Skocz do zawartości
Gelu

Nowe Samsungi

Rekomendowane odpowiedzi

goldi69 - czy możesz napisać jaki wrażenie robiła odbijąjaca otoczenie powłoka na matrycy w M86 ? Czy bardzo przeszkadza w oglądaniu i czy mocno odbija otoczenie?

Wg mnie Samsung słabo trafił z pomysłem pokrycia matrycy taką lustrzaną powłoką. Ja np. chciałbym oglądać ostry jak żyleta obraz HD, zaś swoje odbicie i świetlne refleksy już niekoniecznie.

P.S. Cena 8999zł za 40" to jakiś chory absurd. M86 40" dostępne już poniżej 7,5 tys. zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='bluray' post='45358' date='20.04.2007, 19:03 ']A LCD trzeba poprostu wykalibrować i nie dać się nabrać na ustawienia "sklepowe".[/quote]

Zgadza sie - dodam tu cos co zakrawa na "menu roku" - odpowiednik zlotych ust ;) przy pierwszym wlaczeniu 37" 86BD pojawia sie wybor w menu:
ustawienie "Sklep" lub "Dom" :(:( W menu zas fabrycznie ustawiony jest kontrast na ... max = 100 :lol: bo noz jakis jelop w sklepach dla idiotow nie bedzie potrafil ustawic..niechaj demka wygladaja kolorowo , a lud wielbiacy niech niezwraca uwagi na inne niedoskonalosci tv na wypasionych demkach

snooppm -> seria 86 ma faktycznie 8 ms reakcji (ale oczywiscie g-t-g jak to samsung). Ale sredni czas reakcji jest i bedzie skrzetnie ukrywany w TV niemale smuzenie, z czym jak widac szajsung od serii 7 nie moze , badz nie chce sie uporac.

tom0000 -> matryca nie odbija swiatla ,l nie ma zadnych reflektow. dosc dobre katy - to cecha samsungow. choc przy braku sygnalu widac , ze matryca teczowa.

po wyszukaniu kanalow (przeszukanie pasma aster 60 kanalow zajelo mu kilkanascie!!!!! minut - tu zenada roku) i krotkiej zabawie w celu zbadania overscanu przy vga (dvi-hdmi brak sygnalu :( dosc kiepsko , i czuje ze bedzie duuuuzo zabawy z kompem) z VGA - zrezygnowalem. samsung - choc wykyty przez stery grafy bardzo dziwnie zachowuje sie przy zmianie rozdzielczosci. uruchomiony w trybie vga przy zmianie jakiejkolwiek "dostrajanie rozdizelczosci" zapetla sie jakby. co kilka sekund obaz migota i dostroic sie nie moze - trwa to kilkanascie minut - rezygnacja - restart - vga - zmiana rozdzialki - to samo :lol: dawno mnie tak zaden tv nie wk... moze wiecej doznan jutro , bo szkoda wieczoru na (z obserwacji SD zdecydowanie gniota!) tv

Edytowane przez Zerwi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Miło, że ktoś rzucił wreszcie garść konkretów o tym tv. Zerwi - dzięki Ci.

Zerwi - mógłbyś tylko napisać skąd wiesz na pewno, że M86/87 ma czas reakcji 8ms ? Czy jest to napisane gdzieś na pudełku lub dołączonych papierach? Cały czas liczyłem, że będzie miał jednak 6ms, więc się zawiodłem pod tym względem.
Przy okazji - jak wygląda sprawa smużenia w tym tv ?

Czy M86 wyświetla rozdzielczość 1920x1080 z mapowaniem 1:1 przez VGA ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[url="http://www.samsung.com/pl/support/productsupport/download/Model_Select.aspx?type=TV&typecode=200100&subtype=LCD&subtypecode=200101&model=LE46M87BD&fileType=UM&language="]http://www.samsung.com/pl/support/products...M&language=[/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='bluray' post='45358' date='20.04.2007, 19:03 ']Też oglżdałem na plazmie i na LCD.
Plazma to jedna wielka kupa.
A LCD trzeba poprostu wykalibrować i nie dać się nabrać na ustawienia "sklepowe".[/quote]

Przecież mówię że się bawiłem.
LCD to kupa i tyle - żaden LCD nie ma naturalnego koloru i czerni.
Tego się nie da wykalibrować - jakby nie kalibrować czarny będzie szary, a kolory będą nienaturalne
- LCD nie może wyświetlać wszystkich kolorów i ma ich zdecydowanie mniej niż Plasma.

