Skocz do zawartości
Gmeru

Testujemy nowy LG OLED C9. Pierwsze wrażenia!

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 13.05.2020 o 11:19, bomel91 napisał:

To masakra. Generalnie, załączając po Fifie coś innego tych plam już nie widać, ale powstają naprawdę już przy pierwszym meczu, dlatego myślałem, że to może TV wyszarza te obszary, w których są loga, żeby się właśnie nie wypaliły.

To może napiszę tak, w tv jest taka opcja która się nazywa regulacja luminancji w logo, standardowo powinna być ona włączona na niską, i wtedy będą wyszarzenia przy obrazach statycznych typu logo, jeżeli te funkcje wyłączysz wyszarzen nie powinno być , ale wtedy wyłączasz jedną z funkcji zabezpieczających przed wypaleniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Polecam poczytać różnice między C9 a CX.
https://www.forbes.com/sites/johnarcher/2020/01/06/lg-oled65cx-oled-tv-first-impressions/#74f3163f7779

W CX nie ma pełnego 2.1 HDMI 48GB tylko 40GB co tak naprawdę nie odczujemy przy PS5 czy Xbox X Series bo przez najbliższe 8-10 lat nikt nie da takiego sygnału, a przez odjęcie przepustowości do 40gb/s poprawili procesor i jakość detali/treści w stosunku do  C9.
Niżej o tym.

https://www.forbes.com/sites/johnarcher/2020/05/04/lgs-2020-4k-oled-and-lcd-tvs-dont-support-full-hdmi-21/#10ca794d6276

Na dniach prawdopodobnie kupuję 55CX jak dobrze policzyłem to po sprzedaniu dobranego telefonu i konsoli xbox x z dwoma padami wyjdzie mnie 5800zł zamiast 7999zł, chyba, że jeszcze wezmę na fv23% jak dam radę to już poniżej 5k :D 

Edytowane przez PABLOV8

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale konsola jest do 65cx

Polecam poczytać różnice między C9 a CX.
https://www.forbes.com/sites/johnarcher/2020/01/06/lg-oled65cx-oled-tv-first-impressions/#74f3163f7779

W CX nie ma pełnego 2.1 HDMI 48GB tylko 40GB co tak naprawdę nie odczujemy przy PS5 czy Xbox X Series bo przez najbliższe 8-10 lat nikt nie da takiego sygnału, a przez odjęcie przepustowości do 40gb/s poprawili procesor i jakość detali/treści w stosunku do  C9.
Niżej o tym.

https://www.forbes.com/sites/johnarcher/2020/05/04/lgs-2020-4k-oled-and-lcd-tvs-dont-support-full-hdmi-21/#10ca794d6276

Na dniach prawdopodobnie kupuję 55CX jak dobrze policzyłem to po sprzedaniu dobranego telefonu i konsoli xbox x z dwoma padami wyjdzie mnie 5800zł zamiast 7999zł, chyba, że jeszcze wezmę na fv23% jak dam radę to już poniżej 5k  


Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
16 minut temu, czenka napisał:

Ale konsola jest do 65cx

 


Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka
 

 

Oczywiście, że do 55" też jest.
https://www.lg.com/pl/promocje/Regulaminy/LG_Regulamin_Przedsprzedaz_OLED2020_XBOXfin.pdf

Dlatego dobieramy coś powyżej 500zł aby był rabat 1200zł i mamy 7340zł za dwa produkty, sprzedaję telefon za powiedzmy 450zł i mamy ok 6850zł, konsola Xbox X z dwoma padami i Forza spokojnie za 1100-1200zł i 55CX wychodzi ok 5700-5800zł.
Mega promka :)
Ludzie nie wiedzą o tej promocji, dziś przyszło mi 3 klientów po 55C9 i jak im powiedziałem o tej akcji to wzięli CX.

Edytowane przez PABLOV8
  • Lubię 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 godzin temu, Mariusz Kubik napisał:

To może napiszę tak, w tv jest taka opcja która się nazywa regulacja luminancji w logo, standardowo powinna być ona włączona na niską, i wtedy będą wyszarzenia przy obrazach statycznych typu logo, jeżeli te funkcje wyłączysz wyszarzen nie powinno być , ale wtedy wyłączasz jedną z funkcji zabezpieczających przed wypaleniem.

