Skocz do zawartości
lukandelic

Do maniakow LCD

Rekomendowane odpowiedzi

[quote name='hojlo1' date='11.03.2006, 08:57 ']Twój post jest "rozbrajający". ;)[/quote]

I taki właśnie miał być w zamierzeniu :)

KrzyHo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='czago' date='11.03.2006, 10:21 ']Lizarazu,
dzięki za cenne uwagi.
[right][post="1946"][/post][/right][/quote]

Uwaga techniczna:

Janunio i Lizarazu to dwie różne aczkolwiek blisko spokrewnione osoby :)

Jak by ktoś miał wątpliwości niech pyta Gmeru lub pmcomp :)

Kto wierzy tylko własnym oczom przekona się podczas zlotu HD maniaków.

Korzystamy z tych samych komputerów i zdarza się czasami, że jak jeden się nie wyloguje to drugi chlapnie coś nie pod nie swoim nickiem.

Za konsternacje przepraszamy :D

[i][size=1][color="red"][b]gmeru: Poprawiłem już kto co napisał, chlopaki chlopaki tak to jest jak sie do Siebie wpada po jakiś imprezach haha;p zartuje ;)[/b][/size][/color][/i]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Warto by w planach mieć wypad do Berlina we wrześniu na kolejną IFĘ. Teraz jest już co rok. To nie jest wcale drogie, bilet kupuje się przez internet i kosztuje na cały dzień ok 9-10 EUR.
Będzie wszystko to, na co czekamy i będzie można obejrzeć te cacka w najlepszej możliwej konfiguracji, zadać pytania specjalistom i przetestować sprzęcik.
Co Wy na to?
Dla mnie bycie na IFiE to mus, ja tam doładowuję akumulatory i wiem, na co czekać.
Poza tym chciałbym w końcu zobaczyć:
1) SED - Toshiba - 50 lub 55 cali
2) OLED - Samsunga (jest prototyp ok. 40 cali, w zeszłym roku nie pokazali , może w tym)
3) LCD na LEDach,
4) ponoć plazma full HD 50 cali Pioneera
5) no i pewnie wysyp odtwarzaczy BR i HD DVD z filmami.
Już się podniecam jak moi synkowie przed Dniem Dziecka.
Pozdrawiam wszystkich, przepraszam za pyskówki, jakie miały miejsce (ale się zagotowałem) i dziękuję za zrozumienie. ;)
Arecki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Super pomysł.
A Berlin blisko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A już tak na koniec, ściągnięte z sieci rzetelne porównanie technologii LCD i plazma:

"Plasma vs. LCD TVs: Summary
A Summary of LCD vs. Plasma TVs
Size

Both LCD TVs and plasma TVs are as thin as you could hope for. In viewable screen size, though LCD TVs are getting bigger everyday, plasmas generally run larger. Once you get into the larger sizes, you will also find a bigger selection among the plasma TVs. Plasma TVs, however, don’t generally come in smaller sizes, and sometimes you need a smaller size.

Viewing Angle

Plasma TVs generally have a larger viewing angle than LCD TVs, however high-end LCD TVs do live up to their claimed 170° viewing angle.

Life Span

Both LCD TVs and plasma TVs have good lifespan, but LCD TVs can technically last longer because their light source can be replaced. The low end for both LCD TVs and plasma TVs these days is 30,000 hours, with many going up to 60,000 hours before noticeable picture depreciation takes place.

Issues with Each Type of TV

Burn-in: Plasma TVs have a reputation of occasionally suffering from “burn in” effect. This is not such a problem for your average user, unless you leave your TV tuned to a channel with a continuous news ticker. A function called “white flash” can erase the burn in effect, but it takes some life off the TV's lifespan.

Watching Motion: LCD TVs can be susceptible to a delay that causes the outline of figures or objects to appear jagged or blocky when in motion. High definition TV greatly reduces this effect.

