Skocz do zawartości
Jakub Krawczyński

Samsung QLED przebija sprzedaż wszystkich producentów OLED razem wziętych

Rekomendowane odpowiedzi

@orwell-1984 są wersje one Connect z zasilaniem po przez modół jak i z dodatkowym kablem nawet TV Q7f z Twojego filmu jest wg instrukcji z dodatkowym kablem zasilającym

Edytowane przez darekgra
  • Plusik 1
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
25 minut temu, darekgra napisał:

@orwell-1984 są wersje one Connect z zasilaniem po przez modół jak i z dodatkowym kablem nawet TV Q7f z Twojego filmu jest wg instrukcji z dodatkowym kablem zasilającym

To było starsze i przejściowe rozwiązanie. Ze strony Samsunga:

The One Connect box that comes with the 2018 Q7, Q9 and The Frame model TVs are designed to power the TV panel through the One Connect box. Older One Connect boxes required one power cable for the One Connect box, and another power cable for the TV. 

Co jest np. dla mnie istotne, że z to puszki wyprowadzamy sobie kabel cyfrowy do audio. Jeśli mamy amplituner to doprowadzamy sobie audio do amplitunera w ten sposób.

Amplituner już nie musi pośredniczyć w przesyłaniu video. Z doświadczenia wiem, że takie pośrednictwo nie jest korzystne dla obrazu nawet jeśli w amplitunerze właczamy HDMI pass through. Porównywałem kiedyś obraz na projektorze: sygnał puszczony HDMI ze źródła bezpośrednio do projektora z obrazem w którym źródło szło HDMI do amplitunera i drugim HDMI z amplitunera do projektora. W pierwszym przypadku (bezpośrednio) obraz jest lepszy, pomimo tego, że wszystko jest przecież w domenie cyfrowej! Powiem więcej, różne amplitunery różnie "psują" obraz, ale zawsze nieco psują. Zdarzył mi się kiedyś taki ampli, który wprowadzał banding do obrazu! Z ampli wychodziło mniej kolorów :-). Ale to już było ekstremum, prawdopodobnie siedział tam tani chip video, normalnie na najlepszych ampli to popsucie obrazu jest bardzo subtelne (bez pośrednictwa ampli jest jakoś czyściej, przynajmniej u mnie).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, wiesio napisał:

gdybym nawet jednego użytkował w przyszłości 2-3lata to drugi mam znowu na kolejne 2-3 lata co się równa  ok 6lat, pytanie czy na tym Qledzie dałbym rade tyle wytrzymać? 

po to jest dodatkowa gwarancja - w samsungu można dokupić na 5lat i już nie musisz się martwić czy dotrwa 5 lat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
24 minuty temu, orwell-1984 napisał:

Amplituner już nie musi pośredniczyć w przesyłaniu video.

Nie do końca, chyba że zadowoli Cię tylko to co może przesłać SPDIF bo z tego co widać  tylko takie wyjście audio jest z puszki one.

Edytowane przez darekgra
  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
36 minut temu, darekgra napisał:

Nie do końca, chyba że zadowoli Cię tylko to co może przesłać SPDIF bo z tego co widać  tylko takie wyjście audio jest z puszki one.

I tak wiele osób wyprowadzało audio z TV. SPDIF nie jest zły choć ja widzę tu Toslink, nawet są niezłe kable optyczne szklane Toslink. Poza tym możesz pominąć puszkę One i puścić SPDIF bezpośrednio ze źródła do ampli coaxialem a to na pewno nie jest gorsze niż puszczanie audio przez HDMI ze źródła, wręcz przeciwnie, dobre coaxiale brzmią lepiej (transparent, MIT, purist audio design, Hijiri, cardas). Poza tym to jest forum video a nie audio 😉

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Optyk SPDIF ma ograniczenia co do maksymalnego formatu dźwięku. Ten Connect ma jeszcze arc i po nim można "cofnąc" do ampli wszystko powyżej DD lecz nie DTS bo jego Samsung nie wspiera.

To forum nie ogranicza się na szczęście tylko do video😁

Edytowane przez darekgra
  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
32 minuty temu, darekgra napisał:

Optyk SPDIF ma ograniczenia co do maksymalnego formatu dźwięku. Ten Connect ma jeszcze arc i po nim można "cofnąc" do ampli wszystko powyżej DD lecz nie DTS bo jego Samsung nie wspiera.

