Skocz do zawartości
Jakub Krawczyński

Philips OLED754 - przystępny telewizor 4K bez Android TV

Rekomendowane odpowiedzi

60hz panel to chyba będzie chiński?

w sumie w cenie 2500-3000zł za 55cali to byłby hicior. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Pomimo braku systemu Google, będzie to nadal dość rozsądny technologicznie produkt."

moim skormnym zdaniem to jest wręcz pewna zaleta. Saphi na tym tv chodzi bardzo dobrze (mimo, że to nie jest finalna versja softu), a np taki youtube w porównaniu do 903 na androidzie działa znacznie lepiej. 754 bez problemu odtwarza 4k@60p, gdzie na 903 w większości przypadków te same wideo są odtwarzane w 30p, poza tym 903  gubi klatki, zdarza się to nawet w treściach nie 4k, na 754 jeszcze nie uświadczylem zgubionej klatki. Fkatycznie na saphi brakuje np spotify, czy hbo go, alexa to też jakieś dziwne zjawisko (albo nie umiem tego ustawić), ale to da się łatwo rozwiązać chromecastem np. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, klaus71 napisał:

w sumie w cenie 2500-3000zł za 55cali to byłby hicior. 

W pierwszych ofertach cena wynosi około 8 tysięcy zł za 55'' cali:

 

https://www.x-kom.pl/p/506046-telewizor-44-55-philips-55oled754.html

https://www.interdiscount.ch/fr/tv-et-audio/tv/tv--c111000/philips-smart-tv-55oled754-55-oled-ultra-hd-4k--p0001860794

.. a za 65'' cali cena wynosi około 13 tysięcy zł

https://www.x-kom.pl/p/506049-telewizor-56-i-wiekszy-philips-65oled754.html

A odnośnie częstotliwości matryc to na portalu displayspecifications podane jest że są 120 Hz.

 

Edytowane przez mmpeg-4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co myślicie o Abilight?

Osobiście efekt ten bardzo mi się podoba, zwiększa jakby sferę postrzegania i jakby powiększa subiektywnie obraz. Natomiast nie wiem jak sprawuje się to na dłuższą metę. Słyszałem bowiem opinie, że po pewnym czasie to męczy i ogląda się i tak z wyłączonym Abilight. Jest to dla mnie o tyle również ciekawe bo można kupić np. na ali odpowiedniki tego systemu na inne marki i różne wielkości TV, które można sobie nakleić z tyłu na obudowę i jest to dość tanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpowiem ci przytaczając moja rozmowę z kolega z pracy. „ i jak ten twój tv, oglądasz filmy z ambilight? Nie co ty włączyłem może 3 razy jak był mecz flagę polska ale to trochę przeszkadza i dałem sobie spokój. To po co to kupowałeś( pytam).(Odpowiedz) bo w sklepie fajnie wyglądało”

reszte dopowiedz sobie sam.

Edytowane przez tonybcc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli jednak przeszkadza, dzięki za przekazanie tej opinii (już druga negatywna jaką znam), bo widząc to kilka minut w salonie byłem przekonany, że to wręcz świetna sprawa. Później jak się nad tym zastanawiałem to myślałem sobie, że to w sumie jest dobre i takie anty-męczące (bo wzrok tak nie skupia się, światło poszerza pole widzenia poprzez wyciągnięcie barw na zewnątrz ekranu i dodaje jakby nastrój do np. filmu) ale okazuje się, że użytkownicy philipsów nie korzystają z tego. Jakby ktoś miał jednak odmienne zdanie to proszę je wyrazić bo nadal jest to nieco dla mnie "anty-intuicyjne" (dlaczego to męczy). Może jednak ktoś to lubi i cały czas używa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, mmpeg-4 napisał:

W pierwszych ofertach cena wynosi około 8 tysięcy zł za 55'' cali:

 

https://www.x-kom.pl/p/506046-telewizor-44-55-philips-55oled754.html

https://www.interdiscount.ch/fr/tv-et-audio/tv/tv--c111000/philips-smart-tv-55oled754-55-oled-ultra-hd-4k--p0001860794

.. a za 65'' cali cena wynosi około 13 tysięcy zł

https://www.x-kom.pl/p/506049-telewizor-56-i-wiekszy-philips-65oled754.html

A odnośnie częstotliwości matryc to na portalu displayspecifications podane jest że są 120 Hz.

