Skocz do zawartości
klos78

panasonic TH-42PV70P

Rekomendowane odpowiedzi

po tygodniu z nowym TV mam kilka spostrzezen:

PV70 bardziej jest podatny na odbijanie swiatla, na PV60 jak gralem bez zaslonek w dzien to mimo ze odbicia tez byly to jednak dawalo rade grac na PV70 w sloneczny dzien praktycznie nic nie widac.

Ciekawa sprawa jest ze jak podlacze PS3 i wlacze automatyczne wyszukiwanie obslugiwanych rozdzielczosci to ustawia mi 1080P a w PV60 tylko 720p i 1080i, wiec musieli w tym cos poprawic bo ajk zmienilem na 1080p przy pv60 to mi czarny ekran sie zrobil a po chwili wracalo do 1080i, naturalnie obraz skaluje do 1080i ale ciekawe ze ten sobie z nim radzi a poprzedni nie.

Obsluga zmainy poszczegolnych wejsc to atkze duzy + na kozysc PV70, klikanie kolorowych przyciskow bylo wielkim nieporozumieniem przy PV60.

No minusem jest naturalnie ze NBOX Nki nie idzie z glosem po HDMI i trzeba podlaczac czincze, ale niedlugo przychodzi do mnie swither optyczny wiec juz nie bedzie mi to przeszakdzalo ;)

jak by ktos mial jeszcze jakies pytania odnoscie PV70 lub roznic miedzy PV60 to dawac znac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Goldi, a mógłbyś powiedziec jak prezentują się gry w 1080p? jest jakaś minimalna różnica pomiedzy 720p, czy to tylko marketingowa ściema Panasonica i nie ma co się tym sugerować?
Oprócz tego byłbym wdzięczny jakbyś napisał jak ogólnie ten tvk się sprawuje jako panel do X360 i PS3 - niebawem będę kupował tv i myślę właśnie o tym panasonicu. Thx, pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No do konsol jest super, zreszta do wszystkiego jest super.
Ja tam roznicy jak zmienilem rozdzilke nie widze, zreszta jak sie Resistance odpala to sie zmienia na 720p, jednak obraz jest super, nieco lepszy niz w PV60 (takie mam odczucia) a i nieco wiecej mozna wyregolowac, choc jak mam byc szczery widzac Motorstorma u mnie i na dobrej Bravi (full HD chyba) to na TV Sony wygladal lepiej (choc zapewne tv 2x drozszy), to samo z BluRay'em, Sezon na Misia tez lepiej na LCD sie prezentuje, jednak inne filmy, ntv i obraz z kompa powala, zawiesc sie nie zawiedziesz napewno.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam mam 42PV 70 od soboty zastanawiałem sie rok nad Tv mial byc PV 60 potem samsung C7H i Pionek ale padło na 70 tke .Mam "N" podpięte po hdmi i naprawde jest super , oczywiscie nie ma dzwięku na hdmi znany problem, kanały HD superrr, SD całkiem dobrze . Wcześniej miałem 29 CRT Panasonic oglądam z 3-4m i po kilku dniach stwierdzam że PV 50 moglem sobie kupic ,do SD może byc 42 ale HD to 50 lepiej by było . Nie wiem jak gra ze zwyklej anteny =nie posiadam ale N i DVD super ,jestem naprawdę zadowolony.Jedynie w słoneczny dzień trzeba troszke żaluzje przyslonic ,ale jest lepiej niż na CRT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A ja zamierzam 42PV70P zakupić dzisiaj jak zdąże po pracy :-)))) 3x podchodziłem do porównania w MM i Saturnie - Panas vs Samsung LCD 46 cali seria F71 i odpowiednik Aquos Sharpa. Miałęm przez 4 dni w domu Plazmę Pioneera 427XD, Panasa 42PV70 oraz Samsunga 46F71 i (...) przy Panasie zostanę... W MM i Saturnie bawiłem się na nich eNką głownie na kanałach które zamierzam najczęściej oglądać czyli DiscoveryHD, TVN, TVN24. W domu dodatkowo podłączyłęm swojego PeCeta - GF8800GTS i DVD Yamahy. Najbardziej interesowała mnie jakość z DVD ponieważ mam w swojej prywatnej bibiotece ok 500 płyt ( pozostałość po wypożyczalni Video mojego stryjka ). Z PeCeta od czasu do czasu jakieś DivXy i od czasu do czasu lubie sobie pograć - ostatnio w STALKERA. Nie wiem jak z pełnym 1080p na tych TV z BR lub HD-DVD bo nie mam możliwości....