Tak, mam tę opcję ustawioną na wysoką. Pisałem w pierwszym poście. Nie przeszkadzają mi te wyszarzenia, tylko chciałem się dowiedzieć czy to właśnie efekt działania systemu zabezpieczeń czy też powidoki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
6 godzin temu, czenka napisał:

@PABLOV8
dzieki za info. Kierowałem się informacją na stronie RTVeuroAGD gdzie info jest że 55CX nie daje konsoli
https://www.euro.com.pl/cms/tr-lg-przedsprzedaz.bhtml?link=ban-1200x100

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka
 

Faktycznie, na stronie euro u mnie nawet nie patrzyłem bo kierowałem się głównie stroną lg gdzie się zgłasza zakup i później rejestruje. 

Zgłoszę to u góry żeby to poprawili. 

Widzę, że forum reklamuje media ekspert => https://hdtvpolska.com/swietna-oferta-przedsprzedazowa-na-telewizory-lg-oled-2020-xbox-one-x-z-gra-w-komplecie-gratis/

 Szkoda tylko, że promocja dużo gorsza niż u nas bo między innymi 55CX nie wskakuje do promocji "rabat do 6600zł" łącząc z drugim produktem, co chwile te promocje próbują odgapiać od nas tylko jak widać na powyższym nie zawsze mogą sobie pozwolić na konkretne promocje  :)

Edytowane przez PABLOV8
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki skorzystam 🤝

Faktycznie, na stronie euro u mnie nawet nie patrzyłem bo kierowałem się głównie stroną lg gdzie się zgłasza zakup i później rejestruje. 
Zgłoszę to u góry żeby to poprawili. 
Widzę, że forum reklamuje media ekspert => https://hdtvpolska.com/swietna-oferta-przedsprzedazowa-na-telewizory-lg-oled-2020-xbox-one-x-z-gra-w-komplecie-gratis/
 Szkoda tylko, że promocja dużo gorsza niż u nas bo między innymi 55CX nie wskakuje do promocji "rabat do 6600zł" łącząc z drugim produktem, co chwile te promocje próbują odgapiać od nas tylko jak widać na powyższym nie zawsze mogą sobie pozwolić na konkretne promocje 


Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heja - krótko i konkretnie: to prawda,że CX nie będzie obsługiwał kodeku DTS!!???........ 😕

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak przyjdą do testów to się okaże.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem kupić C9 ale właśnie się dowiedziałem,że po prawie 3 miesiącach oczekiwania najpierw na dostawę z magazynu do sklepu a potem na dostawę do domu i montaż wspaniały Neonet mnie (mówiąc ładnie) wyrolował i tydzień temu sprzedał mój tv nawet mnie o tym łaskawie nie informując ... Oby to było nieprawdą z tym dtsem bo teraz już muszę / chcę kupić CX

Dzięki za nadzieję..nikłą ale jednak ... A jeśli można się zapytać kiedy mniej więcej można się spodziewać testu??

Miłego : )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam takie pytanie - czy C9/B9 będzie widział dysk sieciowy ? (HDD podpięty do routera Wifi). Samsung Qled go widzi, ale z LG może być różnie dlatego pytam. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
7 godzin temu, Pszemo_San napisał:

Heja - krótko i konkretnie: to prawda,że CX nie będzie obsługiwał kodeku DTS!!???........ 😕

Jutro zabieram dysk z filmami na dts'ie i w pracy sprawdzę czy będzie odtwarzać wybrany kodek, wczoraj wystawialiśmy 55CX na ekspozycję, więc jest okazja.

https://www.displayspecifications.com/en/comparison/a4581093f1

Edytowane przez PABLOV8

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Witajcie,

Zwracam się z prośbą o pomoc w wyborze TV. Wybór to 55C9 vs 55CX. Obserwuję cenę C9 od kilkunastu tygodni i obecnie jest masakra (5999zl), gdzie jeszcze przed Wielkanocą był po 5499zl. Z uwagi na promocję CX z xboxem zastanawiam się nad CX. Martwi mnie jednak brak DTS. Czy to oznacza, że DTS-HD i DTS-MA nie będą obsługiwane? Co z TrueHD, Dolby Digital? Co prawda nie mam i nie będę miał kina domowego, będę korzystał tylko z głośników w TV. Nie miałem styczności z filmami UHD, czy w nich dźwięk jest głównie dodawany w DTS przez co wiele filmów mnie ominie? Jak z Netflixem w tej sytuacji? Jeszcze co do samego Xboxa, to póki na stronie promocji LG jest zapisek o xboxie, to mam 100% pewność, że załapię się na promocję? 