Właśnie zmieniam Tv i obieiektywnie mogę stwierdzić że LCD pomimo wielu zalet nie nadaje sie do TV, a zwłaszcza do SD.

Robert

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='robert71' post='45443' date='21.04.2007, 20:40 ']Przecież mówię że się bawiłem.
LCD to kupa i tyle - żaden LCD nie ma naturalnego koloru i czerni.
Tego się nie da wykalibrować - jakby nie kalibrować czarny będzie szary, a kolory będą nienaturalne
- LCD nie może wyświetlać wszystkich kolorów i ma ich zdecydowanie mniej niż Plasma.

Właśnie zmieniam Tv i obieiektywnie mogę stwierdzić że LCD pomimo wielu zalet nie nadaje sie do TV, a zwłaszcza do SD.

Robert[/quote]
dokladnie zgadzam się z toba i to smużenie ogladałem ostatnio testy z samochodzikiem i odziwo najbardziej smuża Sharpy niby 6 i 4ms i wszystkie full hd :rolleyes:

Edytowane przez piotr_the

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='BoDeX' post='41798' date='14.03.2007, 13:19 ']No tak - konsumenci mogą wiele oczekiwac , ale czasami jest roznie :rolleyes:[/quote]

Wszystko wskazuje na to iż jest Pixel mapping 1:1 na HDMI, a także obsługa trybu 1920x1080 na wejściu VGA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='robert71' post='45356' date='20.04.2007, 18:18 ']Tak,
LCD nadają się do bajek, kompa - PLASMA jest dużo lepsza do TV.
Nikt mnie nie przekona do LCD, obraz jest sztuczny i ma nienaturalne kolory, o szarym w ciemnych scenach tle zamiast czarnego nie wspominam.
(...)[/quote]

No to się mylisz... też myślałem tak jak Ty dopóki dziś nie pobawiłem się Samsungiem M87 - zachorowałem na ten TV...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='snooppm' post='45362' date='20.04.2007, 19:40 '](...)

P.S. Cena 8999zł za 40" to jakiś chory absurd. M86 40" dostępne już poniżej 7,5 tys. zł.[/quote]

gdzie są takie ceny?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='eReS' post='45502' date='22.04.2007, 13:41 ']gdzie są takie ceny?[/quote]

[url="http://www.skapiec.pl/site/cat/22/comp/182333"]
[color="red"]
Sprawdź tutaj
[/color]
[/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='eReS' post='45501' date='22.04.2007, 14:39 ']No to się mylisz... też myślałem tak jak Ty dopóki dziś nie pobawiłem się Samsungiem M87 - zachorowałem na ten TV...[/quote]

Mam taką nadzieję - jeszcze nie kupiłem TV.
Najlepszy był F71 ale dla mnie był i jest porażką, jak wszystkie jakie do tej pory widziałem.

Oby ten był lepszy, ma ekran "glare" - czyli tak jakby miał szybę - mi to odpowiada :-)
Cena też przystępna (ok 7100 PLN), muszę go potestować w jakimś sklepie i może kupię.

Robert

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='robert71' post='45604' date='23.04.2007, 18:28 '](...)
Oby ten był lepszy, ma ekran "glare" - czyli tak jakby miał szybę - mi to odpowiada :-)
(...)
Robert[/quote]

Mnie również to odpowiada. Mam taki właśnie 17'' LCD w nowozakupionym laptopiku HP i wygląda świetnie!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='Zerwi' post='45384' date='20.04.2007, 23:15 ']tom0000 -> matryca nie odbija swiatla ,l nie ma zadnych reflektow. dosc dobre katy - to cecha samsungow. choc przy braku sygnalu widac , ze matryca teczowa.[/quote]

Link prowadzacy do testu w tym watku opatrzony jest kilkoma zdjeciami nowej seri. Wyglada na nich, jakby nowy samsung byl lusterkiem :blink: .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ma plazmową szybę jak cholera. I pewnie ona wzmacnia czerń podobnie jak to ma miejsce w plazmach.
Stoją 46" na MM Ostrobramska i al.Krakowska.
Jutro 52" w Arkadii

