera.
Za 100-130zl kupisz.

Czy taki zwykły switch np. https://allegro.pl/oferta/tp-link-tl...347-8107003051 wystarczy?

14 godzin temu, slawkor napisał:

Wszystko zależy od transferu najgorszego urządzenia czyli w twoim przypadku wifi które pewnie chodzi w standardzie g a nie ac w dodatku pewnie jeszcze na 2,4Ghz. Ja mam sieć w której wszystkie urządzenia chodzą na 5Ghz i standardzie ac i 4k chodzi płynnie. Może warto rozważyć takie ustawienia. 

W Toyi dopłacam do routera 5GHz.

 

14 godzin temu, Wojciech Sieradzki napisał:

Model tv i routera podaj.

2019-09-06-07-42-12-1.jpg

2019-09-06-07-41-32.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Wojciech Sieradzki napisał:

Sprawdź czy nie transkoduje plex, model tv jeszcze bo może on nie obsługuje 5ghz wifi

Jak to sprawdzić?

Samsung 65Q60R

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Wojciech Sieradzki napisał:

app.plex.tv po prawej na górze masz 'zdarzenia' po stronie sprzętu nie powinno być żadnych problemów 

Mogę podejrzeć mój sprzęt tylko w sieci lokalnej. Wyłączyłem opcję dostępu zdalnego. Po stronie sprzętu nie widzę żadnych problemów.

Dodatkowo screen ze speedtest:

2019-09-06-10-22-22.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cała konfiguracja odbywa się przez stronę wyżej podaną a dostęp zdalny to coś pięknego, możesz być na drugim końcu świata i oglądać swoją bibliotekę, taki swój domowy netflix 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przed chwilą, Wojciech Sieradzki napisał:

cała konfiguracja odbywa się przez stronę wyżej podaną a dostęp zdalny to coś pięknego, możesz być na drugim końcu świata i oglądać swoją bibliotekę, taki swój domowy netflix 

Wydaję mi się że wszystko dobrze skonfigurowałem jeśli z plikami FHD nie mam problemu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja obstawiam że transkoduje, tutaj masz podgląd jak to wygląda

Bez tytułu.png

Ja używam kodi na swoim TV który odtworzy każdy format filmu w każdej rozdzielczości, aplikacja plex tego nie zrobi i zaczyna się wtedy transkodowanie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak zmieniłem jakość filmu 4K na FHD to ruszyło szybciej, ale mój PC nie wyrabia z transkodowaniem - 100% CPU. Natomiast sprawdziłem w ustawieniach jakości że do filmu 4K jest potrzebne łącze 70Mbps .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tylko że jest to odtwarzanie lokalne więc szybkość twojego łącza internetowego nie jest tutaj problemem bo nie jest wykorzystywane, urządzenia komunikują się pomiędzy sobą bezpośrednio, na Twoim miejscu sprawdził bym inną aplikacje na Tv która będzie potrafić odtworzyć pliki z plexa na LG jest to Xplay a na samsungu to nie wiem ewentualnie kupił bym android boxa zainstalował kodi i wtyczke plexkodiconnect i wtedy nie będzie żadnego problemu 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 minuty temu, Wojciech Sieradzki napisał:

Ja obstawiam że transkoduje, tutaj masz podgląd jak to wygląda

Bez tytułu.png

Ja używam kodi na swoim TV który odtworzy każdy format filmu w każdej rozdzielczości, aplikacja plex tego nie zrobi i zaczyna się wtedy transkodowanie. 

Hej, oczywiście, ze KODI odtworzy prawie wszystko (zawsze możesz trafić na plik, którego nie odtworzy, małe szansie ale jadnak tak może być) w przypadku, KODI uruchomionego na TV, ciekawa kwiestia jest jaka dostajesz jakosc obrazu? Jaka rozdzielczość ma android na twoim TV? Mam dość stary tv 4K, jakiś jeden z pierwszych. Jego rozdzielczość, tzn, rozdzielczość androida to HD, 1280x720, mam tam KODI i na wyjściu nie ma większej rozdzielczości niż rozdzielczość androida, z KODI mam HD a nie 4K.

Nowsze TV 4K maja rozdzielczość androida FHD, i tak wyświetla KODI i pewnie inne playery tez?? Nie wiem czy jest jakiś TV, który ma pełne 4K w andoidzie.

Chyba, ze się mylę i jednak jak inaczej...

Edytowane przez Nygus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minute ago, Nygus said:

Hej, oczywiście, ze KODI odtworzy prawie wszystko (zawsze możesz trafić na plik, którego nie odtworzy, małe szansie ale jadnak tak może być) w przypadku, KODI uruchomionego na TV, ciekawa kwiestia jest jaka dostajesz akord obrazu? Jaka rozdzielczość ma android na twoim TV? Mam dość stary tv 4K, jakiś jeden z pierwszych. Jego rozdzielczość, tzn, rozdzielczość androida to HD, 1280x720, mam tam KODI i na wyjściu nie ma większej rozdzielczości niż rozdzielczość androida, mam HD a nie 4K.