Pixel Problems: Both LCD TVs and plasma TVs can be affected by pixel problems. This is not generally a problem with name brand versions, and if it occurs severely, your warranty will cover it.

Color, Brightness, Black Levels, & Contrast

Color: LCD TVs are known for their sharp pictures and lively color. An LCD TV’s colors are vibrant and can wow you when you walk into a room. Plasma TVs are known for their wide range of colors and their accurate color reproduction. A plasma TV’s colors are warm and deep.

Brightness: Brightness numbers from manufacturers will mean little because they aren’t measured under real-life conditions. Your own viewing area will play into this considerably. LCD TVs have the reputation of doing slightly better in bright-light conditions.

Black Levels: Plasma TVs generally produce very black blacks whereas an LCD TV will produce a very dark charcoal gray. The very dark gray that LCD TVs produce is sufficiently dark for most people. Many would take it for black if not told otherwise.

Contrast Levels: Plasma TVs, technically, are known to have greater contrast levels than LCD TVs, however many see LCD TVs as being more vibrant, which seems connected to contrast, at least in the mind of most viewers.

Cost

LCD TVs are generally a little more expensive than plasma TVs when talking about the larger sizes. Prices for both, however, are coming down rapidly.


The 12 Most Important Differences:

1. Plasmas TVs are made of chemical compounds called phosphors. LCD TVs use millions of crystals suspended in a liquid crystal sandwich.

2. You have a wider selection of larger-size TVs with plasmas (though LCDs are catching up).

3. Plasma don't come in smaller sizes, which you will need for places like the kitchen.

4. Plasmas tend to have a wider viewing angle (though, again, LCDs are catching up).

5. Plasmas can suffer from burn-in effect; LCD don't.

6. LCDs can produce a jagged figure when in motion. Plasmas tends to do better. HDTV improves this problem dramatically for both.

7. You can replace the light source with an LCD, thereby bringing your original picture back. With plasmas you can't.

8. LCDs produce sharp, lively colors. Plasmas produce warmer and more accurate colors.

9. LCDs tend to do better in bright-light conditions.

10. Plasmas tend to produce blacker blacks.

11. Plasmas, "technically," produce a higher contrast range.

12. At the moment, plasmas tend to run a little cheaper, but this is changing rapidly as LCDs flood into the market.


Plasma vs. LCD TVs: An Analogy
Peanut Butter & Jelly

And so, back to our peanut butter and jelly analogy. If I can, without seeming too ridiculous, I’d like to propose that plasma TVs are like peanut butter and LCD TVs are like jelly. Plasma TVs are like peanut butter because, at least for now, they’re generally bigger (more filling in that way). Their picture, compared to an LCD TV's picture, is also somewhat smoother and creamier, like peanut butter. Plasma TVs aren’t so much flashy and sweet as they are filling and hearty. Their colors are earthy and authentic. LCD TVs are like jelly in that they are flashy and sweet. LCD TVs are known for their color and vibrancy, their crisp picture. It’s this crispness, this type of tanginess that brings to mind the tangy sweetness of jelly, the colorful, clean transparency of it. If you have a sweet tooth, if you favor this particular taste, nothing else is going to satisfy you. Not peanut butter, not hamburger, not even a 20-ounce steak. You need an LCD TV. But if you want a good, down-to-earth, filling meal, a plasma TV is probably your choice.

(Warning: Actually ingesting either of the of TVs has been known to cause indigestion.)

Pozdrowienia
Arecki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...nadal wychodzi na moje (czyli "zawieszenie broni", bo dane wciąz "mało aktualne" i tak będzie ciagle)....
[b][url="http://www.audiostereo.pl/TV_LCD_z_LEDami_25071.html#bottom"]>>Wrażenia użytkownika... z jakości LCD z LED<<[/url][/b]
:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam!

Witam wszsytkich jescze raz i ponownie...