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='bluray' post='45678' date='24.04.2007, 16:19 '](...)
Stoją 46" na MM Ostrobramska i al.Krakowska.
(...)[/quote]

Widziałem je właśnie tam. I naszły mnie pewne wątpliwości co do oznaczeń.
Bo wszędzie w specyfikacjach modele M87 opisywane są jako te które mają srebrną wstawkę na dole.
Natomiast te w MM są wszystkie (37, 40 i 46 cali) opisane jako M87 i są całkowicie czarne, bez żadnych srebrnych części.
Więc jak to jest z tymi oznaczeniami?

jeszcze jedno pytanie:
gdzie można kupić uchwyty ścienne do tych Samsungów? Edytowane przez eReS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='eReS' post='45794' date='25.04.2007, 20:26 ']Widziałem je właśnie tam. I naszły mnie pewne wątpliwości co do oznaczeń.
Bo wszędzie w specyfikacjach modele M87 opisywane są jako te które mają srebrną wstawkę na dole.
Natomiast te w MM są wszystkie (37, 40 i 46 cali) opisane jako M87 i są całkowicie czarne, bez żadnych srebrnych części.
Więc jak to jest z tymi oznaczeniami?

jeszcze jedno pytanie:
gdzie można kupić uchwyty ścienne do tych Samsungów?[/quote]


Trzeba się dobrze przyjrzeć, na dole jest srebrny element w 87. MM okęcie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='zytnik' post='45812' date='26.04.2007, 09:25 ']Trzeba się dobrze przyjrzeć, na dole jest srebrny element w 87. MM okęcie[/quote]

no przecież mówię że ja żadnego srebrnego elementu nie widzę.
Odbija się co prawda światło od tego skośnego elementu na samym dole ale z pewnością nie jest on srebrny.

OK - przyglądałem się przed chwilą w Arkadii modelowi M87 - ale ten srebrny to nie jest taki prawdziwy srebrny. To jest coś w stylu okularów tzw. "lustrzanek" - niby srebrne ale nie do końca. Ten element w telewizorze odbija światło ale nie jest to taki srebrny jak np. w SONY gdzie przypomina bardziej kolor szary.
Nawet kolegi spytałem czy widzi na nim coś srebrnego ale zaprzeczył więc ten srebrny jest "względny" :-) Edytowane przez eReS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='eReS' post='45817' date='26.04.2007, 10:17 ']no przecież mówię że ja żadnego srebrnego elementu nie widzę.
Odbija się co prawda światło od tego skośnego elementu na samym dole ale z pewnością nie jest on srebrny.

OK - przyglądałem się przed chwilą w Arkadii modelowi M87 - ale ten srebrny to nie jest taki prawdziwy srebrny. To jest coś w stylu okularów tzw. "lustrzanek" - niby srebrne ale nie do końca. Ten element w telewizorze odbija światło ale nie jest to taki srebrny jak np. w SONY gdzie przypomina bardziej kolor szary.
Nawet kolegi spytałem czy widzi na nim coś srebrnego ale zaprzeczył więc ten srebrny jest "względny" :-)[/quote]

Caly czarny jest M86 , M87 ma napewno srebrny pasek na dole i to srebrny srebrny , a nie wzglednie srebrny.
A i na marginesie , tez zachorowalem na M87 , chyba jedyny LCD , ktory mozna kupic sobie juz na "stale". Edytowane przez Martineq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Eh właśnie wróciłem z Saturna - pooglądałem te "NOWE" Samsungi: przecież taki 52" niczym się nie różni od tego 46" co jest obok. (fakt, że to pewno trzeba trochę ustawić ale pierwsze wrażenie też się liczy)Wręcz ten materiał HD czasem wyglądał lepiej na tym 46. Zabrali mu czytnik kart, wstawili szybę gdzie można poprawić fryzurę i dali cenę prawie 17tys. Dla mnie technologia LCD zaczyna się cofać. Po co taki model skoro on nic praktycznie nie wnosi sobą? Dalej na materiale HD z bliska widać pixele jak niewiem. ;) jak nic 3m wskazane minimum. SD sobie na tym zobaczcie buahaha śmiech na sali. Ja osobiście czekam co wniosą Plazmy Panasa bo Samsung sobie w kule leci z takimi "poprawkami". Cyferki lubią widać zmieniać.

