Skocz do zawartości
Gelu

Nowe Samsungi

Rekomendowane odpowiedzi

Witam
Czy wie ktos jaka jest roznica pomiedzy modelem SAMSUNG LE40M87BD a SAMSUNG LE40M87BDX/XEU

Podaje linka
[url="http://www.comet.co.uk/cometbrowse/product.do?sku=389587&tab=specification"]http://www.comet.co.uk/cometbrowse/product...b=specification[/url]

I czy dokladnie rozni sie M86 od M87 bo gdzies wyczytalem ze tylko tym ze jeden jest caly czarny a drugi ma jakis dodatek srebny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.
Niestety jestem w kropce.Po przeczytaniu roznych wypowiedzi zostaly mi 2 lcd, i mam problem bo niewiem ktory z nich wybrac :)
SAMSUNGA M87 CZY MOZE SHARPA XD1E, BARDZO PROSILBYM O RADE, NIE MOGE SIE ZDECYDOWAC :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam,

fanbojps3 - jakies 3 tygodnie temu mialem na chacie prezentacje i porównanie 7 telewizorów (praktycznie wszystkie standardowe technologie). Wśród nich 42XD1E. Obraz SD (n'ka) z 2,5 - 3m zrobil na mnie pozytywne wrazenie (tzn było zupełnie przyzwoicie). HD z kompa i n'ki było już rewelacyjnie. Obraz w porównaniu z modelami 720p zdecydowanie ostrzejszy (bardzo trudno powiedziec czy szczegolowszy - za malo czasu na dokladne porownania). Tak czy siak - fullHD rulez! Czerń niezła - plazma Samsunga S5H (old one) i Sony KDS miały lepszą. Skoro nowe LCD Sama mają kłopoty to ja bym wziął XD1. Jezeli mierzysz w 40" (Samsung) lub 42" (Sharp) to juz wogole bym sie nie zastanawial... większy lepszy.

Pozdrawiam / Cezarh.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

[quote]jakies 3 tygodnie temu mialem na chacie prezentacje i porównanie 7 telewizorów (praktycznie wszystkie standardowe technologie).[/quote]

Skoro takie szerokie porównanie, opisz wiecej wrazen z testu. Ciekawym jaki dystrybutor HDMI byl uzywany do testu (bo chyba byl nieprawdaz? powinien przeciez, jesli nie, to porownanie o kant d... potluc) , jakie wrazenia przed/po kalibracji (przy tylu panelach pewnie zabawa trwala kilka godz. bo przy 4-ech panelach trwa to ok 1,5-2h :) ) , jak wyglada porownanie smuzenia tv i paleta barw (zastosowanie odpowiednich tablic np. pioneera)

--
Pzdr

Edytowane przez Zerwi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
Cezarh interesuje mnie tylko 37 cali :) , dzieki za odp.Bede musial jeszcze raz porownac te 2 lcd i podjac meska decyzje :lol: Edytowane przez fanbojps3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
[quote name='Cezarh' post='47186' date='13.05.2007, 11:12 '](...) Skoro nowe LCD Sama mają kłopoty to ja bym wziął XD1. Jezeli mierzysz w 40" (Samsung) lub 42" (Sharp) to juz wogole bym sie nie zastanawial... większy lepszy.

Pozdrawiam / Cezarh.[/quote]

można wiedzieć o jakich kłopotach piszesz? Edytowane przez eReS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

[quote name='fanbojps3' post='47183' date='13.05.2007, 10:22 ']Witam.
Niestety jestem w kropce.Po przeczytaniu roznych wypowiedzi zostaly mi 2 lcd, i mam problem bo niewiem ktory z nich wybrac :)
SAMSUNGA M87 CZY MOZE SHARPA XD1E, BARDZO PROSILBYM O RADE, NIE MOGE SIE ZDECYDOWAC :)[/quote]


Miałem ten sam problem,ale po kilku testach w Saturnie wybrałem 40M86.Kupiłem w JUKA za 7150
Po kilku dniach testów ,ustawień mogę stwierdzić że ten lcd pobił mojego Sony 32FX60D-czego się bardzu bałem.

Czerń jest znakomita ,kolory i kontrast też.
Ale najwieksze zdumienie ogarnęło mnie gdy ogl.Gwiezdne Wojny 3,po component na Manta 032-takiej głębi obrazu w życiu nie widziałem,obraz jak trójwymiarowy,oczywiście płyta orginalna.
Divxy dobrej jakości lepiej wyglądają niż telewizja oraz C+, ostatnio coraz gorzej nadają.
Zdjęcia po conponent 1080i wyświetla z pełną rozdzielczością-po prostu cudo.

Na podsumowanie powiem że nie żałuję żadnej wydanej złotówki,a myśle że gdy podłącze HDTV będę napewno w szoku.

