Skocz do zawartości
FraLac

TV pod PS4 Pro, Sierpień 2019

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich, jestem na etapie poszukiwania tv 4k o przekątnej 55 cali pod ps4 pro, powiem od razu jak wygląda sytuacja:

Po przejrzeniu wielu testów, wpisów na forach i szukaniu specyficznych danych, zdecydowałem że najlepszym tv w cenie do 3 tyś będzie samsung UE55NU80**, ze względu na:
-Matryca typu VA
-Średnia jasność HDR : 610 cd/m2, więc coś już widoczny efekt
-Częstotliwość odświeżania 120 Hz
-Input lag niski 14 ms
-Spoko wsparcie do gier: funkcja upłynniacza

No i oczywiście, problem jest taki że już nigdzie nie można zamówić tego tv, ze względu braku w magazynach.

Teraz moje pytanie: czy na chwilę obecną znajdzie się telewizor który będzie miał podobne parametry (zależy mi najbardziej na 4k z widocznym efektem HDR, matrycy VA, niskim input lagu ) i będzie kosztował do 3 tyś maksymalnie??

Jestem w takiej kropce że nie wiem czy wcale nie odpuścić zakupu (bo po co wydawać 2,5 tyś gdy mam kupić coś marnego).

Proszę o waszą pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie ;( Ten rok to krok do tyłu w LCD : / pod względem cena/jakość - przynajmniej na ten moment. Na wiosnę pewnie ceny mocno spadną jak zawsze ale to za wiele nie zmieni gdyż HDR jest wyjątkowo niski w tańszych modelach na ten rok (bez względu na producenta). NU8002 to był wręcz telewizor premium przy tym co jest teraz za 3K ;(((((

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To teraz pytanie, wychodząc w przyszłość:

Ile trzeba by wydać na telewizor 55 cali, który wykorzysta potencjał nowej konsoli PS5? Na przykład zakładając, że kupowałbym go pod koniec roku w okresie wyprzedaży. Tak żeby przez pewien czas grać na PS4 Pro, a pod koniec roku 2020 gdy może ukaże się nowa konsola nie musieć martwić się że tv będzie słaby i niedługo do wymiany? 

Zapewne nowa konsola nie zrobi jakiejś wielkiej różnicy w jakości wyświetlanego obrazu w grach ale nawet jak coś ma być troche lepiej wyświetlane to jaki tv to wykorzysta?

Edytowane przez FraLac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak naprawdę to pewnie żaden do końca. Nie wiadomo też co tak naprawdę PS5 zaoferuje w temacie VRR (jaki przedział częstotliwości). Na dzień dzisiejszy to OLEDy mają HDMI 2.1 i w pewnym zakresie także Samsungi wykorzystują VRR, ALM i takie rzeczy (współpracuje to już z Xbox One X).

Warto się wstrzymać choć mnie kusi już Sony XG90 ale to ze względu na mniejszy rozmiar.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To może się podepnę posiadam sony 55xd8505 zamierzam zmienić pytanie teraz, na jaki ? Głównie pod ps4 pro,CXUHD i nc+ zastanawiam się nad 65xg9505, ale nie wiem, czy warto. Jest też opcja 65zf9, czy lepiej trochę poczekać na lepsze modele? Nie pali mi się tak z wymianą, ale już czegoś zaczynam szukać.

Edytowane przez Lukasz Kosut

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To może się podepnę posiadam sony 55xd8505 zamierzam zmienić pytanie teraz, na jaki ? Głównie pod ps4 pro,CXUHD i nc+ zastanawiam się nad 65xg9505, ale nie wiem, czy warto. Jest też opcja 65zf9, czy lepiej trochę poczekać na lepsze modele? Nie pali mi się tak z wymianą, ale już czegoś zaczynam szukać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem albo ZF9 albo zaczekać. Sam chętnie bym już dziś kupił XG90 ale za dwa miesiące powinny się zacząć pojawiać prezentacje serii na kolejny rok i może warto zaczekać jednak. Nadal masz dobry tv pod PS4 PRO. 

Edytowane przez LV426

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dużo gier posiada już hdr a w tym tv przy matrycy ips wszystko praktycznie jest szare niż czarne.

 

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...