Pierwsze wrażenie: wielkie R O Z C Z A R O W A N I E.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='Gmeru' post='46037' date='29.04.2007, 20:42 ']Eh właśnie wróciłem z Saturna - pooglądałem te "NOWE" Samsungi: przecież taki 52" niczym się nie różni od tego 46" co jest obok. (fakt, że to pewno trzeba trochę ustawić ale pierwsze wrażenie też się liczy)Wręcz ten materiał HD czasem wyglądał lepiej na tym 46. Zabrali mu czytnik kart, wstawili szybę gdzie można poprawić fryzurę i dali cenę prawie 17tys. Dla mnie technologia LCD zaczyna się cofać. Po co taki model skoro on nic praktycznie nie wnosi sobą? Dalej na materiale HD z bliska widać pixele jak niewiem. ;) jak nic 3m wskazane minimum. SD sobie na tym zobaczcie buahaha śmiech na sali. Ja osobiście czekam co wniosą Plazmy Panasa bo Samsung sobie w kule leci z takimi "poprawkami". Cyferki lubią widać zmieniać.

Pierwsze wrażenie: wielkie R O Z C Z A R O W A N I E.[/quote]
dołaczam się
przez 2 tygodnie molestowania modelu 37" M86 (aha druga cyferka oznacza inny odcien ramki pod panelem, nic wiecej), wyniki?
SD ocena mierna, HD ocena dostateczna, pixelosa niesamowita, dodego powinni niestety zrezygnowac z naklejki na 1/4 full hd 1080p, bo sygnał 1080p to przyjmuje z bólem, przy dużem Mbps, wywala się całkowicie na zielono, dyskwalifikacja, szkoda bo cena jest ok
niestety rozczarowanie, samsung sie cofa
tylko cena poniżej 6 tys to duży plus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='olatigid' post='46044' date='29.04.2007, 21:06 ']tylko cena poniżej 6 tys to duży plus[/quote]

Czyli ten plus nie jest zbyt duży bo 6 tys. zł brakuje tylko 1 zł. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
cóż - to co się komu podoba to rzecz względna.
czekajcie sobie na te jakieśtam mega-wypasione TV - bez "szyb" i w ogóle z czernią taką, że poraża..., no i żeby HD 1080p przyjmował "bez bólu" bo przecież non-stop oglądacie takie programy (oczywiście z dużym Mbps).
śmiać mi się tylko chce bo niektórzy chyba przyglądają się pikselom a nie temu co na całym ekranie. szukajcie a znajdziecie... zawsze dziurę w całym...
jeden woli rybki, a drugi akwarium... ja zdecydowanie akwarium.
szkoda dyskutować bo chyba nigdy nie zrobią TV który wszystkim się spodoba...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Parę dni temu ja również byłem w MM na Okęciu (WaWa), widziałem tam nowy model SAMSUNGA 40M87 i powiem Wam jedno dla mnie bajka !!!.
Leciał tam wtedy również 'Sezon na Misia' (czy jakoś tak !?). Film prezentowany był na kilkunastu telewizorach jednocześnie i dla mnie na Samsungu
wyglądał najlepiej (chcę zauważyć że w owym MM jest naprawdę spory wybór LCD i PLAZM najróżniejszych modeli i firm).
Jedną rzeczą która mnie zastanawia to wielkość telewizora który jest 40 cali a wygląda jak 37 (mogło mi się zdawać miarki nie miałem).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Oczywiście, że seria M86/87 rozmiary 46 , 52 to obecnie flagowe modele Samsunga.
I grają HD znakomicie.
Niestety szyba. Ale musi byc bo to ona poprawia czerń.

Czekamy więc na PDP FUll.
Szykują się:
Panas 50"
LG 60" ( za parę dni - pierwszy tydzień maja !!!)
Samsung seria Cannes

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='bluray' post='46163' date='01.05.2007, 09:10 '](...)
Samsung seria Cannes[/quote]

w serii Cannes chyba tylko 63'' jest Full HD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...