Powiem szczerze, ze nieco zaskoczyla mnie ta cala dyskusja, zamkniecie "mojego" temetu i...od czasu do czasu pojawiajacy sie w postach moj NICK. Pisze "mojego tematu" bo nawet nie wiedzialem ze takowy zalozylem - Pierwszy raz, powtarzam - pierwszy raz w zyciu skorzystalem z forum jako zrodla informacji, pierwszsy raz cokolwiek napisalem na forum i pewnie tylko niechcacy uruchomilem "jakis" temat a moze powinienem byl doszukac sie istniejacych juz podobnych tematow i tam truc [beeep]e (za przeproszeniem). Wyszlo tak a nie inaczej - chcialbym ze swojej strony przeprosic rowniez za ton ostatnich moich wypowiedzi ale bedac pierwszy raz na forum oczekiwalem naprawde konkretnych odpowiedzi i argumentow a za takie nie uznalem te przedstawione przez gmeru.
Zaskoczony jestem rowniez trafnoscia oceny moich pytan i oczekiwan ze strony pana AreckiW poniewaz on po prostu trafil w dziesiatke - zwlaszcza w ostatnim tutaj poscie - "ozenic stare z nowym".
Powiem Tak: Dopiero dzisiaj' w pewnym tylko stopniu" przekonalem sie na wlasne oczy czego wlasnie ja potrzebuje - Bylem w MM w Krakowie i poogladalem p[rzez dluzsza chwile pare TV w roznych technologiach - nie omieszkalem rowniez pomeczyc sprzedawcow i wiem juz jak dla mnie - powtarzam, dla mnie (czyli moja subiektywna ocena) obraz wyswietlany na 3LCD Sony Bravia 50" okazal sie najbardziej zadawalajacy - szczerze sprawdzilem takie konfiguracje: 3LCD Sony Bravia 50" + analog sat/euro DVD/component DVD/HD po DVI-HDMI z kompa - demo producenta i to samo na LCD SONY Bravia 42'' - Oba wyswietlacze w/g mnie poradzily sobie jednakowo dobrze z "cyfrowymi" obrazami ale LCD wypadl gorzej przy analogu. A poniewaz dla mnie liczy sie w tym momencie rozmiar obrazu - bo odleglosc od TV u mnie w domu - to 3LCD 50" mam za taka samo cene co ten LCD-ik i dla mnie osobiscie rachunek jest dosc prosty.
Dla tych ktorzy pomysla ze z AreckiW tworzymy tu jakas koalicje co szuka dymu u zwolennikow LCD powiem tylko ze nawet nie zerknalem na Plazmy o ktorych pisal AreckiW, nie wiem czemu ale cos mnie po prostu bardziej ciagnie do projektora SONY - zeby nie pluc sobie kiedys w brode sprawdze jeszcze Plazme - pewnie ta ze skalerem a co do POKAZOW w domu to musze przyznac ze dziwia mnie troche opinie ze jest to jedynie chwyt marketingowy rodzinnego sklepu co upycha "biednym" nieswiadomym ludziom sprzet zalegajacy na polkach. Dziwi mnie to zwlaszcza slyszac niechcec w glosach tzw "znawcow" i "maniakow" HDTV, przeciez - wy znawcy i maniacy nie dacie sie naciagnac domokraznemu sprzedawcy telewizorow na tanie chcwyty reklamowe, przeciez Wy - zapalency ktorym NAPRAWDE (i mowie to naprawde szczerze) mozna pozazdroscic wiedzy w tym temacie - nie kupicie byle badziewia od byle kogo a bedziecie sie mogli jedynie przekonac u siebie w domu, na swojej kanapie, w waszych warunkach oswietleniowych, nie wystajac godzinami w tlocznym MM czy Saturnie, przekonac co do slusznosci pozniejszego wyboru.
NIE ZNAM KIKIEGO, NIE ZNAM JEGO RODZINKI, NIE WIEM GDZIE MIESZKA - ale pomysl pokazow bqardzo mi sie podoba.
Wybiore zatem "trzecia" droge i kupie 3LCD do tego cyfrowy tuner, zaopatrze sie dobre kabelki a za zaoszczedzone nieco pieniodze kupie soie za rok albo dwa, zewnetrzny scaler i MNIE TO WYSTARCZY!!!!
Dziekuje!
TONY!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...ależ [b]TONY![/b] - 3LCD rewelacyjne opinie ma na sąsiednim forum HDTV i ciesze się, że znalazłeś satysfakconujące Cię rozwiązanie. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TONY! tak właśnie myślałem czytając tamten zamknięty już temat, że wpadłeś między młot a kowadło :)

