Skocz do zawartości
shyha

LED 75 czy przepłacony 65 OLED - prośba o poradę

Rekomendowane odpowiedzi

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ?
~ 30m2, ściana na której wisi TV ma 4m szer.

2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? 
3.75m

3. Ile osób zasiada przed telewizorem ?
1-2

4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu - czy kąty są ważne ?
Na wprost, kąty nie mają znaczenia.

5. Telewizor ma stać czy ma wisieć ?
Wisi - wysokość ergonomiczna dla wzroku z tej odległości

6. Jak słońce świeci w pokoju ?
 Mało. zachodnio-północna strona

7. Jaki masz obecnie telewizor ? 
Samsung UE55D7000

8. Co chcemy aby telewizor posiadał ? 
4k, HDR, Miracast/WiDi, stabilny i szybki OS z wszystkimi dostawcami treści, bogate wsparcie kodeków AV. Aktualnie posiadam przystawkę z Raspberry Pi i KODI. Chciałbym się jej pozbyć.

9.  Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora: ( 4K, HD, SD ) ?
HD, Playstation 4, Netflix, 4k

10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora ?
 PS4, moduł CI+ z kablówką, KODI, dyski zew. z plikami multimedialnymi

11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor ?
3-6

12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ?
Mat, ale czy takowe istnieją?

13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ?

Filmy, seriale, gry na playstation 4, mecze piłki, siatki rzadko, głównie reprezentacje, nie liga

14. Czy zamierzasz korzystać z internetu na ekranie telewizora ?
Chcę mieć taką opcję + miracast/widi z lapa

15. Czy zamierzasz grać w gry PC / konsola - jeśli tak to ile % dziennie?
 TAK, średnio 2h dziennie

16. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ?
 wieczorami

17. Preferencje co do wielkości?
75 cali w LED, ale jestem w stanie zejść do 65 przy OLED

18. Co Cię denerwuje w telewizorach ? 
W moim aktualnym TV denerwował mnie brak kompatybilności z HDMI ARC amplitunera Yamahy, wolne GUI, brak niektórych ustawień jak możliwość ukrycia nieużywanych źródeł. Do chmurek się przyzwyczaiłem, ale czasami dimming mnie wkurzał nadmiernie przyciemniając całą scenę.

19. Preferencje co do marki ?
Samsung, Sony, LG, Philips

20. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ?
Obojętne

21. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ?
6500-7000 dla LED, za OLED 65 cali jestem w stanie dać więcej, ale muszę być przekonany co do trwałości/braku degradacji matrycy OLED.

22. Czy będziesz zainteresowany profesjonalną kalibracją ekranu
Jeżeli będzie ktoś z okolicy kto zrobi to za rozsądną cenę to czemu nie


Mam duży dylemat co do zakupu TV. Z tego co czytałem powinienem szukać matrycy VA i 100Hz. 
Skłaniam się bardziej ku LED ponieważ boję się, że za 5 lat będę płakał na OLED (degradacja matrycy, wypalenia - jestem sceptyczny). Jednak wielkość bardziej kusi niż super czerń.
W sieci panuje duża dezinformacja co do matryc bo czasami ten sam model ma różne matryce w zależności o wielkości.
Co polecicie?

Edytowane przez shyha

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kto ryzykuje szampana nie pije, ale twoje predyspozycje nie są jakoś mocno przeciwko oledowi. Rekomenduje więc LG 65C8. Na allegro masz go już za 7700zł od pewnego sprzedawcy.

link

 

Edytowane przez Waldo94

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Podobno seria C ma lepsze zabezpieczenia co do wypalania więc byłbym w stanie zaufać.
Mam jednak problem z tym, że powyżej 6k będę musiał brać raty i kuszą te 0% raty w sieciach RTV. Tam ten jest o 1k droższy ?

Sorki, na popularnym portalu aukcyjnym jest za 7700 i też są raty 0% z kosztem 0. Zaczynam się mocno zastanawiać :) Trochę martwi mnie ilość tego modelu TV z pojedynczymi martwymi/prześwietlonymi pikselami. LG nie uznaje tego za wadę ? Takie piksele ujawniają się najcześciej od razu po zakupie czy można się ich bać w każdym momencie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
25 minut temu, shyha napisał:

Dzięki. Podobno seria C ma lepsze zabezpieczenia co do wypalania więc byłbym w stanie zaufać.
Mam jednak problem z tym, że powyżej 6k będę musiał brać raty i kuszą te 0% raty w sieciach RTV. Tam ten jest o 1k droższy ?Trochę martwi mnie ilość tego modelu TV z pojedynczymi martwymi/prześwietlonymi pikselami. LG nie uznaje tego za wadę ? Takie piksele ujawniają się najcześciej od razu po zakupie czy można się ich bać w każdym momencie?

Oledów lg serii B i C jest na rynku zdecydowanie najwiecej dlatego widziałeś ich tyle z martwymi pikselami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, shyha napisał:

Trochę martwi mnie ilość tego modelu TV z pojedynczymi martwymi/prześwietlonymi pikselami. LG nie uznaje tego za wadę ? Takie piksele ujawniają się najcześciej od razu po zakupie czy można się ich bać w każdym momencie? 

Gwarantuję ci że z 3 metrów nie zauważysz martwego piksela. A z kolei taki zawsze świecący kwalifikuje się do wymiany matrycy.

A co do tego kiedy taki piksel może się pojawić to chyba właściwie zawsze (przy czym większa jest szansa że przestanie świecić niż że będzie zawsze zapalony)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 godzin temu, shyha napisał:

Dzięki. Podobno seria C ma lepsze zabezpieczenia co do wypalania więc byłbym w stanie zaufać.

Może nie tyle seria C, co modele 2018 są lepiej zabezpieczone niż np modele 2016 jak B6,C6 itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...