 

Jak w tytule tekstu, który komentujemy, tzn "przystępny" ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czyli jednak przeszkadza, dzięki za przekazanie tej opinii (już druga negatywna jaką znam), bo widząc to kilka minut w salonie byłem przekonany, że to wręcz świetna sprawa. Później jak się nad tym zastanawiałem to myślałem sobie, że to w sumie jest dobre i takie anty-męczące (bo wzrok tak nie skupia się, światło poszerza pole widzenia poprzez wyciągnięcie barw na zewnątrz ekranu i dodaje jakby nastrój do np. filmu) ale okazuje się, że użytkownicy philipsów nie korzystają z tego. Jakby ktoś miał jednak odmienne zdanie to proszę je wyrazić bo nadal jest to nieco dla mnie "anty-intuicyjne" (dlaczego to męczy). Może jednak ktoś to lubi i cały czas używa?
Ambilight jest świetny. Używałem go ... nie pamiętam 10/12 lat. Mega dobre rozwiązanie na wieczór aby po długim oglądaniu oczy nie bolały. Ustawienie dynamiczne. Czyli szybkie zmiany jak na ekranie. U mnie model Philipsa zawsze model serii 9000 LCD. 37" i 55". Powiększa trochę wielkość tv. Do normalnego oglądania super. Każdy kto u mnie korzystał z tv był zadowolony. Tylko trzeba pod siebie ustawić. Czy dwustronny czy trzystronny. Takie miałem. Były też czterostronne. Po tych wszystkich latach (opisywałem już to kiedyś w innych wątkach) zakupiłem oleda ale innej marki tylko dlatego aby tego nie używać. Stałem się kinomaniakiem. Czyli sam obraz z tv czy z projektora jest najważniejszy. Ma być ciemno jak du..ie. Zero udogodnień/rozpraszania. I jestem także mega zadowolony. Wydaje mi się że inne wymagania/potrzeby.
Ps. Nie ma nic zastępczego do ambilight z tv Philipsa. Nie wierzcie w takie rzeczy. On jest jedyny w swoim rodzaju. Pozdrawiam.

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za ten cenny głos o Ambilight. Zwłaszcza stwierdzenia "aby po długim oglądaniu oczy nie bolały" i "do normalnego oglądania super" i że gościom też się podobało. Nie ruzumiem jedynie dlaczego w takim razie zakupiłeś OLEDa ale innej marki "tylko dlatego aby tego nie używać", bo to sprawia, że cała Twoja wypowiedź staje się wewnętrznie sprzeczna. Przecież funkcję Ambilight można wyłączyć. No chyba, że jest to jak narkotyk i nie można jak jest. Wtedy rozumiem. A oglądanie "kinomaniaka" musi być purystyczne z założenia. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dzięki za ten cenny głos o Ambilight. Zwłaszcza stwierdzenia "aby po długim oglądaniu oczy nie bolały" i "do normalnego oglądania super" i że gościom też się podobało. Nie ruzumiem jedynie dlaczego w takim razie zakupiłeś OLEDa ale innej marki "tylko dlatego aby tego nie używać", bo to sprawia, że cała Twoja wypowiedź staje się wewnętrznie sprzeczna. Przecież funkcję Ambilight można wyłączyć. No chyba, że jest to jak narkotyk i nie można jak jest. Wtedy rozumiem. A oglądanie "kinomaniaka" musi być purystyczne z założenia. 
Po prostu tyle lat wystarczy. Przyszedł czas na zmiany. Jeśli ambilight komuś przypasuje to działa jak narkotyk. Tego i tak się używa wieczorem. Ale pomijając wszystko bardziej zmęczony byłem systemem opereacyjnym Philipsa. To był główny powód zmiany marki po tylu latach.