Tak wyglada zdjęcie
[url="http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/5919d086cb585f78.html"]http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/5919d086cb585f78.html[/url]


DVD
[url="http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/73d26311cbe1beb4.html"]http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/73d26311cbe1beb4.html[/url]

Edytowane przez loczekg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam serdecznie,

Nie chcialbym zbytnio odbiegac od topicu - czyli nowe Samsungi ale sa pytanie wiec:

kolego eReS - podpowiadajac fanbojps3'wi XD1 mialem na mysli, ze obecna wersja ma spore powodzenie i uznanie wsrod maniakow HD. Widzialem go w akcji i moge to potwierdzic. Moj kolega nabyl 40M87 jakis tydzien temu i straszie narzeka na pixeloze (ma takze 2 letnia plazme Philipsa), dodatkowo kilka wpisow wyzej znani mi forumowicze napisali, ze ich zdaniem Samsung jednak ma wady. Podpowiedzialem pytajacemu zgodnie ze swoim stanem wiedzy.

kolego Zerwi - mam wrazenie ze lekko drwisz z mojej wypowiedzi? Po pierwsze nie byl to zaden test, tylko porownanie technologii i wybor TV dla szwagra. Po drugie 3 odbiorniki byly "skalibrowane wczesniej" bo to po prostu moje TV (SonyKDS55, SamsungR51, filip9551), projektor BenQ MP720p zostal mi wypozyczony na 24h. RPTV JVC 56" Ila, plazma Samsung 42" S5H, LCD 42XD1 dojechala z Olsztyna (juz widze szubienice). Z racji zrodel, czasu, przestrzeni i ilosci sprzetu dobrano kilka par porownawczych. Moj PC (750GB w HD) z 8800GT 2XDVI-HDMI w trybie DualView plus nka hdmi + component, jeszcze DVD ale jakos malo go bylo hehe. Cala zabawa trwala z 6 godzin. Ot "test"... a konkluzja - tablice z geometria, animacje mierzace smuzenie, gradacje kolorow - zwykly uzytkownik ma to gdzies, ma byc ladny obraz i basta.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
@Cezarh
I wyszło, że Sharp rozwalił tego Samsunga we wszystkim? O jakich pixelozach na Samsungu mówicie? Trochę mnie to dziwi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co jak co ale przydałby sie test tego TV-ika taki jaki był z Samsungiem LE-46F71B, który przeprowadził Gmeru. Fajnie byłoby, gdyby ktoś był w stanie zrobić taki test z M86/87 i na pewno pomógłby on wielu w dokonaniu wyboru.. no i pwenie mi :)


pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dlaczego szyba wam tak przeszkadza. W niektórych notebookach jest szyba i jej obecność poprawia jakość obrazu.
LCD jest bardziej wybredny niż CRT czy plazma jeśli chodzi o warunki eskpozycji otoczenia, czemu się dziwić skoro matryca sama nie świeci. Dla mnie oglądanie sprzętu w marketach to nieporozumienie. Kto z was ma przemysłowe oświetlenie w domu, o jasności przekraczającej 300 luxów i to na dodatek w takim kolorze. Druga sprawa to to ,że po za materiałami reklamowymi najczęściej statycznymi i reklamówkami mi na nośnikach HD telewizory pracują na rozgałęźnikach i na sygnale SD.
Dal mnie jako kupującego największym dylematem jest to jaką rozdzielczość wybrać. Czy ma sens kupowanie modelu 1080p czy 720p. Ponieważ operuję w zakresie 37-42 jest to bardzo ważne. Skalowanie obrazu jakie by nie było nigdy nie dorówna temu co jest w stanie wygenerować komputer. Elektronika telewizorów wbrew pozorom nie jest tak zaawansowana, bo po co. telewizory mają pracować z sygnałem HD. Te protezy wymyślono tylko na potrzeby rynku by pchać niedopracowany towar na półki. Innym kuriozem jest kwestia overscanu, przetwarzania samego obrazu i kompatybilność z trybami. Pojawia się tryb 1080p/24 który przez większość telewizorów jest nieakceptowany. Kwestia dźwięku też jest traktowana po macoszemu. Oczywiście jest to spowodowane brakiem miejsca jednak bez przesady.

