Skocz do zawartości
Kornelix

Pomoc w wyborze tv 32-43"

Rekomendowane odpowiedzi

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? 13m2
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? 1.6-2.5m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem ? 3
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu - czy kąty są ważne ? bokiem
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć ? Stać
6. Jak słońce świeci w pokoju ? Z prawej strony
7. Jaki masz obecnie telewizor ? Samsung UE32H5000AW
8. Co chcemy aby telewizor posiadał ? 2xHDMI, USB, wyjście słuchawkowe lub RCA, odtwarzanie formatów dvix, xvid, mkv
9.  Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora: ( 4K, HD, SD ) ? HD
10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora ? NC+, Komputer Stacjonarny
11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor ? 6-8
12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? Raczej Mat
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? Sportowe, Filmowe
14. Czy zamierzasz korzystać z internetu na ekranie telewizora ? Nie
15. Czy zamierzasz grać w gry PC / konsola - jeśli tak to ile % dziennie? Okazjonalnie konsola kilka razy w miesiącu
16. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? Wieczorem
17. Preferencje co do wielkości? 32-43
18. Co Cię denerwuje w telewizorach ? - 
19. Preferencje co do marki ? -
20. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? Obojętnie
21. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? 2000zł

22. Czy będziesz zainteresowany profesjonalną kalibracją ekranu w celu wyciśnięcia maksymalnych możliwości nowego sprzętu ? Niekoniecznie

 

Witam

Powolutku przymierzam się do zakupu nowego telewizora, bo mój paroletni Samsung UE32H5000AW dostał dziwnych niebieskich przebarwień, takiej niebieskiej plamy z prawej strony ekranu, która stopniowo jest coraz większa.

Telewizor najczęściej jest używany z odległości 2.5m do oglądania piłki nożnej Premier League/Ekstraklasa/Champions League na dekoderze NC+ oraz filmów na HBO i podłączonego przez HDMI komputera. Telewizor służy także jako monitor do PC, do przeglądania internetu i okazjonalnego grania z odległości ok. 1.6m. O ile w odległości 2.5m telewizor mógłby być większy, o tyle z odległości 1.6m obecne 32" są jak najbardziej w porządku, dlatego szukam czegoś podobnego 32-43" z naciskiem bardziej na te 43". Siedząc w odległości 1.6m jestem na wprost telewizor, a z odległości 2.5m siedzę ok. 80cm od centralnego punktu. Telewiozor powinien odtwarzać pliki .avi / .mkv. Do telewizora chciałbym także podłączyć głośniki edifier R2600 przez RCA/Jack, natomiast obecnie nie mam ich podłączonych ponieważ dźwięk jaki z nich płynie jest bardzo płytki, więc jeżeli znów się okaże, że problem będzie podobny z głośnikami, to chciałbym, żeby sam telewizor grał dosyć głośno i wyraźnie. Budżet to do 2000zł z lekką górką +/- 200zł jeżeli warto coś dołożyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie, trochę się rozejrzałem i wpadły mi w oko 3 modele

Samsung ue43nu7452 (2173zł)
Sony Bravia kd-43xf7596 (2399zł)
LG 43uk6500 (1495zł)

I tak,

do Samsunga jestem trochę sceptycznie nastawiony, sam mam Samsung UE32H5000AW i po paru miesiącach na matrycy pojawiły się ciemne plamy, jak zabrudzenie, tyle, że od środka i teraz(z tym, że już po kilku latach, więc pewnie norma) pojawiło się niebieskie przebarwienie, które jest coraz większe. No i kąty widzenia słabiutkie, a gdzieś tu czytałem na forum, że to norma u Samsunga, ja niby pod dużym kątem nie siedze obecnie, ale widać różnicę jeżeli się siedzi na wprost. 

Sony Bravia, raczej mój faworyt jak tak czytam opinie, dobre kąty, dobry obraz, dobry dźwięk? Czego chcieć więcej? :D

LG, niby też wszystko ok, ale dopiero po komentarzach się doczytałem, że kąty słabsze, więc podejrzewam, że też matryca VA.

Ogólnie ciężko jest szukać tv, bo w opiesie próżno szukać jaka to matryca, a co znacznie ułatwiłoby szukanie. Pytanie też czy cena adekwatna do jakości i czy np. w cenie Sony Bravii można znaleźć coś lepszego?

Myślałem też o troszke większym rozmiarze 47-50", ale moje filmy są najczęśćiej w formacie 720 lub 1080, pytanie czy oglądanie takiego filmu na 50" ekranie z odległości 2.5 nie byłoby zbytnią katorgą spowodowana pikselozą? 
 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Informacje o typu panelu    na internetowej stronie w linku nizej.W  przypadku telewizora z panelem IPS katy boczne beda   lepsze niz w telewizorze z panelem VA.