Niezbyt przyjemny start, ale nie zrażaj się do idei forum !!!

Wyjaśnię teraz "nerwową" reakcję admin-a, z którą przyznam się bez bicia miałem trochę wspólnego.

To forum powstało między innymi jako reakcja na to, co dzieje się na tzw. forum olsztyńskim gdzie jeden z użytkowników i zarazem założycieli tamtego forum uprawia nachalną reklamę swojego sklepu.

Jego taktyka polega na namawianiu forumowiczów na pokazy domowe i wciskaniu im sprzętu mającego niewiele wspólnego ze standardem HDTV.

Czytając ten temat i ponawiające się nawoływania do domowych prezentacji oraz moim zdaniem irracjonalną argumentację nawołującą do kupowania plazm nabrałem obaw, że zaraza "bazarku" zaczyna udzielać się naszemu forum.

Poprosiłem wtedy admina o interwencje, co się działo dalej każdy widział.

Jeżeli w wyniku tej akcji ktoś poczuł się urażony szczerze przepraszam.

Podkreślam jednak, że nie jest celem tego forum badanie zagadnień w stylu: jak uzyskać najlepszy obraz w SD?

Nie będziemy także pozwalać na prowadzenie na tym forum handlu czy uprawianie krypto reklamy przez właścicieli sklepów RTV.

Cieszę się, że dyskusja była szczera a moje wrażenie jakoby ktoś próbował zrobić na naszym forum "bazarek" było mylne.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam,
no widzicie, wyczuwam nute ironi w poscie hajlo1, ale ze nie mam zamiaru z nikim sie sprzeczac a tym bardziej klocic nie bede wiec nhic wiecej dodawal poza tym ze:
3LCD to byla moja dzisiejsza subiektywna ocena i nic wiecej.
Kurde czlowiek naprawde staje przed arcy trudnym wyzwaniem kupujac TV.
Hajlo1. Wystarczy nam kaczyzmu.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[b]TONY![/b] - teraz chyba nie wiesz ,co piszesz. :)

Zobacz sobie zamknięty wątek (Twój) i ten (moje posty tam i tu) - potem się zastanów (nad tym , co napisałeś). :)

Edytowane przez hojlo1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadza sie ...i przepraszam

Sorry wielkie, opetalo mnie troche, zauwazylem poprostu ze pare osob tu ma spora niechec do innego portalu HDTV i wszedzie juz wyczuwam niezdrowa rywalizacje miedzy nimi.
Sorry hajlo1, zrobilem jak powiedziales - przegladnalem twoje posty i zwracam honor
PS
Musze chyba kupic ten TV to moze wtedy juz calkiem ochlone
...... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Swoja droga.....ciesze sie ze tu trafilem....w kilka dni wiel sie nauczylem i nawet dzisiaj jak bylem w MM troche inaczej sie rozmawialo ze sprzedawca....nieco znajac temat....
Wiec wszsytkim dzieki!!!!
Pozdrawiam!
TONY!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[b]TONY![/b] - właśnie w tym jest problem (czasami niektorych - nie ma tutaj złośliwości), by miec te "szerokie horyzonty". :)

