Skocz do zawartości
haxu9

Philips 55PUS7334/12 Tryb gry

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie!

Od niedawna jestem posiadaczem telewizora marki philips 55pus7334/12 i niestety borykam się z problemem trybu gry a mianowicie....

Po podłączeniu konsoli do telewizora 2 metrowym kablem HDMI 2.0 pod pierwszy port telewizor wykrył urządzenie jako sprzęt AV ale ok. Po odpaleniu konsoli automatycznie pojawił się komunikat o podłączonej konsoli Playstation 4 pro i obraz został zmieniony na optymalny i że zalecany jest styl obrazu "Gra". Więc czym prędzej w ustawieniach zmieniłem na ten styl i przy okazji zauważyłem że jest opcja automatycznej zmiany na ten tryb po przejściu na źródło na którym podłączona jest konsola. No i wszystko fajnie po pierwszym uruchomieniu granie w FPSy to czysta przyjemność w ogóle nie odczuwalny lag input  i szybki czas reakcji ALE po wyłączeniu konsoli i telewizora następnego dnia siadam przed TV włączam sprzęt i co? Podczas gry w Call of Duty odczuwalny jest input lag praca kamery "pływa" dopiero gdy przełączę z trybu gry na styl normalny i z powrotem na tryb gry wszystko wraca do normy. Próbowałem już wszystkiego zmieniałem tryb obrazu z optymalnego na standardowy, zmieniłem gniazda HDMI, przywracałem telewizor do ustawień fabrycznych bawiłem się wszystkimi możliwymi ustawieniami i nic... Nadal po włączeniu konsoli muszę wyłączyć tryb gry i włączyć z powrotem mimo tego że automatycznie po włączeniu telewizora go ustawia. Wszelkie upłynniacze w trybie gry są wyłączone nie da się ich ręcznie ustawić. Wyłączyłem wszystkie możliwe ulepszacze i nadal się dzieje to samo.  Problem  występuje również na konsoli Xbox one S trzeba robić nadal ten sam trik co na PS4. 

ktoś ma jakieś pomysły jak naprawić ten problem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Najlepiej zgłosić to do Philipsa, bo wygląda to na problem w oprogramowaniu (opcja misi być "przeładowana", żeby ustawienia zostały zastosowane). Kiedyś czytałem, że w innym modelu (nie pamiętam jakim)nie zapamiętywał stylu obrazu i to samo trzeba było robić. Poprawka w aktualizacji rozwiązała ten problem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to tylko pozostaję mi czekać na stosowną aktualizację i mieć nadzieję że poprawią w niej ten problem... 😂

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.08.2019 o 19:44, haxu9 napisał:

No to tylko pozostaję mi czekać na stosowną aktualizację i mieć nadzieję że poprawią w niej ten problem... 😂

 

Nikt Ci sam tego nie naprawi w gratisie, jeżeli tego nie zgłosisz. Możesz czekać i się nie doczekasz, szczególnie że to jest budżetowy model telewizora. Ten błąd jest standardowy dla Philipsa, wiele podobnych przypadków widziałem na forum i sam też tego doświadczyłem jak miałem TV Philipsa. W moim przypadku telewizor sam włączał upłynniacz, jeżeli tylko telewizor zmieniał częstotliwość odświeżania, albo podczas każdego startu. Było to mega upierdliwe, bo ja nie trawię efektu opery mydlanej. Każde włączenie filmiku na youtube, przełączenie się na inne źródło, powodowało ten efekt. Sprawdź czy to u Ciebie nie występuje, bo może właśnie nadmiarowe włączanie upłynniacza powoduje zwiększony input lag.

Co do problemu który opisałeś, zobacz czy zadziała coś takiego, że wejście HDMI na którym masz konsolę oflagujesz jako PC (o ile ten telewizor ma taki tryb). Być może to zapamięta, a w trybie PC input lag powinien być niski, bo upłynniacze są nieaktywne. Możesz mieć co prawda problem z HDRem w tym trybie, ale to musisz potestować sam.

W przypadku mojego telewizora minął dokładnie rok (!), zanim Philips naprawił tą usterkę. Zmienianie trybów obrazu, żeby wyeliminować problem tak mi weszło w nawyk, że jeszcze miesiąc po tym jak problemu nie było robiłem to odruchowo. Nigdy więcej Philipsa!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prosili o wysłanie logów telewizora i prawie od tygodnia czekam na odpowiedź

Wysłane z mojego SM-N960F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...