Z informacji z  z inernetowej strony wynika ze  jednym i drugim telewizorze jest panel IPS

https://www.displayspecifications.com/en/model/1a201254

https://www.displayspecifications.com/en/model/dd911215

Wybralbym  telewizor Sony.

Edytowane przez grundig
  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki bardzo, pomocna strona. Natomiast nastąpiła mała zmiana planów, zdecydowałem się na większy rozmiar tv, coś w okolicach 49 cali, ale nie większy, bo nie zmieszczę, max szerokość tv musi mieć 119cm, a 55cali ma 124cm. Priorytet to sporty, piłka nożna, więc szukam czegoś 100hz, a te jakby wyparowały.  W planach był Samsung 49NU8002, ale doczytałem, że ten ma 60hz w tym rozmiarze. Na oku jeszcze LG 49SK8500 oraz Sony 49XF9005.

LG ma IPS, a ja lubie oglądać na leżąco i będę oglądać z lekkiego kąta - na krawędzi ramy i oglądanie z odległości prawie 3m. Do Sonego trzeba by dorzucić dobrze ponad 1000zł, więc trochę by to nadszarpnęło budżet, pytanie czy warto jeżeli nie będzie oglądane IDEALNIE na wprost? Choć z drugiej strony, z odległości prawie 3m, ten kąt nie będzie jakiś wielki. Niezły mętlik mam w głowie im więcej czytam, w dodatku czytając archiwalne tematy, był tu taki jeden co mocno dyskryminował IPS i modele SK.

Za 2800zł do wzięcia model 49SL8500, tv po zwrocie i niby przepracowane 0 godzin(trochę mnie to zastanawia?),  warto? Może są jakieś inne warte rozważenia modele w rozmiarze 47-49 do 3500zł?

Edytowane przez Kornelix

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest jeszcze Sony 49XF8596. Myśle że to właśnie na nim powinieneś sie zastanowić link.

 

Edytowane przez Waldo94

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślisz, że matryca VA będzie w tym wypadku pasować? Tak jak czytałem testy to model XF85 całkiem dobrze radzi sobie z kątami, pytanie odnośnie jakiej matrycy, bo zdaje się, że 55" to IPS ale już 49" to VA? Cena przystępna i 24 miesiące gwarancji, więc mógłbym go kupić z linku. Tak szukam jaką matryce ma mój obecny Samsung UE32H5000AW wydaje mi się, że VA, bo pod sporym kątem mocno bledną kolory, natomiast w pozycji z jakiej normalnie oglądam nie widze zbytniej degradacji kolorów, więc większy tv też powinien dać radę na matrycy VA, no ale właśnie, pytanie czy napewno mój tv ma VA, bo strona displayspecification nie ma w bazie moje modelu, ewentualnie nieudanie szukam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Kornelix napisał:

Myślisz, że matryca VA będzie w tym wypadku pasować? Tak jak czytałem testy to model XF85 całkiem dobrze radzi sobie z kątami, pytanie odnośnie jakiej matrycy, bo zdaje się, że 55" to IPS ale już 49" to VA?

VA może średnio pasować ale najlepiej to sprawdzić w warunkach domowych. Jeśli będzie kiepsko to zawsze możesz skorzystać ze zwrotu 14-dniowego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No niby tak, tyle, że tv zamówiony na palecie kosztuje, przesyłka nie jest darmowa. Jeżeli brałbym na raty, no to chyba nie można produktu zwrócić, a jeżeli brałbym za gotówke, to raczej za pobraniem, bo to już sporo kasy i z Twojego linku chociażby to paleta za pobraniem 150zł. A taką przesyłkę trzeba liczyć w 2 strony, czyli 225zł w plecy. No d*pka trochę by mnie piekła jeżeli okazałoby się, że jednak coś mi nie pasuje.

Generalnie to jest tak, siwa czerń mi jakoś nie bardzo przeszkadza szczerze powiedziawszy, to takie jakby "zboczenie zawodowe", bo zacząłem na to zwracać uwagę dopiero w momencie jak zacząłem czytać różne poradniki, testy, fora i wtedy zacząłem na to zwracać uwagę, wcześniej przechodziłem raczej obojętnie obok tego i tu jeszcze jakoś obszedłbym się myślę bez głębokiej czerni, natomiast wyblakniętych kolorów bym sobie nie wybaczył i żeby zminimalizować takie ryzyko, wziałbym raczej IPS. Z tym, że tutaj muszę postawić pytanie klucz, a mianowicie czy przy 120hz na matrycy IPS może powstawać smużenie piłki i tym podobne rzeczy? Czy nie ma na to reguły? Głównie chodzi mi o ten model LG 49SK8500, bo nie wiem czy coś ciekawszego znajde do 3500zł. 

Edytowane przez Kornelix

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...