Wiem, że temat C9 vs CX jest wałkowany, ale dla mnie to bardzo ważna decyzja, bo chciałbym, by TV został ze mną przez kolejne kilka lat.

Edytowane przez borzy
Dodanie formatów TrueHD oraz Dolby Digital

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem po podpięciu dysku i wszystkie filmy które ściągam na szczęście czyta jeśli chodzi o dźwięk i dts.   :D

Niżej kodek który czytał.

MODERACJA HDTVPOLSKA - PIRACTWO

W dniu 16.05.2020 o 01:11, borzy napisał:

Witajcie,

Zwracam się z prośbą o pomoc w wyborze TV. Wybór to 55C9 vs 55CX. Obserwuję cenę C9 od kilkunastu tygodni i obecnie jest masakra (5999zl), gdzie jeszcze przed Wielkanocą był po 5499zl. Z uwagi na promocję CX z xboxem zastanawiam się nad CX. Martwi mnie jednak brak DTS. Czy to oznacza, że DTS-HD i DTS-MA nie będą obsługiwane? Co z TrueHD, Dolby Digital? Co prawda nie mam i nie będę miał kina domowego, będę korzystał tylko z głośników w TV. Nie miałem styczności z filmami UHD, czy w nich dźwięk jest głównie dodawany w DTS przez co wiele filmów mnie ominie? Jak z Netflixem w tej sytuacji? Jeszcze co do samego Xboxa, to póki na stronie promocji LG jest zapisek o xboxie, to mam 100% pewność, że załapię się na promocję? 

Wiem, że temat C9 vs CX jest wałkowany, ale dla mnie to bardzo ważna decyzja, bo chciałbym, by TV został ze mną przez kolejne kilka lat.

Od 1.06.2020 możliwość rejestracji, ilość zestawów to 500 na całą Polskę. 

Polecam obejrzeć filmik Vincenta, mówił, że nie będzie problemu z kodekiem jeśli z zewnętrznego źródła puścimy taki sygnał za pomocą urządzenia które odczytuje DTS.

Przed chwilą na sklepie podłączyłem dysk zewnętrzny i czyta filmy na dtsie, w jednym wyskoczył komunikat, że audio nie obsługiwane a jednak leciał dźwięk. 

MODERACJA HDTVPOLSKA - PIRACTWO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za informację. Wiesz może czy limit 500 sztuk faktycznie obowiązuje do momentu aż zniknie komunikat na podstronie LG? Nie chciałbym kupić TV, a potem by się okazało, że nie załapałem się na promocję.

A biorąc pod uwagę pozostałe parametry CX względem C9, to faktycznie lepiej brać CX?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
43 minuty temu, PABLOV8 napisał:

Jestem po podpięciu dysku i wszystkie filmy które ściągam na szczęście czyta jeśli chodzi o dźwięk i dts.   :D

Niżej kodek który czytał.

Screenshot_20200516-102950_Chrome.jpg

Od 1.06.2020 możliwość rejestracji, ilość zestawów to 500 na całą Polskę. 

Polecam obejrzeć filmik Vincenta, mówił, że nie będzie problemu z kodekiem jeśli z zewnętrznego źródła puścimy taki sygnał za pomocą urządzenia które odczytuje DTS.

Przed chwilą na sklepie podłączyłem dysk zewnętrzny i czyta filmy na dtsie, w jednym wyskoczył komunikat, że audio nie obsługiwane a jednak leciał dźwięk. 

DZIĘKI PABLO!!!! - dałeś mi nadzieję!! :) a już byłem załamany... Chociaż mówiąc szczerze nie rozumiem bo właśnie na kilku zagranicznych forach przeczytałem,że oficjalnie we wszystkich modelach OLEDA LG 2020 nie będzie DTS!!! - na 100%. Taaaakże tego....

2160p.BluRay.x265.10bit.HDR.DTS-HD.MA.TrueHD.7.1.Atmos - tego typu piliki z dysku zewnętrznego próbowałeś??

I przepraszam,że piszę tutaj w temacie C9 ale od razu się zapytam: czy pomniejszone HDMi 2.1 na 40 w CX rzeczywiście będzie gorsze niż te w C9 czy to raczej mało znacząca zmiana??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
44 minuty temu, Pszemo_San napisał:

czy pomniejszone HDMi 2.1 na 40 w CX rzeczywiście będzie gorsze niż te w C9 czy to raczej mało znacząca zmiana??

