Skocz do zawartości
klos78

panasonic TH-42PV70P

Rekomendowane odpowiedzi

czy sa juz na forum posiadacze nowego panasonica, jesli sa to jakie jest wrazenie z nowego nabytku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wie ktoś może jaka jest różnica między wersją TH-42PV70P a TH-42PV70F a TH-42PV70EH?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='BitTornado' post='41875' date='15.03.2007, 14:28 ']Widzałem dzisiaj TH-42PV 71F w Saturnie/ Mülheim an der Ruhr, Mogę powiedzieć tylko tyle że wygląd jest super wymiata swojego starszego brata, Pięknie czarny na połysku cos w stylu Samsunga bardzo przyciąga kurz i inne badziewia.
Co do obrazu to mogę powiedzieć tylko tyle,Tv był podłączony tylko kablem scart leciało na nim Discovery HD obok stał starszy brat czyli PV 60 różnic w obrazie nie dostrzegłem żadnych. :P

[color="#FF0000"][b]Muszę poprawić to co wcześniej napisałem : Boki są matowe tak jak i pasek na dole reszta jest błyszcząca. Aha i podobno Pobór mocy to nie 261 W tylko 306 W[/b][/color][/quote]
Witam,

Kupiłem ten TV przed 2 tygodniami, jestem właśnie po "docieraniu" (200h) i po skalibrowaniu telewizora. Podpięty jest pod n-kę, c+ i pod PS3. Jakość obrazu naprawdę dobra, nawet przed kalibracją nie mogłem narzekać, a po kalibracji jest jeszcze lepiej. Brak słynnych węży, czerń znakomita, a tryb odświeżania 100hz nie jest tylko bajerem, lecz faktycznie działa. Cieszy również przyjmowanie sygnału 1080p na wejściu, co jak dla mnie ma duże znaczenie z racji odtwarzania filmów Blu-ray, no i oczywiście gry z PS3. Jak dla mnie, ten telewizor to znakomita relacja jakość/cena.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A sa jakies roznice pomiedzy modelem 42" a 37"?

caly czas sie zastanawiam nad zmiana telewizora najbardziej odpowiada mi 37", nieumiem juz zniesc obrazu na mojej starej plasmie JVC PD-42B50BJ, obraz z satki to makabra,ale z DVD w trybie 480 jest super i dlatego tylko sie powstrzymuje przed kupnem nowego telewizora niewiem czy ten nowy Panasonic cos zmieni czy bedzie lepszy obraz z satki i czy niebedzie gorszy na dvd, wiadomo technologia idzie do przodu i napewno sie duzo zmienilo, muj telewizor to model z 2005 roku z lipca no i nie jest HDready. Edytowane przez BitTornado

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='BitTornado' post='44348' date='10.04.2007, 11:58 ']A sa jakies roznice pomiedzy modelem 42" a 37"?

caly czas sie zastanawiam nad zmiana telewizora najbardziej odpowiada mi 37", nieumiem juz zniesc obrazu na mojej starej plasmie JVC PD-42B50BJ, obraz z satki to makabra,ale z DVD w trybie 480 jest super i dlatego tylko sie powstrzymuje przed kupnem nowego telewizora niewiem czy ten nowy Panasonic cos zmieni czy bedzie lepszy obraz z satki i czy niebedzie gorszy na dvd, wiadomo technologia idzie do przodu i napewno sie duzo zmienilo, muj telewizor to model z 2007 roku z lipca no i nie jest HDready.[/quote]

Model z Lipca 2007? :P

37' nie widziałem w akcji, ale tak jak w przypadku każdego TV o mniejszej matrycy subiektywne odczucie będzie takie, że obraz jest jeszcze lepszy. Ja poprzednio miałem również Panasonica 42' poprzedniej wersji PV 600 i jeszcze wcześniej pierwszą plazmę jaką kupiłem Panasonica 42' serii 30, o rozdzielczości VGA 480 coś tam. Różnica w porównaniu do wersji PV600 jest zauważalna in plus, o poprzedniej już nie wspomnę, gdyż to inny świat. Ja jestem bardzo zadowolony, tym bardziej że nie uległem parciu na LCD - oglądanie meczu na telewizorze PDP wykazuje znaczną wyższość nad LCD.
Polecam zamówienie prezentacji do domu kilku telewizorów, tylko wtedy zdecydujesz, co jest najlepsze dla Ciebie.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='bogge' post='44354' date='10.04.2007, 13:50 ']Model z Lipca 2007? :P