To forum nie ogranicza się na szczęście tylko do video😁

SPDIF to nie jest Optyk. Optyk to np. TOSLINK i ten ma ograniczenia. SPDIF ma znacznie szersze pasmo od TOSLINK. Ale nie musisz przechodzić przez BOX z tym audio. A kable digital coaxial w prawdziwego zdarzenia i tak są lepsze w audio od HDMI.  Powtarzam, możesz pominąć puszkę ONE CONNECT ze swojego najlepszego źródła wyprowadzając audio. To jest tylko dodatkowe wyjście. TV i tak dostaje sygnał po One Connect. Jak chcesz referencyjny dźwięk do Ampli to polecam ze źródła wyjść dobrym coaxialem SPDIF. Z mojej strony koniec dyskusji o audio.

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
43 minuty temu, orwell-1984 napisał:

SPDIF to nie jest Optyk. Optyk to np. TOSLINK i ten ma ograniczenia. SPDIF ma znacznie szersze pasmo od TOSLINK. 

jesteś tego pewien? dla mnie TOSLINK to w skrócie optyczny SPDIF - z niby jakiego powodu ma jakieś ograniczenia w stosunku fo elektrycznego (RCA) SPDIF'a?

Edytowane przez klaus71
  • Plusik 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, klaus71 napisał:

jesteś tego pewien? dla mnie TOSLINK to w skrócie optyczny SPDIF - z niby jakiego powodu ma jakieś ograniczenia w stosunku fo elektrycznego (RCA) SPDIF'a?

TOSLINK od zawsze miał pewne ograniczenia w stosunku do digital coaxial elektrycznego. Biorą się one pewnie z długości fali i ograniczonego pasma (stary standard toshiby). Znacznie lepszym był standard optyczny AT&T glass optic zaadoptowany do audio przez Wadię ale to już historia, miałem taki kabel do DAC 20 lat temu i był wyborny. Co prawda współcześnie bez problemu można kupić kabel i toslink glass i będzie on lepszy brzmieniowo od plastikowego toslinka, ale standard sam w sobie ma ograniczenia i dobry kabel elektryczny brzmi po prostu lepiej ZAWSZE. W HDMI jest przesył elektryczny cyfrowego audio i teoretycznie nie powinno być gorzej od starego dobrego coaxiala. Ale ponieważ jest tam napchane wiele kabli przesyłających różne dane, kable te oddziaływują na siebie, sygnał audio nie przechodzi tak czysto jak w coaxialu, gdzie masz jeden porządny przewodnik w środku i dobry ekran okalający. Dlatego na przykład spotykało się źródła Blu-ray z dwoma wyjściami HDMI (chyba panasonic), na jednym z nich można było wypuścić tylko audio co poprawiało brzmienie i zbliżało to rozwiązanie do zwykłego digital coaxial. Co do toslink to niektóre urządzenia blokują wyższe taktowania ale ja nie wiem tego czy wszystkie. Nie ja zacząłem o tych ograniczeniach. Standard może przecież ewoluować. Ale np. Sony PS3 nie wypuszczała wszystkich formatów po toslinku i wiele innych urządzeń. Naprawdę nie chce mi się ciągnąć o audio formatach i kablach, błagam.... Nie chcę awantury, że słyszę kable cyfrowe i jestem oszołomem. No słyszę i co? Naprawdę teraz koniec tematu, sorry.

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, orwell-1984 napisał:

TOSLINK od zawsze miał pewne ograniczenia w stosunku do digital coaxial elektrycznego. 

jakis artykuł na potwierdzenie?

naprawdę mnie to ciekawi - nigdy w życiu nigdzie nie wyczytałem by SPDIF na RCA dawał jakąś przewagę we wspieranych formatach w stosunku do SPDIF na TOSLINK

wg wiki: https://pl.wikipedia.org/wiki/S/PDIF

RCA = TOSLINK i obslugują to samo czyli: 

"Złącze S/PDIF może posłużyć do przesyłu dźwięku w trzech formatach: dwukanałowym PCM i wielokanałowych formatów surround takich jak Dolby Digital i DTS, z wyłączeniem Dolby TrueHD i DTS-HD Master Audio."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, wiesio napisał:

Ja narobiłem sobie kłopotu, mam trudny orzech do rozgryzienia! dostałem ok. 5tys rekompensaty za Oleda z ubezpieczenia i rajcuje mnie Samsung Q90R tyle tylko ze jego cena to 9,700zl to za te pieniądze mam niemal dwa Oledy , gdybym nawet jednego użytkował w przyszłości 2-3lata to drugi mam znowu na kolejne 2-3 lata co się równa  ok 6lat, pytanie czy na tym Qledzie dałbym rade tyle wytrzymać? TV dużo do godzin popołudniowych od rana chodzi na programach informacyjnych i tu mam problem

To może nie być zjadliwe rozwiązanie ale może dwa TV? Jeden tani LCD do informacji, jeden OLED do filmów, jeśli byłbyś skłonny oglądać TV informacyjną w innym pokoju?