Tak więc pytanie. czy jest sens kupować sprzęt z 1080p zakładając , że nie posiadam sprzętu komputerowego do generowania takiego formatu, może kupię PS3 jednak przy cenach filmów na poziomie 100 zł nie prędko zacznę je kupować, posiadam dużą bibliotekę DVD. wielkość ekranu 37". Oglądałem M87 i XD1. Widzę generalną poprawę jakości obrazu w porównaniu do starszych modeli - dużą zasługę ma folia produkowana prze 3M i inny typ podświetlenia. Z wiernym odwzorowanie kolorów
w nie da się nić zrobić, technika cyfrowego wyświetlania obrazu nigdy nie dorówna analogowej. Należy też pamiętać ,że głównym winowajcą efektu końcowego jest miernej jakości sygnał dostarczany przez dostawców. na tą chwilę najlepszym sprzętem do sprawdzania możliwości jest domowe zacisze plus wydajny komp z porządną kartą graficzną generujący sygnał analogowy i cyfrowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='olatigid' post='46044' date='29.04.2007, 21:06 ']sygnał 1080p to przyjmuje z bólem, przy dużem Mbps, wywala się całkowicie na zielono, dyskwalifikacja, szkoda bo cena jest ok
niestety rozczarowanie, samsung sie cofa[/quote]
Co to za bzdury??? Mowisz ze po hdmi przy 1080p przy duzym bitrate sie wywala??? Przecierz lacze hdmi ma STALY BITRATE!!! Po hdmi idzie nieskompresowany sygnal 1080p60 czyli troche ponizej 3 Gb/s STALE!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie właściciele 40M86/87. Powiedzcie mi, czy prawdą jest, że Samsung serii M na obrazie wyświetla artefakty, obraz się nie wyrabia przy szybkich scenach na sygnale SD/HD? Sporo oglądałem go na sygnale SD (niestety tylko w markecie) i takiego efektu nie zauważyłem. Jak by ktoś był łaskaw i opisał swoje wrażenia po dłuższym czasie użytkowania w domu to był bym wdzięczny. Zaczynam mieć wątpliwości co do elektroniki tego TV. :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Probowalem w sklepie na dziajacym odbiorniku dojrzec jakiekolwiek odbicie i nie udalo mi sie. Musialem sie wiec nawet upewnic czy ta szyba tam jest. Najwyrazniej specjalna warstwa na tej szybie spelnia swoje zadanie. Oczywiscie trzebaby sprawdzic jak to wyglada jak naprzeciwko tej szyby bedzie cos jasnego , np. okno albo moze lampa, czy odbicie czegos takiego uniwmozliwi ogladanie.
Nie mozna natomiast przeprowadzac tego testu przy wylaczonym tv , bo jest to bez sensu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='eReS' post='45610' date='23.04.2007, 18:57 ']Mnie również to odpowiada. Mam taki właśnie 17'' LCD w nowozakupionym laptopiku HP i wygląda świetnie![/quote]

Przecież to jest dramat - ojciec ma takiego laptopa i komfort pracy jest bardzo kiepski... przy jasnym oświetleniu bardziej siebie widzę niż obraz :/

Ktoś się dopytywał o czas reakcji - czy jest 6ms czy 8ms. Zauważ że aby wyświetlić sygnał 50Hz teoretycznie wystarczyłby czas reakcji 20ms. Dlaczego więc tak widać smużenie w LCDkach? Bo podawane przez producentów czasy reakcji to ściema :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='Sober' post='51207' date='22.06.2007, 11:52 ']Ktoś się dopytywał o czas reakcji - czy jest 6ms czy 8ms. Zauważ że aby wyświetlić sygnał 50Hz teoretycznie wystarczyłby czas reakcji 20ms. Dlaczego więc tak widać smużenie w LCDkach? Bo podawane przez producentów czasy reakcji to ściema :)[/quote]

Ee tam zaraz sciema :rolleyes: moze i niekiedy jest te 8ms ale...scieme wala , ze nie dopisza , ze to gray-to-gray. Niemarketingowo i slabo by wygladal sredni. A juz w ogole wstyd by byl gdyby musieli podac np red-to-red - bo byloby to 35 ms

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czesc ,czytam te opowieści o Samsungu i .... od pocztaku !

- zawsze byłem przeciwnikiem Samsunga bo ...... produkty były tanie i tak jak cena mierne począwszy od kamer ,ap. cyfrowych po dvd


aż tu nagle


LCD !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Maiłem zawsze SONY telewizory i wierzyłem w ta firme i

Przez ostatnie kilka miesięcy zwiedziłem 18 panstw i zawsze odwiedzałem TV shopy i pytałem się o opinie LCD czy Plazma i jaki kupic ........
Na własne oczy widzaiłem Sony Bravia ,Pansonica LG i Sharpa i oczywiście Samsunga .

Jestem muzykiem ( pianista ) i nie pracuje dla Samsunga !

Powiem Wam szczerze dla mnie i dla 95% sprzedawców na świecie ( jezeli chodzi o LCD ) to Samsung !
Wybrałem M4087 - róznica miedzy 86 jest bardzo prosta :

- 86 jest nieświecący( matowy ) a 87 świecący jak lustro ( tak jak w komputerach laptopach )

I to cała róznica ,ale

moim zdaniem lepszy obraz jest w tych lustrach !


I to tyle

Czyli teraz mam Samsunga i tylko jedno baaaaardzo wazne pytanie ?????
Ile Samsung mi pochodzi ????? Bo Sony wytrzymał 12 lat .................


I mysle ze kazdy zadaje sobie to samo pytanie ,prawda ???? Bo jezeli chodzi o obraz to Samsung nie ma sobie rownych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...