37' nie widziałem w akcji, ale tak jak w przypadku każdego TV o mniejszej matrycy subiektywne odczucie będzie takie, że obraz jest jeszcze lepszy. Ja poprzednio miałem również Panasonica 42' poprzedniej wersji PV 600 i jeszcze wcześniej pierwszą plazmę jaką kupiłem Panasonica 42' serii 30, o rozdzielczości VGA 480 coś tam. Różnica w porównaniu do wersji PV600 jest zauważalna in plus, o poprzedniej już nie wspomnę, gdyż to inny świat. Ja jestem bardzo zadowolony, tym bardziej że nie uległem parciu na LCD - oglądanie meczu na telewizorze PDP wykazuje znaczną wyższość nad LCD.
Polecam zamówienie prezentacji do domu kilku telewizorów, tylko wtedy zdecydujesz, co jest najlepsze dla Ciebie.

Pozdrawiam[/quote]
sorry nie z 2007 tylko z 2005 pomylilem sie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jak w Panasonicu PV70 P sprrawdzić ile godzin od nowości gra? w menu serwisowym? jezeli tak to jak tam wejść?

[quote]Witam,

Kupiłem ten TV przed 2 tygodniami, jestem właśnie po "docieraniu" (200h) i po skalibrowaniu telewizora. Podpięty jest pod n-kę, c+ i pod PS3. Jakość obrazu naprawdę dobra, nawet przed kalibracją nie mogłem narzekać, a po kalibracji jest jeszcze lepiej. Brak słynnych węży, czerń znakomita, a tryb odświeżania 100hz nie jest tylko bajerem, lecz faktycznie działa. Cieszy również przyjmowanie sygnału 1080p na wejściu, co jak dla mnie ma duże znaczenie z racji odtwarzania filmów Blu-ray, no i oczywiście gry z PS3. Jak dla mnie, ten telewizor to znakomita relacja jakość/cena.

Pozdrawiam[/quote]

robią ci się powidoki po graniu na konsoli ps3? Edytowane przez mobie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='mobie' post='44417' date='11.04.2007, 07:23 ']robią ci się powidoki po graniu na konsoli ps3?[/quote]
Nie, nic takiego nie zauważyłem, a ostatnio syn grał bez przerwy przez niemal 6 godzin (z przerwą na obiad). Wraz z nowymi panelami i coraz lepszą technologią, jak i elektroniką, te problemy zostały wyeliminowane - dotyczyły one plazm pierwszej generacji i w obecnych wersjach taki problem nie występuje i nie powinien wystąpić.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zdecydowałem sie na tego Panasonic-a i waham sie miedzy 37" a 42", cenowo jest to około 200 euro różnicy.
Moje pytanie: czy obraz na ekranie o 5 cali większym będzie wart tych 200 euro ?
Dodam ze używam n-recordera, a wielkość ekranu nie jest dla mnie najważniejszym czynnikiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='Ralph_S' post='44433' date='11.04.2007, 11:01 ']Zdecydowałem sie na tego Panasonic-a i waham sie miedzy 37" a 42", cenowo jest to około 200 euro różnicy.
Moje pytanie: czy obraz na ekranie o 5 cali większym będzie wart tych 200 euro ?
Dodam ze używam n-recordera, a wielkość ekranu nie jest dla mnie najważniejszym czynnikiem.[/quote]

ja sie tez wachalem pomiedzy 37 a 42 wybralem 37 ogladam z 2,5 metra obraz rewelacja to zalerzy od ciebie co wybierzesz 42 tez bedzie ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='Ralph_S' post='44433' date='11.04.2007, 13:01 ']Zdecydowałem sie na tego Panasonic-a i waham sie miedzy 37" a 42", cenowo jest to około 200 euro różnicy.
Moje pytanie: czy obraz na ekranie o 5 cali większym będzie wart tych 200 euro ?
Dodam ze używam n-recordera, a wielkość ekranu nie jest dla mnie najważniejszym czynnikiem.[/quote]

Zależy z jakiej odległości oglądasz, ale ja bym brał 42''.

