Skocz do zawartości
Dawid_

Telewizor LG "55 <4000

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć!

Trzy tygodnie temu stary telewizor odszedł z elektrycznym hukiem i do tej pory nie potrafiłem zdecydować się co zakupić... Z każdym przeczytanym artykułem, forumowym wątkiem mam tylko dodatkowe wątpliwości, stąd też zdecydowałem się poprosić was o pomoc.

Pierwotnie chciałem zdecydować się na LG SK8500 ale niestety wyszedł już ze sklepów (kłania się podejmowanie szybkich decyzji).

Obecnie wybór zawęziłem do dwóch poniższych:

LG 55SK9500

https://www.morele.net/telewizor-lg-55sk9500-4907507/

LG 55SK8100

https://mediamarkt.pl/rtv-i-telewizory/telewizor-lg-55sk8100pla?utm_source=ceneo&utm_medium=cpc&utm_term=ceneo&utm_campaign=xml&ceneo_spo=true

Portfel skłaniałby się ku tej tańszej opcji, pytanie czy warto dokładać?

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? 20m2
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? 2,5m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem ? 2
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu - czy kąty są ważne ? Są ważne
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć ? Staćnóżka centralna (obecnie najmuje i nie mam innej opcji)
6. Jak słońce świeci w pokoju ?  Od boku
7. Jaki masz obecnie telewizor ? Denat to "32 Philips z 2014 full hd, modelu nie pamiętam już oddany do punktu
8. Co chcemy aby telewizor posiadał ? Dobre odwzorowanie kolorów i ich nasycenia,  Chroma 4:4:4 @1080p 60fps, @4K 60fps, 120 Hz, brak rażących mankamentów np. clouding które będą na co dzień irytować
9.  Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora: ( 4K, HD, SD ) ? 4K, rzadziej FHD
10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora ? PC
11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor ? 6h
12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? Raczej błyszcząca
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? Seriale Netflix oraz przyrodnicze
14. Czy zamierzasz korzystać z internetu na ekranie telewizora ? Tak, przez PC
15. Czy zamierzasz grać w gry PC / konsola - jeśli tak to ile % dziennie? Tak, 50%
16. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? Wieczorami
17. Preferencje co do wielkości? "55
18. Co Cię denerwuje w telewizorach ? Wszystkie widoczne, rzucające się w oczy mankamenty np. clouding
20. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? Nie
21. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup? 3000-4200 max.
22. Czy będziesz zainteresowany profesjonalną kalibracją ekranu w celu wyciśnięcia maksymalnych możliwości nowego sprzętu? Nie wiem :)

 

Z góry dziękuje za każdą udzieloną odpowiedź/wsparcie!

 

 

Edytowane przez Dawid_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OLED do PC?

W moim przypadku będzie dużo elementów statycznych, przeglądarka, hud w grach itd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do gier to nie powinien być problem, jeśli chcesz używać TV w dużej mierze jako monitora to faktycznie lepiej odpuścić OLED-a. To w takim razie pytanie czemu akurat LG, w tej cenie (albo nawet taniej) chyba lepiej kierować się artykułem https://hdtvpolska.com/czy-za-4000-zl-da-sie-kupic-telewizor-na-lata/?showfull=1

Szczególnie chyba warto zerknąć na tego Sony

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SK9500 może być. W obwodzie masz jest Sony XF8505 lub Panasa FX780 z modeli zeszłorocznych.

Edytowane przez Waldo94
  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Raus

Spora ilość godzin jednak to będzie gra/pc. A myślę że kilka-set godzin w tym samym tytule i konieczność pilnowania tematów takich jak pasek start itd. zrobiłaby swoje. 

Dzięki za podesłany artykuł ale niestety z tego co widzę są tam jedynie 2 telewizory na matrycy VA (oprócz OLED'a) a jednak kąty grają u mnie tutaj dużą rolę. W planach przeprowadzka - salon będzie z aneksem kuchennym - podłużne pomieszczenie.

A na LG padło ze względu na ciekawe funkcje smart-AI, możliwość połączenia z google asystentem. Choć tutaj ważniejsza oczywiście jakość obrazu stąd też cały temat czy taki LG 55SK8100 wystarczy czy jednak trzeba szukać dalej.

@Waldo94

Dzięki, czyli jednak warto dorzucić do SK9500 vs wspomniany SK8100

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...