Jak czasami niktórzy się mylą podam np. taki namiar :
[b][url="http://www.neckermann.de/index1.mb1?mb_f020_id=TvXE52pYPqxthCrFra0GN-PWHjszPaH9&vkh=0388&linktracking_nr=3ppUBzjiBjbhtFVUl1b66_sLLPHjss8&p_id=10824236&nav_id=10573710&mb_v301_ch=feb5d"]>>CRT Philips 32PW9551 za 999€<<[/url][/b], którego w tym pędzie do zyskow, żaden dostawca nie chce sprowadzić znajomemu do kraju. :)

Co jest ciekawego w tym modelu CRT (przy tak niskiej cenie i skromnym opisie)?

Ano - np. takie coś ,że kineskop wyświetla do 800 linii i TV ma " HD Prepared TV"
By było śmiesznie - to ma full Menu PL, zaś wyświetla do 720p/1080i (zapewne skaluje pod siebie - ale "CRT Tube nie ma z tym kłopotu duzego) i ma takze HDMI z HDCP.
Ciekawa jest sprawa progresywnego, bo moze się okazać, ze też ma ze wszystkich wejść (jest to niewiadoma).

Osobiście dzisiaj - ja też tylko to bym wziął (oczywiście nie mam na celu polecania w ciemno - do tego sprawa gwarancji).
Dlaczego ja bym wziął?
Proste
Jest to 100% pogodzenie starego (czyli analogowy PAL/NTSC - bo kineskop ma to do siebie, ze "natwna rozdzielczosć" jest mniej ważna) i za śmieszne pieniądze mam HD READY (czyli na b.długie "dzisiaj" , a takze nowe media).

Czasami wystarczy rozejrzeć sie dookoła i okazuje się, jak bardzo mylą się Ci , co widzą jedynie słuszny kierunek i nie zdają sobie sprawy, ze takie CRT istnieją już od lat (i u nas w róznych odmianach - ciezko, ale tez dostępne) :)
Do tego dajesz przykład 3LCD...(jak ją widzisz) .:)

Ps - mieszczę sie w temacie . :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='Lizarazu' date='11.03.2006, 17:00 ']Uwaga techniczna:

Janunio i Lizarazu to dwie różne aczkolwiek blisko spokrewnione osoby :)
Korzystamy z tych samych komputerów i zdarza się czasami, że jak jeden się nie wyloguje to drugi chlapnie coś nie pod nie swoim nickiem.
[right][post="1954"][/post][/right][/quote]

Znaczy Dr. Jackle and Mr. Hide :):) .

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='TONY!' date='11.03.2006, 23:46 ']a co do POKAZOW w domu to musze przyznac ze dziwia mnie troche opinie ze jest to jedynie chwyt marketingowy rodzinnego sklepu co upycha "biednym" nieswiadomym ludziom sprzet zalegajacy na polkach. Dziwi mnie to zwlaszcza slyszac niechcec w glosach tzw "znawcow" i "maniakow" HDTV, przeciez - wy znawcy i maniacy nie dacie sie naciagnac domokraznemu sprzedawcy telewizorow na tanie chcwyty reklamowe, przeciez Wy - zapalency ktorym NAPRAWDE (i mowie to naprawde szczerze) mozna pozazdroscic wiedzy w tym temacie - nie kupicie byle badziewia od byle kogo a bedziecie sie mogli jedynie przekonac u siebie w domu, na swojej kanapie, w waszych warunkach oswietleniowych, nie wystajac godzinami w tlocznym MM czy Saturnie, przekonac co do slusznosci pozniejszego wyboru.
NIE ZNAM KIKIEGO, NIE ZNAM JEGO RODZINKI, NIE WIEM GDZIE MIESZKA - ale pomysl pokazow bqardzo mi sie podoba.
Wybiore zatem "trzecia" droge i kupie 3LCD do tego cyfrowy tuner, zaopatrze sie  dobre kabelki a za zaoszczedzone nieco pieniodze kupie soie za rok albo dwa, zewnetrzny scaler i MNIE TO WYSTARCZY!!!!
Dziekuje!
TONY!
[right][post="1986"][/post][/right][/quote]


Podpisuję sie pod tym stwierdzeniem wszystkimi kocimi HD-łapami :) .