Jak dla mnie oba to maleństwa, a 37 zwłaszcza :) Pamiętaj że to 16x9, a większość kanałów to wciąż 3x4 więc nie wykorzystasz całej powierzchni... no chyba że lubisz wszelakiej maści zoomy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zapraszam do Media Markt 1 Poznan na szwajcarska super promo
Panasonic 37 i 42 PV 70 oba w cenie 4999,-
obraz nawet przy zwykłej antenie rewelacja po podłączeniu n box przebija podstawowe modele pioneera a juz napewno telewizory lcd...
a co do poboru mocy 261 watt czuwanie 0,7watt... 2 złacza hdmi...component,2 x scart, chinch in, slot obsługujacy sd i uwaga hd jpeg... obudowa podobna do tej z pionnerów serii 7, a co do matrycy nie jest to matryca serii 10 tylko panel G9... kontrast 10000:1 cyfrowy układ mogacy poprawnie odtwarzac 1080p, niestety stopa w tych modelach jest nie obrotowa... Edytowane przez dydymus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='dydymus' post='44524' date='12.04.2007, 00:32 ']a co do matrycy nie jest to matryca serii 10 tylko panel G9...[/quote]

Oj mylisz sie - zastosowano w nich G10

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='ein' post='44529' date='12.04.2007, 02:04 ']Oj mylisz sie - zastosowano w nich G10[/quote]

Proponuje zerknąć na specyfikacje: [url="http://www.panasonic.be/servlet/PB/menu/1250302_l3/index.html"]http://www.panasonic.be/servlet/PB/menu/12...2_l3/index.html[/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
panasonic TH-42PV70P bardzo ładnie gra na zwykłej antenie szerokopasmowej za 40zeta. To był bardzo dobry wybór za 4650złociszy. Po prostu MIODZIO.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Hmm ale bo nie umiem czytac ze zrozumieniem albo mam rozdwojenie jaźni ale.... na forum konkurencyjnym o PV70 wyrażają sie bardzo negatywnie co do jakosci wyświetlanego obrazu. Dostałem juz kompletnego kręćka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='kanurwa' post='44673' date='13.04.2007, 13:29 ']Hmm ale bo nie umiem czytac ze zrozumieniem albo mam rozdwojenie jaźni ale.... na forum konkurencyjnym o PV70 wyrażają sie bardzo negatywnie co do jakosci wyświetlanego obrazu. Dostałem juz kompletnego kręćka.[/quote]
Negatywnie wyrażają się ci, którzy "testują" ten telewizor w sklepie. Polecam zobaczyć samemu, a nie sugerować się postami innych osób.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='kanurwa' post='44673' date='13.04.2007, 14:29 ']Hmm ale bo nie umiem czytac ze zrozumieniem albo mam rozdwojenie jaźni ale.... na forum konkurencyjnym o PV70 wyrażają sie bardzo negatywnie co do jakosci wyświetlanego obrazu. Dostałem juz kompletnego kręćka.[/quote]

Na wstępie witam wszystkich bywalców forum HDTVPolska :rolleyes:

Co do Twojej wypowiedzi to powiem Ci tak, przebrnąłem przez cały wątek na konkurencyjnym , jako szary użytkownik który nie jest maniakiem :angry: doszedłem do jednego wniosku, nie należy bezgranicznie ufać wypowiedziom osób które widzą ( jak to napisał ktoś na forum o aparatach fotograficznych) tzw. „szumy w cieniach” czyli wyszukują błędy niedoróbki których żaden normalny człowiek (bez urazy :) ) nie widzi bo po prostu ogląda telewizje, a nie spędza połowy swojego żywota na szukaniu skaz obrazu. I jedyne kryterium jakie należy brać pod uwagę to osobiste odczucia dotyczące obrazu, bo z TV jest dokładnie tak samo jak ze sprzętem audio dla jednego cudownie "gra" wzmacniacz yamahy a dla innego onkyo i tyle. Co innego jeśli krytyka dotyczy np. awaryjności sprzętu czy innych uciążliwych wad.