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam Phillipsa ale o wiele lepiej ogląda mi się filmy (z HDR) i gra w gry z włączonym oświetleniem w postaci listwy LED (LIFX) za tv. Oczy o wiele mniej się męczą. Z tym że ustawiam najczęściej tylko delikatne podświetlenie (nie więcej jak 25% czasem mniej, tylko minimalnie) w neutralnym lub troszkę ocieplonym odcieniu bieli,  czyli tak jak w studiach filmowych (tak przynajmniej widziałem gdzieś na filmie w internecie).

I to się sprawdza. Nie raz pomaga nawet przy filmach (nie mam OLED tylko LCD). Od czasu do czasu tylko dla efektu przy grze albo kiedy ktoś przyjdzie zobaczyć to włączam jakiś bajerancki profil oświetlenia. 

Od oglądania w zupełnej ciemności nie raz oczy mnie bolą, a na pewno szybciej się męczą. 

W kinie to co innego jest, inny ekran (technologia, rozmiar). Do domu lekkie oświetlenie pasuje. 

Edytowane przez LV426

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, LV426 napisał:

Nie mam Phillipsa ale o wiele lepiej ogląda mi się filmy (z HDR) i gra w gry z włączonym oświetleniem w postaci listwy LED (LIFX) za tv. Oczy o wiele mniej się męczą. Z tym że ustawiam najczęściej tylko delikatne podświetlenie (nie więcej jak 25% czasem mniej, tylko minimalnie) w neutralnym lub troszkę ocieplonym odcieniu bieli,  czyli tak jak w studiach filmowych (tak przynajmniej widziałem gdzieś na filmie w internecie).

Tak zgadzam się, ja np. oświetlam sobie ścianę za monitorem komputerowym listwą z ledami w kolorze ciepłej bieli, znacznie przyjemniej się patrzy na monitor w nocy. Natomiast filmy z projektora oglądam często w zupełnej ciemności a ściana z ekranem jest prawie czarna, ambilight by nie zadziałał ?

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oglądając z projektora nie ma sensu doświetlać bo jest jak w kinie właśnie. Przy LCD za to jak najbardziej (wiadomo, poprawia też kontrast). Przy OLED też bym pewnie lekko doświetlał za tv.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ambilight może krytykować wyłącznie ktoś, kto nie umie z niego korzystač. To jak narzekać na Miss Świata, że kiepska z niej narzeczona bo nie chce z nami grać w piłkę. Miałem dwustronne, obecnie potrójne i nie wyobrażam sobie, by kolejny tv był bez tego. Tryb dynamiczny załatwia sprawę. I jak napisał jeden z poprzedników, nie ma to zamiennika. Tak jak Miss Świata trudno zastąpić dmuchaną lalką.

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odnośnie ambilight

przy LCD używałem, szczególnie przy średnim sygnale z nc+, miałem wrażenie, że wyświetlany obraz jest przez to mniej "słaby", szczególnie mecze premier leauge na tym zyskiwały, ale filmy również. Po zmianie na OLED AL zaczął mi po prostu przeszkadzać... i to w zasadzie od samego początku, szczególnie w trakcie oglądania filmów. Nie jestem w stanie podać powodu, ale tak po prostu się stało, tym bardziej jest to dziwne, że AL używałem ze 2 - 3 lata, a więc byłem przyzwyczajony. Próbowałem też podczas grania i podobnie - przy LCD się nawet nieźle sprawdzało, przy OLED - przeszkada. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, szulolo napisał:

odnośnie ambilight

przy LCD używałem, szczególnie przy średnim sygnale z nc+, miałem wrażenie, że wyświetlany obraz jest przez to mniej "słaby", szczególnie mecze premier leauge na tym zyskiwały, ale filmy również. Po zmianie na OLED AL zaczął mi po prostu przeszkadzać... i to w zasadzie od samego początku, szczególnie w trakcie oglądania filmów. Nie jestem w stanie podać powodu, ale tak po prostu się stało, tym bardziej jest to dziwne, że AL używałem ze 2 - 3 lata, a więc byłem przyzwyczajony. Próbowałem też podczas grania i podobnie - przy LCD się nawet nieźle sprawdzało, przy OLED - przeszkada. 

To faktycznie dziwne, a można to ustawić na jednolite białe światło?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można także na stały biały. Ale może Tobie w oledzie nie będzie przeszkadzać. Trzeba sprawdzić na własnej skórze. Informacji dostałeś już sporo. A i tak Ty (i twoje oczy) będziesz wyrocznią.

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.07.2019 o 08:57, szulolo napisał:

"Pomimo braku systemu Google, będzie to nadal dość rozsądny technologicznie produkt."

moim skormnym zdaniem to jest wręcz pewna zaleta. Saphi na tym tv chodzi bardzo dobrze (mimo, że to nie jest finalna versja softu), a np taki youtube w porównaniu do 903 na androidzie działa znacznie lepiej. 754 bez problemu odtwarza 4k@60p, gdzie na 903 w większości przypadków te same wideo są odtwarzane w 30p, poza tym 903  gubi klatki, zdarza się to nawet w treściach nie 4k, na 754 jeszcze nie uświadczylem zgubionej klatki. Fkatycznie na saphi brakuje np spotify, czy hbo go, alexa to też jakieś dziwne zjawisko (albo nie umiem tego ustawić), ale to da się łatwo rozwiązać chromecastem np. 

Czy miałeś okazję już testować model 854 lub 804 w zakresie odtwarzania youtube? Zastanawia mnie czy to gubienie klatek na 903 to tylko kwestia softu TV czy może np. nowy procesor P5 Pro poprawia sprawę. Ten P5 Pro (trzecia generacja) podobno daje bardzo dużo w kwestii jakości obrazu (przejścia tonalne color banding oraz detale w near black levels i ogólnie detaliczność) co jest dla mnie bardzo istotne, ale w przypadku modelu 754 to nie jestem pewien, czy tam nie siedzi zwykły P5 taki jak np. w modelu 903. Czekam z niecierpliwością na targi IFA bo sporo się powyjaśnia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
On 8/10/2019 at 7:37 AM, orwell-1984 said:

Czy miałeś okazję już testować model 854 lub 804 w zakresie odtwarzania youtube? Zastanawia mnie czy to gubienie klatek na 903 to tylko kwestia softu TV czy może np. nowy procesor P5 Pro poprawia sprawę. Ten P5 Pro (trzecia generacja) podobno daje bardzo dużo w kwestii jakości obrazu (przejścia tonalne color banding oraz detale w near black levels i ogólnie detaliczność) co jest dla mnie bardzo istotne, ale w przypadku modelu 754 to nie jestem pewien, czy tam nie siedzi zwykły P5 taki jak np. w modelu 903. Czekam z niecierpliwością na targi IFA bo sporo się powyjaśnia.

wymienionych modeli nie miałem okazji używać. w 754 jest "biedniejsze" P5 niż w modelach wyzszych. wg mnie gubienie klatek na yt to wina systemu (a może zbyt słabej platformy do system, to już kwestia punktu widzenia); miałem swego czasu jakiś budżetowy LCD na saphi(nie pamiętam modelu, ale poziom wyżej od basic) , 4k, cena ok 2-2.5k i tam też yt chodził bez dropow... trochę irytujące, gdy 6x droższy tv wypada gorzej... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...