Nowsze TV 4K mam rozdzielczość androida FHD, i tak wyświetla KODI i pewnie inne playery tez?? Nie wiem czy jest jakiś TV, który ma pełne 4K w andoidzie.

Jestem przed kupnem nowego TV bo mój staruszek to jeszcze FHD sony bravia w805c i odtwarza dosłownie wszystko na kodi i rozdzielczość w ustawieniach to 1080p w 60hz, mam jeden film w 4k ale tutaj jest problem bo tv nie wyrabia aby go odtworzył i obraz się mocno tnie z downscalinegiem na laptopie bez problemu w kodi czy też vlc odtworzy mimo że ekran w laptopie też jest tylko w fhd. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

KODI odtwarza pliki i przeskakuje do rozdzielczości ekranu, czyli tak jak masz to u siebie. Chyba, ze procek w urządzeniu nie da rady z kodekiem i wtedy się tnie. Tez tak miałem na NASie i KODI z pełna rozdzielczością 4K w filmach 4K z kodekiem x265, strasznie szarpał. Wykorzystanie procka na NASie było 100% dla czterech wątków, procek był zajechany. A Teraz nie korzystam już z NASa jako z odtwarzacza, jest to już tylko źródło danych.

Edytowane przez Nygus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja konfiguracja to NAS jako magazyn i dzięki kodi na bravi odtwarza filmy bezpośrednio bez transkodowania a co d otego filmu 4k to myślę że procek w tv nie wyrabia bo jest to pierwszy tv sony z androidem i ma armv7 2 rdzeniowego nisko taktowany jeszcze bo tak jak pisałem plex pokazuje że bezpośrednio odtwarza plik a na kodi obraz to pokaz slajdów ale filmy do 1080p odtwarza normalnie 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
27 minut temu, Daniel Ataki napisał:

Jak zmieniłem jakość filmu 4K na FHD to ruszyło szybciej, ale mój PC nie wyrabia z transkodowaniem - 100% CPU. Natomiast sprawdziłem w ustawieniach jakości że do filmu 4K jest potrzebne łącze 70Mbps .

Jeśli udostępniasz pliki z kompa, to wystarczy KODI na TV i to tyle, nie musisz transkodowac niczego, KODI załatwi wszystko, jeśli TV da radę oczywiście.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 6.09.2019 o 11:24, Nygus napisał:

Jeśli udostępniasz pliki z kompa, to wystarczy KODI na TV i to tyle, nie musisz transkodowac niczego, KODI załatwi wszystko, jeśli TV da radę oczywiście.

Niestety na Samsung TV nie ma możliwości zainstalowania KODI.

Dnia 6.09.2019 o 11:51, raf7705 napisał:
Dnia 6.09.2019 o 07:48, Daniel Ataki napisał:
2019-09-06-07-42-12-1.jpg&key=549efcb96127dabaf87c73b4ee95cb15486617bc774effa47b90a069bb741aab
2019-09-06-07-41-32.jpg&key=7bd4fa10d08051e4a858eef62bb2bd738a09980dbe45b8a10eca64774710dda9

Wystarczy.

W takim razie czemu widzę że udostępniania pliku z PC ogranicza się do limitu uploadu internetu czyli 48Mbps ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
32 minuty temu, raf7705 napisał:

Switch, wystarczy, ten co podałeś.

W starych gratach znalazłem router Linksys WAG120N https://www.komputronik.pl/product/146650/linksys-wag120n.html

Niestety mimo podpięcia sprzętów pod ten router(pod pierwszy port wpiąłem kabel łączący z routerem Toyi) po kablu dalej widzę że upload z PC jest tej samej prędkości co wcześniej 0_o

Zastanawia mnie jeszcze czemu TV mimo obsługi sieci 5GHz w teście prędkość pobierania wynosi max 50-70Mbps a telefon i inne urządzenia wyciągają po 200-300Mbps.

A jeszcze dla testu podpiąłem TV po kablu gdzie mam pobieranie 600Mbps to było tyle samo 50-70Mbps. Czy wychodzi na to że cienka jest tam karta sieciowa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, zaktualizowałem oprogramowanie na TV i teraz Samsung ma prędkość pobierania po WIFI na poziomie 110Mbps natomiast PC dalej wysyła z prędkością 45Mbps czyli wychodzi na to że i tak mimo podłączenia dwóch urządzeń w sieci lokalnej komunikują się one przez internet.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś masz popaprane. Mi na switchu z serwera do odtwarzacza idzie tyle Ile potrzebuje żeby działać płynnie. 80-120 Mbit/sek. A przy kopiowaniu z pc na serwer to 800-900Mbit/sek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...