I co do pokazów, bo to najlepsza metoda. Tak jak z dźwiękiem: w sklepie gra całkiem, całkiem a w domciu do [beeep]. Czemu? Bo 40% jakości dźwięku to pokój odsłuchowy i tzw. ustroje. A obrazie podobnie, ważne są warunki oświetlenia, kąty, odległości.

Co do technologii sam mam tylną projekcję (wprawdzie DLP) oraz skaler dla sygnałów SD. Moja droga myślenia to pod koniec tego roku tylna projekcja 1920x1080 akceptująca 1080p po HDMI oraz upgrade mojego scalera do możliwości 1080p oraz switcha HDMI.

Jak widać nie wszyscy starzy wyjadacze myslą jednakowo :) , chociaż my z januniem od dawna trąbimy: TYLKO 1920x1080. Ale warto też w domciu oglądać co robiłostatnio janunio testując AMOI i porównując do swojego Samsunga 46".

Pozdrawiam

Edytowane przez pmcomp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[b]pmcomp[/b] - miło się czyta. :)

Mniej obeznanym dodam (moze się powtarzam ) ,ze prawdziwi maniacy kina mają gdzieś HDTV na ekranach, bo ich interesuje znowu projekcja jak najbardziej zbliżona do kina (czyli rzucanie na ekran - gdzie cale mają drugorzędne znaczenie).

[b]pmcomp[/b] przypominał o 1920*1080 - dodam (moze znowu powtarzam ), by nie umknęło - jeszcze jedną zaletę.....
Gdy to podzielicie przez 2 = 960*540 , czyli prawie idealny PAL/NTSC 16:9.
Szczególnie przydatne znowu dla maniakow LCD (bo w innych technologiach ma to troszkę mniejsze znaczenie (choć też ważne).
Stary PAL/NTSC (który czasami tak nie w smak....:) ) - ewidentnie brany pod uwagę (dlatego praktycznie tryb "1080i PAL" to UE wymusiła na ATSC). :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zgadzam się z pmcomp tylko prawdzie 1920x1080 !!!

Jeżeli ktoś ma gdzieś HDTV na ekranach to powinien zrezygnować z tego forum !!!

Jak ktoś kocha obraz kinowy (mówię także o sobie) to nie powinien mu przeszkadzać brak 100% czerni, bo dla projektorów kinowych (projektorów w ogóle) jest ona nie do osiągnięcia.

Co do pokazów domowych to jest to dobre rozwiązanie dla ludzi, którzy orientują się już w sprzęcie HD i nie dadzą sobie wcisnąć byle shitu.

Jak ktoś jest zielony to bardzo ryzykuje zgadzając się na taki pokaz. Sprzedawca natychmiast wyczuje, z kim ma do czynienia i wciśnie petentowi sprzęt, który do tej pory nie mógł się pozbyć.

Co do dźwięku to w pełni się zgadzam pmcomp !!!

Często widuję u kolegów w domu drogi sprzęt ale kompletnie nie spasowany z akustyką ich mieszkań efekt - tragedia.

Ale można zwsze dopasować pomieszczenie do sprzętu są nawet firmy które to robią.

Jak ktoś kupuje kolumny B&W za kilkadziesiąt tys. zł to działa raczej w drugą stronę tzn. dostosowuje pomieszczenie do kolumn.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TONY!

Przeniosłem pytanie o upscaler do tematu o nim:

[url="http://hdtvpolska.com/index.php?showtopic=299"]http://hdtvpolska.com/index.php?showtopic=299[/url]

Pozdrawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...