Skocz do zawartości
Vernon

Zakup projektora 3D

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

Mam w planach zakup projektora Full HD 3D, niestety nie mam pojęcia w temacie i zwracam się do Was z prośbą o pomoc w wyborze. Myślę nad zakupem Epsona EH-TW5400 zwłaszcza, że podobno obsługuje okulary 3D Samsunga (odpada konieczność kupna okularów). Projektor będzie używany głównie do oglądania filmów co jakiś czas. Odległość siedzenia od ekranu wynosiłaby  3 - 3.5 m (czy da się z tej odległości komfortowo oglądać 100 - 120 calowy obraz)?  Jaki ekran będzie lepszy przy korzystaniu z 3D biały czy szary? Budżet na projektor to około 2500 zł.

Z góry dziękuje za odpowiedź.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może jakaś używka JVC? Trochę mały budżet, ale może znajdziesz.

To inna liga także w 3D w porównaniu do Epsona.

Chyba jest tu na forum kolega, który handluje (?) używanymi projektorami JVC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

JVC nie nadaje się do 3d ( będzie głośny ) , lepiej Sony 55 .

Mam BenQ 1400 do oddania .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Używany projektor mnie nie interesuje. Byłbym wdzięczny za pomoc w kwestii doboru projektora, bo jestem w tym temacie kompletnie zielony. Chciałbym aby projektor był umieszczony na przeciwległej ścianie w odległości ok. 5 metrów od ekranu projekcyjnego. W weekend trochę poszperałem w internecie i wg kalkulatora ze strony Epson ten projektor nie wyświetli 100 cali z takiej odległości (ale może to zrobić Epson TW-5600). Czy ktoś z użytkowników może to potwierdzić? Chcę mieć też pewność, że nie będę miał problemu z używanie okularów 3D Samsung SSG-5100GB. I ostatnia kwestia (chyba najważniejsza) czy z odległości ok. 3,5 m da się komfortowo oglądać 100 - 120 cali?. Jeśli nie to jaka przekątna obrazu będzie odpowiednia? Z góry dziękuje za wszelką pomoc :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Tofikmax napisał:

JVC nie nadaje się do 3d ( będzie głośny )

Znam osobiście dwa modele: x90  i 540 i oba rewelacyjnie nadają się do 3d i nie są głośne. Skąd masz takie info?!

No, ale to nie na temat, sorki:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Vernon napisał:

Używany projektor mnie nie interesuje. Byłbym wdzięczny za pomoc w kwestii doboru projektora, bo jestem w tym temacie kompletnie zielony. Chciałbym aby projektor był umieszczony na przeciwległej ścianie w odległości ok. 5 metrów od ekranu projekcyjnego. W weekend trochę poszperałem w internecie i wg kalkulatora ze strony Epson ten projektor nie wyświetli 100 cali z takiej odległości (ale może to zrobić Epson TW-5600). Czy ktoś z użytkowników może to potwierdzić? Chcę mieć też pewność, że nie będę miał problemu z używanie okularów 3D Samsung SSG-5100GB. I ostatnia kwestia (chyba najważniejsza) czy z odległości ok. 3,5 m da się komfortowo oglądać 100 - 120 cali?. Jeśli nie to jaka przekątna obrazu będzie odpowiednia? Z góry dziękuje za wszelką pomoc :)

Spokojnie dasz rade ja mam 3.7m od ekranu 131" I jest super. ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...