Skocz do zawartości
pawelteczka

jak przeslac obraz z laptopa na tv?

Rekomendowane odpowiedzi

w windows 10 wogóle jak sie kliknie [beeep]likuj obraz to wcale nie przesyla na ekran tv

tv mam philipsa 65pus7303co jest nie tak? funkcja z telefonu dziala bardzo dobrze a z laptopa wcale

chce poprostu wyslac obraz aby miec pulpit na tv

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Tutaj do przesłania obrazu musisz użyć innej technologii.

Uruchom przeglądarkę Chrome i w menu (prawy górny róg) masz opcje. Jest tam opcja "przesyłaj" gdzie możesz wybrać czy chcesz przesłać kartę przeglądarki czy cały pulpit.

 

Pozdrawiam,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

super dzięki dziala

ale dlaczego nie dziala to w windows 10 z wbuowanego narzędzia?

zauwazylem tez ze kursor troszke z opóźnieniem dziala takze nie da sie do na telewizorze korzystać nie idzie w tym samym czasie co na laptopie 

Edytowane przez pawelteczka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przesyłanie bezprzewodowe obrazu zazwyczj odbywa się poprzez dwie technologie:
Miracast - bardzo popularny sposób przesyłania obrazu (LG, Samsung jak i Windows 10)
Chromecast (wbudowany) - z tej technologii korzystasz właśnie w TV z Androidem

Opóżnienie jest więc bez kabla HDMI nie pograsz ale film jak najbardziej można obejrzeć.

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok rozumiem ale czemu sie z chrome da udostępnić pulpit a z windows 10 z funkcji [beeep]likuj juz niestety nie? albo cos źle robie?

czyli z windows 10 na philipsa sie nie da?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ jeżeli wybierzesz w Windows 10 "[beeep]likuj ekran" to działa to właśnie przez Miracast/WiDi, którego Android TV nie obsługuje. Natomiast przeglądarka Chrome przesyła to innym sposobem - Chomecast.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poczytałem wasze posty i również ściągnąłem Chrome. Sądziłem, że będzie można rzucić na TV tylko to co jest z przeglądarki Chrome. Okazuje się, że wystarczy ją otworzyć i przez nią przesłać pulpit na TV i już można przeglądać wszystko z komputera ...i zawartość folderów i co mnie bardzo zdziwiło nawet to co otworzyłem w Firefoxie. Czyli nie trzeba zmieniać ulubionej przeglądarki.

20190816_000201.jpg

Edytowane przez pawel973

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wszystko fajnie tylko problem taki z tym ze jest lekkie opóźnienie tak wiec nieda sie myszką operować na ekranie tv a przez kabel hdmi opoźnienia nie będzie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, pawelteczka napisał:

wszystko fajnie tylko problem taki z tym ze jest lekkie opóźnienie tak wiec nieda sie myszką operować na ekranie tv a przez kabel hdmi opoźnienia nie będzie?

Nie. Przez kabel będzie wszystko bez opóźnień.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, testuję tę opcję właśnie z tv Philips 8535 i działa ale niestety film zacina. Wcześniej miałem 3 samsungi i opcja "rzutuj do urządzenia" działała płynnie natomiast do androida trzeba kablem bo po wi fi zacina. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja teraz próbuje coś zrobić, ale w menu Chrome mam komunikat: dostępne w przypadku konkretnych stron...

Co dalej zrobić?

Juz zrobilem.

Pomogl restart tv.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Próbuję zrobić transmisję ekranu z tel Oppo. W tv mam włączoną funkcję DMR. Dlaczego telefon nie może wyszukać telewizora? Działa to u was?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...