Reasumując, bardzo ciężki wybór, naprawdę, szukałem wiele z defektów i "wad" o jakich czytałem, wiele z nich nie znalazłęm wcale, wiele z nich zaóważyłem z UWAGA !!! odległości 15cm od ekranu (sic!) Jezusie, toż to fanatycy którzy o takich defektach piszą !!! Przecież nikt nie ogląda z takiej odległości TV - nawet grajac lub oglądając JPG z bliska wiele z opisywanych "przeszkadzaczy" nie dostrzegłem.

Wiele przemyśleń własnych miałem podczas testów i zdecydowanie wybrałem PDP Panasa. Gdyby Pioneer tyle samo kosztował miałbym dylemat, ale nie kosztuje tyle samo więc nie ma dyskusji - PANAS i już. Dodatkowo w MM w Krakowie pracuje kolega którego popraosiłem aby na Panasie zapuścił od rana TVN i jak go odwiedziłem ok. 19stej. sprawdziłęm czy powstały jakieś powidoki/duszki... NIC takiego nie znalazłem.

W tym momencie chciałem podziękować całęmu forum za pomoc w podjęciu decyzji. Gdyby nie Wy było by cieżko. Gdyby nie wy miałbym już od miesiąca Bravie 40 cali wesja X2000. A teraz mam bez porównania lepszy obraz i to za połowę ceny Bravii

Pozdrawiam.
Rafał.

PS. Przepraszam za błedy i literówki. Jestem jeszcze w pracy i muszę się spieszyć z pisaniem tego posta.
Buziaki dla koleżanki z forum za towarzystwo podczas testowania w saturnie i MM w/w modeli Telewizorni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='jedyn' post='45594' date='23.04.2007, 18:25 ']Goldi, a mógłbyś powiedziec jak prezentują się gry w 1080p? jest jakaś minimalna różnica pomiedzy 720p, czy to tylko marketingowa ściema Panasonica i nie ma co się tym sugerować?
Oprócz tego byłbym wdzięczny jakbyś napisał jak ogólnie ten tvk się sprawuje jako panel do X360 i PS3 - niebawem będę kupował tv i myślę właśnie o tym panasonicu. Thx, pzdr[/quote]

Skąd niby miałaby być różnica skoro ten TV nie dość że nie wyświetli sygnału 1080 to nawet pełnego 1280x720 nie wyswietli. Tak więc jedyna różnica jak może być na tym TV to mniejsza płynność :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
......dodając do poprzednika:

a/ b.udany kompromis "miedzy starym a nowym"
b/ jest (opisane gdzieś w internecie i nie sugerować się "konkurencyjnym" forum), ze mogą być kłopoty w trybie 1080p
(nie pamietam namiaru na filmik, ale to YouTube jeśli sie nie mylę, ...na jakiejś gierce i tylko w tym trybie następowalo przy szybkim ruchu rozdzialanie kolorów....).

Generalnie bawiłem się sie paroma egzemplarzami 70P (u znajomych itp...) i spisywaly sie b.dobrze, choć oczywiście przyzwoity Pioneer nadal lepszy (ale "kasa" inna).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam niemogę się zdecydować,jedni tak drudzy siak! Co wybrać 42 PV 70 P czy 42 PV 600 ? pomóżcie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak nie ma dla ciebie znaczenia kolor i bedziesz dzwiek mial z glosnikow wbudowanych w TV a masz cene PV600 nie wieksza jak 1000zl w stosunku do PV70 to kup PV600, jak masz kino domowe i nie jaraja cie bzdety ktore sa wsisniete w PV600 to kup za 4500zl PV70.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam.
od wczoraj cieszę sie panaskiem TH-42PV70P ,a wierzcie niełatwy to był zakup.
powiem tak - z kiepskiej kablowki żaden TV nie zrobi dobrego obrazu ,
natomiast dvd oraz divx [beeep]iście śmigają.
i jeszcze jedno - nie kupujcie TV dlatego że obraz podobał Wam się w sklepie.
ocenić TV można tylko w domu w spokoju przy piwku.
pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czesć!
Mam pytanie czy opłaca się kupować tego panasa (TH-42PV70P)?
chchiałby żeby starczył na pareneście lat(chce już kupić tv na długo)!
Używałbym go do:
PS3
Jakiejś tv w HD oraz filmów HD z kompa!
Tv naziemnej i cyfry.
i czasami DVD/Blu-RAy
Czy ten panas będzie dobrym wyborem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
na tym forum (nie wspominajac o konkurencyjnym) jest juz miniumum 10 odpowiedzi na Twoje pytanie (sam z 5 razy na podobne odpowiadalem) uzyj opcji Szukaj !!!