Ja osobiście zdecydowany jestem w 99% na zakup PV70 w poniedziałek idę do sklepu zobaczyć jeszcze jak świeci ten TV i wtedy podejmę ostateczna decyzję, ale gdybym miał teraz 9 tyś to pewnie kupiłbym Pionieera :)

Pozdrawiam i życzę udanego wyboru

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam model 37PV70 i mogę stwierdzić po kilku dniach użytkowania, że to bardzo fajny telewizorek. Piękne kolory i czerń, świetny kontrast, dobra ostrość obrazu. Do oglądania z odległości 2.5 - 3 m wielkość w sam raz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='dydymus' post='44524' date='12.04.2007, 00:32 ']Zapraszam do Media Markt 1 Poznan na szwajcarska super promo
Panasonic 37 i 42 PV 70 oba w cenie 4999,-
obraz nawet przy zwykłej antenie rewelacja po podłączeniu n box przebija podstawowe modele pioneera a juz napewno telewizory lcd...
a co do poboru mocy 261 watt czuwanie 0,7watt... 2 złacza hdmi...component,2 x scart, chinch in, slot obsługujacy sd i uwaga hd jpeg... obudowa podobna do tej z pionnerów serii 7, a co do matrycy nie jest to matryca serii 10 tylko panel G9... kontrast 10000:1 cyfrowy układ mogacy poprawnie odtwarzac 1080p, niestety stopa w tych modelach jest nie obrotowa...[/quote]

Przyjmuje 1080p ale musi skalować w dół.
Nawet 720p skaluje w dół ponieważ ma 1024 pixele w linii, a sygnał 720p musi mieć 1280 x 720 pixeli.
N na tym panelu nie pokaże swoich pełnych możliwości.
N nadaje sygnał HD: 1080i to jest 1920 x 1080

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='marian_wierzbicki' post='44760' date='14.04.2007, 16:53 ']Przyjmuje 1080p ale musi skalować w dół.
Nawet 720p skaluje w dół ponieważ ma 1024 pixele w linii, a sygnał 720p musi mieć 1280 x 720 pixeli.
[color="#FF0000"]N na tym panelu nie pokaże swoich pełnych możliwości.[/color]
N nadaje sygnał HD: 1080i to jest 1920 x 1080[/quote]
no niepokarze ale wystarczy, zawczesnie na FullHD zamalo jest stacji HD, morze zajakies 5 lat wtedy napewno FullHD :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam problem, podlaczylem nboxa Nki i nie dziala mi przez HDMI, jak przelacze na DVI smiga ale naturalnie bez glosu, czy wiecie dlaczego moze nie odbierac (sprawdzalem na obu wejsciach HDMI)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='goldi69' post='44925' date='16.04.2007,PRZEPRASZAM ZA BLE 15:19 ']Mam problem, podlaczylem nboxa Nki i nie dziala mi przez HDMI, jak przelacze na DVI smiga ale naturalnie bez glosu, czy wiecie dlaczego moze nie odbierac (sprawdzalem na obu wejsciach HDMI)?[/quote]

niewiem jak dziala nbox nki bo go niemam ale mam Philipsa DSR 9005 i mialem ten sam problem musisz w boxie jesli jest to morzliwe nastawidz w Audio z Digital na Analog i tak samo w Panasonicu ale jest to morzliwe tylko pod Hdmi 1 zmien audio z digital na analog i podlacz boxa z Tv dodatkowym kablem Audio cinch. :rolleyes:[color="#FF0000"]PRZEPRASZAM ZA BLEDY[/color]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No zrobilem tak ze przelaczylem w nboxie z HDMI na DVI i podpialem chincze, jednak srednio mi pasuje takie podlaczenie bo teraz zmieniam sobie wejscie na Component (x360) i mam z kina domowego dzwiek z x'a a w TV nadal z Nki (musze za kazdym razem dekoder wylaczac).

w Pv60 nie mialem z tym problemu,

Ogolnie TV ladniejszy o wiele, w menu ma przelacznik 50Hz / 100Hz, mi to wyglada na jakis pic, bo PV60 smigal normalnie (wsio bylo ladne i ok) tu jak mamy na 100HZ jest tak samo a jak zmienimy na 50Hz to wsio miga i meczy oczy, nie mam pojecia po co to zrobili ale moze ktos sie nabierze ze bardziej PRO jest ten TV.

Menu tez nieco zmienione (szczegolnie fajniej wybiera sie Inputy, bo w PV60 bylo to wielkie nieporozumienie, do tego kazde wejscie mozemy nazwac po swojemu) Edytowane przez goldi69

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...