Skocz do zawartości
Przemoo18

Oled- czy warto przesiadac sie z w905?

Rekomendowane odpowiedzi

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? 20m2
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? 1.6m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem ?1
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu - czy kąty są ważne ? wprost
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć ?wisiec
6. Jak słońce świeci w pokoju ? rolety zalatwiaja sprawe.
7. Jaki masz obecnie telewizor ? Sony 46w905
8. Co chcemy aby telewizor posiadał ? niski inplut lag , czern 120hz
9.  Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora: ( 4K, HD, SD ) ?4k hd
10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora ?Pc , konsola nc+
11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor ? 5-7
12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? bez znaczenia
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? sport, filmy
14. Czy zamierzasz korzystać z internetu na ekranie telewizora ? tak 90% zastosowania
15. Czy zamierzasz grać w gry PC / konsola - jeśli tak to ile % dziennie? 3-4h dziennie. Tv bedzie glownie pod komputer jako monitor
16. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? wieczor
17. Preferencje co do wielkości? 55
18. Co Cię denerwuje w telewizorach ? szybkosc dzialania
19. Preferencje co do marki ? SOny, Panas LG Oled
20. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? nie
21. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? 4000-500

22. Czy będziesz zainteresowany profesjonalną kalibracją ekranu w celu wyciśnięcia maksymalnych możliwości nowego sprzętu ? ciezko powiedziec

 

Hej. Urodził się pomysł na zmianę TV. Obecnie mam SOny 46w905 i jestem mega zadowolony ale nie ukrywam ze brakuje mi troche 4k bo planuje kupić nowy mocny komputer i chcialbym go miec na czym wykorzystac..


Tv ma być 55 cali w budżecie 4000-5000



Na czym mi zalezy?
Szczegolnie na tv , ktory bedzie idealnie nadawał sie do PC i bedzie obslugiwal 120hz po podlaczeniu komputera.


Ogolnie mysle nad LG 55B8 i nie wiem czy do moich wymagań się sprawdzi? Jak wyglada ten Tv jesli chodzi o podlaczenie do PC? jak plynnosć? No i najwazniejsze . Jak wypada w porownaniu do mojego wiekowego ale jakze dobrego w905?

No i jeszcze jedno pytanko. Jak sie ma b8 do c8. Czy roznica w procku jest naprawde widoczna?


Będe wdzieczny za pomoc

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 godzin temu, Przemoo18 napisał:

Ogolnie mysle nad LG 55B8 i nie wiem czy do moich wymagań się sprawdzi? Jak wyglada ten Tv jesli chodzi o podlaczenie do PC? jak plynnosć? No i najwazniejsze . Jak wypada w porownaniu do mojego wiekowego ale jakze dobrego w905? 

No i jeszcze jedno pytanko. Jak sie ma b8 do c8. Czy roznica w procku jest naprawde widoczna?


Będe wdzieczny za pomoc

Radze ci abyś na dzień dzisiejszy dał sobie spokój i wrócił do tematu za rok czasu. Zobaczymy jak zmieni sie rynek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moment nie jest zły (chociaż coraz większy procent modeli będzie po zwrotach albo co gorsza z wystawy), zastanów się po prostu czy lepsza jakość jest dla ciebie warta 4500. Zaryzykuję też opinię, że OLED-y 55" nie spadną zbyt szybko poniżej 4000 zł, bo właściwie po co? To i tak teraz najtańszy TV wysokiej jakości (i tańszy niż plazmy 55" u schyłku technologii!), a konkurencja z Samsunga nie ma parcia na spadek cen, nie spieszy się też z własnymi OLED-ami.

Podpinając komputer pamiętaj o możliwości wypaleń.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moge miec tego oleda za 3500zł ,nowego nie po zwrocie z PL dystrubucji  itp ale nie o to chodzi.

 

WLasnie chodzi mi o te wypalenia bo nie ukrywam ze Tv bedzie caly czas do kompa podlaczony i przewaznie bedzie grane po 3-4h dziennie w fife badz inne gry i dlatego moja obawa czy kupowac mimo atrakcyjnej ceny.

 

Czy kupowanie Oleda do takiego uzytkowania czyli gry 90% ma sens?

6 godzin temu, Robert_1988_KrK napisał:

Ja bym swojego W905 nie zamienił na żaden inny, no chyba że na ZD9 :D

dlaczego tak uwazasz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za 3,5k zł to nawet jeżeli miał by się wypalić to nie szkoda :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...