Skocz do zawartości
Jakub Krawczyński

43% posiadaczy 4K TV nie widziało treści w tej rozdzielczości

Rekomendowane odpowiedzi

43% posiadaczy 4K TV nie widziało treści w tej rozdzielczości

Mimo rosnącej popularności formatu 4K UHD i coraz większej liczby telewizorów, nie wszyscy ich posiadacze oglądają treści w tej rozdzielczości. Z najnowszych badań z USA wynika, że takich osób może być aż 43%.

 

Przeczytaj całość

  • Plusik 1
  • Smutny 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedy czytam fora podobne do tego, to odnoszę wrażenie, że u nas jest tak samo. Ludzie utyskują "na co wam 4k, skoro żadna telewizja nie nadaje nawet 1080p". Można codziennie powtarzać o zawartości Netflixa czy YT a oni ciągle swoje... Nie wiem czy to dzieciarnia, której rodzice nie chcą kupić nowego tv i chce się poczuć lepiej czy poprostu inteligencja szczoteczki do zębów?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, Artur Nutek napisał:

Kiedy czytam fora podobne do tego, to odnoszę wrażenie, że u nas jest tak samo. Ludzie utyskują "na co wam 4k, skoro żadna telewizja nie nadaje nawet 1080p". Można codziennie powtarzać o zawartości Netflixa czy YT a oni ciągle swoje... Nie wiem czy to dzieciarnia, której rodzice nie chcą kupić nowego tv i chce się poczuć lepiej czy poprostu inteligencja szczoteczki do zębów?

Jak ktoś wspomina o 4K na Netflixie, to zaraz zlatują się osoby zganić takie myślenie i napisać, że te 4K w streamingu obok prawidzwego 4K nawet nie leżało. Jeśli przyjąć taką narrację oraz z jakiegoś względu też wyłączyć gry z uwzględnienia, to też 'nie widziałem treści w tej rozdzielczości', bo jedyne 4K z jakim miałem styczność to: w grach, na YT, na Netflixie, na Amazon Prime. Filmów BD UHD nie kupuję, bo ceny zabójcze, a zawartość filmowa często niewarta nawet 20 zł mimo pierwotnie nakręconego hype'u.

Edytowane przez Fjubens

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fakt, są maksymaliści (i chwała im za to bo to oni wywalają kasę na nowinki a my możemy potem tanio kupić kolejne generacje) ale przyznaję, że również nie rozumiem jak można wydać tyle kasy na film, którego obejrzenie ma sens może ze 3 razy? Dla mnie znacznie bardziej liczy się treść. Podróżnicze vlogi w stereo na YT znaczą dla mnie więcej niż obrona ludzkości przed najeźdźcami z kosmosu w 11.2 ...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale jest na płycie UHD, "niebieska planeta" i inne z tej serii.
Chyba nie powiesz, że nie warto tego kupić....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, raf7705 napisał:

Ale jest na płycie UHD, "niebieska planeta" i inne z tej serii.
Chyba nie powiesz, że nie warto tego kupić....

Owszem, nie warto. Po pierwsze Niebieska planeta to w 70% twórczość komputerowa, bo nie istnieją kamery, które dałyby radę zarejestrować takie sceny, ani operatorzy, którzy mieliby tyle szczęścia by nacisnąć rec właśnie wtedy. To już wolę S-F bo nikt mi nie wciska kitu, że to real. Po drugie koszt tych płyt. Po trzecie trzeba je na czymś odtworzyć. Ile tysiaków zatem trzeba wydać by obejrzeć kilka godzin efektów specjalnych?

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo to jest prawda że Netflix się nie umywa do tego co jest na płycie BD UHD. Oczywiście są wyjątki i słabsze wydania ale generalnie wiadomo że na nośniku fizycznym jest lepsza jakość. Nawet na YouTube można znaleźć nie raz materiał lepszej jakości jak na na Netflix. Używam tych trzech źródeł plus gry i po to kupiłem taki tv a nie aby kablówkę oglądać. 

@Artur Nutek najlepiej remuxy targać no nie? 😝 (też kilka razy mi się zdarzyło) 

Kupiłem konsolę i mam od razu odtwarzacz BD UHD. Chętnie używam. Ostatnio choćby Alita nabyłem i polecam film. Nawet parę gier w natywnym 4K się trafiło. Bez przesady że to takie drogie rzeczy. Niektórzy kupują tv za ponad 10 000 PLN do oglądania kablówki tylko dlatego bo jest "najlepszy" ;)

 

Edytowane przez LV426

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale ja niemal nie oglądam tv chociaż mam wypasiony pakiet. Dziś obejrzałem z Polsatu Mroczną wierzę z nagrywarki, żeby pominąć reklamy i uświadomiłem sobie, że ostatni raz oglądałem Polsat jakieś 3 lata temu. Większość co oglądam to jak pisałem programy podróżnicze zgrywające się na twardziela. I tu zbytnio jakości nie oczekuje bo wiem, że to tylko 720p czasem 1080i. Szczęścia dopełnia YT z materiałami 4k i za nic więcej płacić nie mam ochoty. Jednak nawet do tak niewielkich potrzeb zaopatrzę się za niespełna rok w oleda, bo potrafię zauważyć różnice i bardzo mnie one drażnią (mam ips). Pozostaje mieć nadzieję, że Netflix też poprawi jakość swojego 4k.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Owszem, nie warto. Po pierwsze Niebieska planeta to w 70% twórczość komputerowa, bo nie istnieją kamery, które dałyby radę zarejestrować takie sceny, ani operatorzy, którzy mieliby tyle szczęścia by nacisnąć rec właśnie wtedy. To już wolę S-F bo nikt mi nie wciska kitu, że to real. Po drugie koszt tych płyt. Po trzecie trzeba je na czymś odtworzyć. Ile tysiaków zatem trzeba wydać by obejrzeć kilka godzin efektów specjalnych?
Totalna bzdura o tych efektach.
Lepiej obejrzyj sobie materiał jak długo to kręcili, ile pracy ludzie w to włożyli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...