11 godzin temu, wiesio napisał:

Ja narobiłem sobie kłopotu, mam trudny orzech do rozgryzienia! dostałem ok. 5tys rekompensaty za Oleda z ubezpieczenia i rajcuje mnie Samsung Q90R tyle tylko ze jego cena to 9,700zl to za te pieniądze mam niemal dwa Oledy , gdybym nawet jednego użytkował w przyszłości 2-3lata to drugi mam znowu na kolejne 2-3 lata co się równa  ok 6lat, pytanie czy na tym Qledzie dałbym rade tyle wytrzymać? TV dużo do godzin popołudniowych od rana chodzi na programach informacyjnych i tu mam problem

To może nie być zjadliwe rozwiązanie ale może dwa TV? Jeden tani LCD do informacji, jeden OLED do filmów, jeśli byłbyś skłonny oglądać TV informacyjną w innym pokoju?

11 godzin temu, wiesio napisał:

Ja narobiłem sobie kłopotu, mam trudny orzech do rozgryzienia! dostałem ok. 5tys rekompensaty za Oleda z ubezpieczenia i rajcuje mnie Samsung Q90R tyle tylko ze jego cena to 9,700zl to za te pieniądze mam niemal dwa Oledy , gdybym nawet jednego użytkował w przyszłości 2-3lata to drugi mam znowu na kolejne 2-3 lata co się równa  ok 6lat, pytanie czy na tym Qledzie dałbym rade tyle wytrzymać? TV dużo do godzin popołudniowych od rana chodzi na programach informacyjnych i tu mam problem

To może nie być zjadliwe rozwiązanie ale może dwa TV? Jeden tani LCD do informacji, jeden OLED do filmów, jeśli byłbyś skłonny oglądać TV informacyjną w innym pokoju?

11 godzin temu, wiesio napisał:

Ja narobiłem sobie kłopotu, mam trudny orzech do rozgryzienia! dostałem ok. 5tys rekompensaty za Oleda z ubezpieczenia i rajcuje mnie Samsung Q90R tyle tylko ze jego cena to 9,700zl to za te pieniądze mam niemal dwa Oledy , gdybym nawet jednego użytkował w przyszłości 2-3lata to drugi mam znowu na kolejne 2-3 lata co się równa  ok 6lat, pytanie czy na tym Qledzie dałbym rade tyle wytrzymać? TV dużo do godzin popołudniowych od rana chodzi na programach informacyjnych i tu mam problem

To może nie być zjadliwe rozwiązanie ale może dwa TV? Jeden tani LCD do informacji, jeden OLED do filmów, jeśli byłbyś skłonny oglądać TV informacyjną w innym pokoju?

11 godzin temu, wiesio napisał:

Ja narobiłem sobie kłopotu, mam trudny orzech do rozgryzienia! dostałem ok. 5tys rekompensaty za Oleda z ubezpieczenia i rajcuje mnie Samsung Q90R tyle tylko ze jego cena to 9,700zl to za te pieniądze mam niemal dwa Oledy , gdybym nawet jednego użytkował w przyszłości 2-3lata to drugi mam znowu na kolejne 2-3 lata co się równa  ok 6lat, pytanie czy na tym Qledzie dałbym rade tyle wytrzymać? TV dużo do godzin popołudniowych od rana chodzi na programach informacyjnych i tu mam problem

To może nie być zjadliwe rozwiązanie ale może dwa TV? Jeden tani LCD do informacji, jeden OLED do filmów, jeśli byłbyś skłonny oglądać TV informacyjną w innym pokoju?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Decyzja zapadła, po wizycie  w MM i konfrontacji Qled - Oled decyduje się zdecydowanie na Qled może i labolatoryjnie i po dogłębnym prześledzeniu Oled może i ma lepsza czerń ale możliwość wypalenia dyskwalifikuje go wedle moich potrzeb, dziękuje wszystkim za rady i wymiane poglądow, pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...