Skocz do zawartości
Jakub Krawczyński

Samsung 2019: serie Q i RU pojawiły się w sprzedaży w Europie

Rekomendowane odpowiedzi

Panie Jakubie, tylko po co takie zagraniczne artykuły, skoro tv Samsunga są w oficjalnej sprzedaży w Polsce od prawie miesiąca, a w przedsprzedaży od prawie półtora miesiąca?

Qled 90R 55 cali kosztuje 9800 zł.

Qled 85R 55 cali kosztuje 8500 zł.

Więcej nie podaję, bo nie ma sensu rozważać czegokolwiek niżej. Zresztą, chyba każdy zna Ceneo?

Ponadto, widziałem już te TV i mnie się nie podobają. Grube, ciężkie i plastikowe, a technologicznie nie są dużym krokiem do przodu wobec ubiegłorocznych, co najwyżej trochę lepsze (generalnie, bo w szczegółach to jedno lepsze, inne gorsze).

Na pocieszenie, przynajmniej ceny w Samsungu wciąż spadają (nieustanie dostaje im się przez OLED-y), aczkolwiek pewne oszczędności w produkcji też widać, więc to nie jest u nich tylko czystej postaci obniżka cen.

Niestety z kolei OLED-y LG przestały już tanieć, z wyjątkiem bardzo dużych ekranów. Ceny startowe tv 55 i 65 calowych to kopia cen ubiegłorocznych. Chyba, że będą się one szybciej/bardziej obniżać niż miało to miejsce - i wciąż oczywiście trwa - z OLED-ami 2018 roku. W końcu produkcja ma się zwiększać, ale pewnie i popyt wraz z nią, więc raczej się wyrówna.

Czekamy na profesjonalne testy Pana Macieja.

Pardon,  Qled 5585R kosztuje 9000 zł. Jak dla mnie ma sens dopłacić do 90R, aczkolwiek przede wszystkim za kilka miesięcy :-). 

Edytowane przez WPPP
  • Dzięki 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też wydaje mi się, że post trochę nie na czasie. TV dawno dostępne w Polsce (oficjalna sprzedaż wystartowała 1 kwietnia) . Sam mam 65Q90R od paru tygodni. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.04.2019 o 18:59, Krzysiek1000 napisał:

Sam mam 65Q90R od paru tygodni. 

Jakie wrażenia? Oglądasz tylko filmy, czy też grasz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Adi777 napisał:

Jakie wrażenia? Oglądasz tylko filmy, czy też grasz? 

Kolego @Adi777 w porównaniu z moim starym SONY KDL46 X4500 to jest przepaść. szczególnie jeżeli chodzi o skalowanie obrazu słabej jakości (TV), ale również kontrast (czerń), kolory, HDR (tutaj szkoda że nie ma DV) czy płynność ruchu w sporcie czy grach. jak dla mnie kąty również są bardzo dobre. Chociaż mogę być nieobiektywny ,bo porównuje z mega starym TV (9 lat) Wybrałem go dlatego, że mój stary odmówił posłuszeństwa i nie mogłem dłużej czekać, ale jak na razie nie żałuję zakupu. 

Obecnie najwięcej oglądam TV (informacji, dokumentów trochę sportu: TVN24, Discovery Travel Canal+ Eleveny), do TV mam podłączonego XBOXa ONE na którym w zasadzie grają dzieci w wieku 8, 5 lat więc tytuły raczej pod dzieci. ja obecnie nie mam czasu grać

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, mateusz-kozaq napisał:

witam, kiedy test ru8002 ?

nie wiem czy kupować stara serie NU czy dolozyc i kupic RU bo bedzie lepsza ? tak samo dobra ?

Seria NU8002 jest dobra ? Wątpię, co roku nowsze modele systematycznie są gorsze. Ostatni dobry tv to byl KS7000 potem MU8000.

  • Plusik 1
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, mateusz-kozaq napisał:

witam, kiedy test ru8002 ?

nie wiem czy kupować stara serie NU czy dolozyc i kupic RU bo bedzie lepsza ? tak samo dobra ?

Atakuj NU. W tym roku dopiero Q60R na poziomie NU80XX. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, cureman napisał:

Seria NU8002 jest dobra ? Wątpię, co roku nowsze modele systematycznie są gorsze. Ostatni dobry tv to byl KS7000 potem MU8000.

mozna kupic ten tv w 65 calach 4300pln, matryca va 120hz, masz jakas inna alternetywe w tej kasie z va i 100hz ?

 

3 godziny temu, Gmeru napisał:

Atakuj NU. W tym roku Q60R na poziomie NU80XX. 

wiem wiem, mowia ze q60r nawet gorszy niz nu8002, ale jaki bedzie ru8002 nie wiemy, zamowilem wlasnie do euro i niech chlopaki otwieraja przy mniej to zobaczymy conieco

ps. wiadomo kiedy test na hdtv ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiemy bo już go testowaliśmy dlatego odpisałem.... a test będzie jak będzie - może w weekend się uda ;) Mamy baaaaardzo dużo roboty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Gmeru napisał:

Wiemy bo już go testowaliśmy dlatego odpisałem....

ahaaa dziekuje pieknie to szukam nowki w pudelku bo juz sie koncza ?

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brać póki są ; )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, Gmeru napisał:

Brać póki są ; )

w sklepach ciezko, ale widze ze oficjalny sklep samsunga na allegro ma jeszcze 11 sztuk, zagadalem ich, czy dostane nowke a nie jakas otwierana po zwrotach itd 

szkoda ze nie da sie nigdzie zamowic do popularnego sklepu i obejrzec przez zakupem.

swoja droga co to sie dzieje ze drozsze nowosci gorsza sa

a wiadomo cos na temat nowego philipsa 8804, moze

tez juz macie ?? czy wkoncu bedzie jakis godny nastepca modelu 8201 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Philips dopiero przyjdzie w czerwcu. Zobaczymy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Gmeru napisał:

Philips dopiero przyjdzie w czerwcu. Zobaczymy.

szkoda, bo wtedy juz nie bedzie pewnie nu8002 :P

a wiadomo chociaz na jakim poziomie cenowym bedzie ? ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...