Jump to content
Sign in to follow this  
konan1k94

Oled czy qled 4k uhd ps4 pro

Recommended Posts

Witam , od dluzszego czasu zastanawiam sie nad kupnem tv do ps4. Jesli chodzi o gry to mam swira na punkcie plynnej i dobrze ustawionej gry tzn. od telewizora wymagam niskiego input laga i plynnosci w grze , wszystko dopiete na ostatni guzik z ustawieniami. Teraz pytanie , bo od 2-3 dni siedze i nawet nie spie szukajac odpowiedniego telewizora. Oled czy qled? Czy ten model nada sie do plynnej gry na wysokim poziomie? Pozdrawiam i dziekuje z góry.  LG OLED55B8PLA

Posted (edited)

Oled strikte do gier nie jest najlepszym wyborem. Raczej Qled albo Sony 55XF9005 będzie lepszy.

Edited by Waldo94

Weź QLED Samsunga albo coś od Sony. Mniejsze ryzyko a jakość też bardzo dobra. 

4 minuty temu, konan1k94 napisał:

Okej to moze ostatnie pytanie i juz nie truje ... Jakis konkretny model polecacie?  

Ile możesz wydać ?

Posted (edited)

Sony 55XF9005 jest w tym przedziale najlepszy w stosunku cena/jakość. A z qledów to QE55Q7fna lub QE55Q9fna. Tego drugiego już można dostać na allegro ponizej 6 tys.

i ogólnie Q9fna w 55 calach jest najlepszy z tych trzech telewizorów które podałem.

Edited by Waldo94

Dziekuje ! ;) Zatem jadę.

Samsung QE55Q6FN a ten samsung by sie nadał? bo tylko sony jest u mnie w miescie a wolalbym chyba qleda :D

Posted (edited)

Od Q6 lepszy jest Sony. Ja mam starszy model od XF (XD czyli 2016) i do grania jest świetny (PS4 PRO, XOX, starsze konsole, PC) mimo niskiego dosyć podstawowego HDR.

W XF będzie elegancko. Nie jeden kupił pod PS4 i chwali. Upłynniacze w Samsungu mnie nie przekonują bo potrafią świrować i powodować artefakty obrazu. A input lag niższy od tego w Sony, który i tak jest już na poziomie którego nie odczujesz to już bardziej podpada pod placebo. Może jak ktoś gra w strzelanki na PC to odczuje ale na konsoli wątpię. W szybkich grach jakoś nie odczuwam tego aby 33ms w moim tv było niewystarczające. Pewnie nawet jakby było z 45ms bym nie zauważył różnicy.

Niski model QLED potrafi być gorszy od LED.

Chyba że lubisz podbite kolory u Samsunga. Ja wolę bardziej naturalne w Sony. 

Edited by LV426
  • Upvote 1