Z filmiku Vincenta wynika, że nie ma to znaczenia, bo panel i tak jest 10bit. Ograniczając hdmi 2.1 na 40 daje to i wynik 10bit, 4:4:4. Jeżeli jest pełne 48 to daje to obraz 12bit. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Pszemo_San napisał:

DZIĘKI PABLO!!!! - dałeś mi nadzieję!! :) a już byłem załamany... Chociaż mówiąc szczerze nie rozumiem bo właśnie na kilku zagranicznych forach przeczytałem,że oficjalnie we wszystkich modelach OLEDA LG 2020 nie będzie DTS!!! - na 100%. Taaaakże tego....

2160p.BluRay.x265.10bit.HDR.DTS-HD.MA.TrueHD.7.1.Atmos - tego typu piliki z dysku zewnętrznego próbowałeś??

I przepraszam,że piszę tutaj w temacie C9 ale od razu się zapytam: czy pomniejszone HDMi 2.1 na 40 w CX rzeczywiście będzie gorsze niż te w C9 czy to raczej mało znacząca zmiana??

 

Niestety aż tak wielkiego pliku nie pobierałem w tym formacie ale w poniedziałek mogę sprawdzić przed zakupem bo też kupuję. 

Od 1.06.2020 kto pierwszy ten lepszy więc ja od razu rejestruję żeby uniknąć takiej sytuacji. 

Co do hdmi 2.1 nie ma absolutnie żadnej obawy, nie ma paneli 12 bitowych i przez najbliższe 7-8 lat nie będzie. 

40GB/S daje pełny zakres 4:4:4   4K - 120HZ 10Bit

Przez ograniczenie podnieśli parametry procesora który daje więcej detali w ciemnych scenach i obraz wydaję się po prostu lepszy.

Ja kupuje specjalnie pod PS5 i temat już sprawdziłem. 

  • Dzięki 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, PABLOV8 napisał:

 

Niestety aż tak wielkiego pliku nie pobierałem w tym formacie ale w poniedziałek mogę sprawdzić przed zakupem bo też kupuję.

Byłoby super, gdybyś sprawdził :)

Niestety Media Expert i EuroRTVagd usunęli promocje "rabat do 6600zł" na telewizory 55 C9/CX :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Działa rabat w Eurortvagd tylko musisz dodać do koszyka drugi produkt.

Ja kupuję jutro CX55

Byłoby super, gdybyś sprawdził

Niestety Media Expert i EuroRTVagd usunęli promocje "rabat do 6600zł" na telewizory 55 C9/CX

 

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka

 

 

Nie działa i nie działał na C9

Chciałem zakupić ten uchwyt do nowego 55CX bo został tu polecony ale sprzedaż zakończona
https://allegro.pl/oferta/uchwyt-tv-23-65-50kg-podwojne-ramie-vesa-400-300-7391400252

Co możecie polecić? Zależy mi aby można było uchwytem sterować w pionie i poziomie. Dodatkowo w poziomie obrót do 120 stopni to byłaby bajka

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
56 minut temu, borzy napisał:

Byłoby super, gdybyś sprawdził :)

Niestety Media Expert i EuroRTVagd usunęli promocje "rabat do 6600zł" na telewizory 55 C9/CX :(

Patrzę teraz i jest ostatnia sztuka na centralnym magazynie w euro 55CX ale spokojnie, ludziom np raty nie przechodzą i wskakuje sztuka na magazyn ponownie. 

Media expert ma gorszą promkę ponieważ 55CX nie wchodzi w promocje 6600zł :D

Jestem teraz w pracy (euro) więc mogę Wam wszystko monitorować  :D

Jeśli ktoś jest z Krakowa to mogę na miejscu pomóc.

Edytowane przez PABLOV8

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ile sztuk mieliście w sprzedaży jak tylko jedna została?

Patrzę teraz i jest ostatnia sztuka na centralnym magazynie w euro 55CX ale spokojnie, ludziom np raty nie przechodzą i wskakuje sztuka na magazyn ponownie. 
Media expert ma gorszą promkę ponieważ 55CX nie wchodzi w promocje 6600zł
Jestem teraz w pracy (euro) więc mogę Wam wszystko monitorować 
Jeśli ktoś jest z Krakowa to mogę na miejscu pomóc.


Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...