jak ja ci napisze ze warto to polecisz do sklepu i odrazu kupisz?

jak tak, to warto

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='Sober' post='46928' date='10.05.2007, 14:52 ']Skąd niby miałaby być różnica skoro ten TV nie dość że nie wyświetli sygnału 1080[b] to nawet pełnego 1280x720 nie wyswietli[/b]. Tak więc jedyna różnica jak może być na tym TV to mniejsza płynność :([/quote]

Jak to?!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam.
Mam pytanko. Czy oprocz przekatnej, modele PV42P70 i PV37P70 czyms jeszcze sie roznia?
Czy ewentualne migotanie bedzie widoczne mniej na 37 calach, przy odleglosci ok. 3 m?
Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pawlak, tak w zestawie jest podstawa pod ten tv i nawet mocowania abyś do ściany lub stolika bezpiecznie go przytwierdził :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='JunoPL' post='62947' date='11.10.2007, 10:58 ']Witam.
Mam pytanko. Czy oprocz przekatnej, modele PV42P70 i PV37P70 czyms jeszcze sie roznia?
Czy ewentualne migotanie bedzie widoczne mniej na 37 calach, przy odleglosci ok. 3 m?
Pozdrawiam.[/quote]


Czysto teoretycznie rzecz ujmując, może być różnica w maksymalnej jasności. W modelu o mniejszej przekątnej są mniejsze komórki jednostkowe (piksele), co wiąże się z możliwą mniejszą emisją światła. Zresztą jest to jeden z podstawowych problemów inżynierskich w implementacji dużych rozdzielczości w plazmach. Im większa rozdzielczość tym mniejsza komórka jednostkowa, co z kolei przekłada się na jej zdolność do emisji światła widzialnego.

Tyle teorii, a w praktyce przy 37 calach różnicy praktycznie nie będzie, ponieważ i tak nie będziesz korzystać z maksymalnej jasności. Co innego gdyby to miało być full HD na 37 calach, albo jeszcze zabawniej na 32. A tak to komórka i tak będzie wystarczająco duża żeby dostarczyć dość światła.

Jeśli chodzi o postrzegane migotanie, to jest one wynikową wielu czynników. Jasności, kontrastu, nasycenia, światła zastanego w pomieszczeniu, a nawet twojej wrażliwości na tę przypadłość. Przy czym należy podkreślić, że nie jest to takie samo migotanie jak w przypadku telewizora CRT. Tutaj chodzi o nieco inne zjawisko - migotanie wysokoczęstotliwościowe, będące skutkiem ubocznym generowania wielu odcieni kolorów podstawowych. Edytowane przez SlawekR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='Pawlak' post='70909' date='01.12.2007, 22:06 ']Witam. Czy Panasonic TH-42PY700P ma w zestawie podstawkę?[/quote]
TH-42PY700PA nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pawlak, sorry za wprowadzenie w błąd, myślałem o TH-42PV70P a nie TH-42PY700PA. Przepraszam :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co lepiej wybrać pv70p czy pv700p ? szukałem odpowiedzi na forum ale chyba takiego pytania nie bylo ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='stamilov' post='76450' date='30.12.2007, 16:27 ']A co lepiej wybrać pv70p czy pv700p ? szukałem odpowiedzi na forum ale chyba takiego pytania nie bylo ;)[/quote]
oczywiscie chodziło mi o py700p ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Podłączyłem PS3 do 50 cali PV70 i śmiga bardzo ładnie dzięki rozdzielczości 1366x768 ale powiedzcie mi co to za dziwne mrowienie na ekranie gdy spojrzymy z bliska przy czarnym obrazie? Wszędzie latają takie malutkie zaświecające się piksele.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...