Skocz do zawartości
klu16

Media player do LG 55B8

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Po zakupie TV przyszedł czas na jakieś budżetowe kino domowe. Myślałem o soundbarze, ale raczej w moim salonie z aneksem kuchennym niezbyt się sprawdzi (ściany nie są w równej odległości od TV).

Dlatego też po wstępnych poszukiwaniach, postawiłem na:

1. Onkyo TX-SR494
2. Onkyo SKS-HT588 (lub inne, ale na razie nie znalazłem nic Atmos/DTS:X-ready)

Do tego zestawu chciałbym dołączyć jakiś media player. Zawęziłem wybór do tej trójki (w cenie ~1300 zł):

1. Zappiti One 4K HDR
2. Zidoo Z10
3. Dune HD 4K PRO

Wymagania: odtwarzanie plików .mkv/.mp4 w UHD 2160p z dysku podpiętego na USB lub pendrive, ze ścieżką audio Dolby Atmos/DTS:X oraz HDR (Dolby Vision/HDR10+ raczej żaden nie obsługuje i wątpię, że będzie obsługiwał, a Oppo 203/205 to już nie ta klasa).

Który najlepiej wypadnie pod względem jakości obrazu i płynności działania? Po "suchych" opisach każdy wygląda świetnie ;) Czekam na wasze rady.

PS. Jeśli zły dział to proszę administrację forum o przeniesienie tematu :)

Dzięki, pozdrawiam!

Edytowane przez klu16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może by tak Nvidia Shield? ? Trochę taniej...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem co chcesz uzyskać, ale nie wiem po co Ci dedykowany player za 1300 zł? Dolby Atmos prześlesz do kompatybilnego amplitunera bezpośrednio z odtwarzacza zaszytego w telewizorze. Wg informacji zaszytych w tym wątku, oledy LG są w stanie nawet transkodować dźwięk TrueHD do strumienia DD+:

https://www.avsforum.com/forum/39-networking-media-servers-content-streaming/2378442-dolby-digital-plus-dd-atmos-over-hdmi-arc.html

Ja bym na Twoim miejscu zrobił tak:

  • Kupił któryś z amplitunerów wymienionych w tym wątku, o potwierdzonej kompatybilności z Dolby Atmos z telewizora LG przez ARC. Ważne żeby apmpli obsługiwał też Dolby Vision w razie W.
  • Pendrive lub dysk USB to jest relikt przeszłości. Kupiłbym sobie dysk NAS Synology lub QNAP i zainstalował na nim Plex Media Server
  • Na telewizorze zainstalował apkę xplay, która odtwarza media z Plex Media Server który masz zainstalowany na NASie

W teorii to powinno wystarczyć, powinieneś mieć Dolby Atmos w apmplitunerze podczas odtwarzania filmu mkv który trzymasz na NASie. Jeżeli coś nie będzie działać tak jak powinno to dopiero wtedy możesz się zastanowić nad Nvidia Shield, którego podłączysz z amplitunerem bezpośrednio kablem HDMI. Ponieważ filmy będziesz trzymał na NASie, na shieldzie wystarczy Ci klient Plex i nie ma siły żeby to nie działało prawidłowo. 

Zaletą pierwszego podejścia jest prostota - wszystko obsługujesz jednym pilotem. Zaletą drugiego podejścia jest to, że na bank będzie dobrze działać. Oba podejścia wymagają zakupu dysku NAS, ale docenisz fakt że nie będziesz musiał maglować kabelkami czy pendrive'ami i wszystkie pliki będziesz miał widoczne w domowej sieci ze wszystkich urządzeń.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, efel napisał:

Rozumiem co chcesz uzyskać, ale nie wiem po co Ci dedykowany player za 1300 zł? Dolby Atmos prześlesz do kompatybilnego amplitunera bezpośrednio z odtwarzacza zaszytego w telewizorze. Wg informacji zaszytych w tym wątku, oledy LG są w stanie nawet transkodować dźwięk TrueHD do strumienia DD+:

Kolega wyraźnie napisał, że zależy mu na "gęstym" audio, a póki co, żaden telewizor nie ma (jeszcze) eARC. W takiej sytuacji player zewn. konieczny

Dnia 27.03.2019 o 09:45, klu16 napisał:

Wymagania: odtwarzanie plików .mkv/.mp4 w UHD 2160p z dysku podpiętego na USB lub pendrive, ze ścieżką audio Dolby Atmos/DTS:X

 

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 minutes ago, Barnaba said:
Kolega wyraźnie napisał, że zależy mu na "gęstym" audio, a póki co, żaden telewizor nie ma (jeszcze) eARC. W takiej sytuacji player zewn. konieczny

Dokładnie o to chodzi. :)

Jak wejdą na rynek nowe TV z eARC to wszystkie media playery w stylu Shielda staną się zbędne.

Wysłane z mojego Mi MIX 2S przy użyciu Tapatalka
 

Edytowane przez klu16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, klu16 napisał:

Jak wejdą na rynek nowe TV z eARC

Trafiłem w sieci na informację, ze możliwa jest jakoby aktualizacja programowa standardu HDMI 2.0 w postaci rozszerzenia o niektóre funkcje 2.1, a w szczególności eARC.

Choć, jeśli nawet to prawda, wątpię w takie działanie producentów:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



Trafiłem w sieci na informację, ze możliwa jest jakoby aktualizacja programowa standardu HDMI 2.0 w postaci rozszerzenia o niektóre funkcje 2.1, a w szczególności eARC.
Choć, jeśli nawet to prawda, wątpię w takie działanie producentów:(


Też w to szczerze wątpię. W końcu to nowa funkcjonalność, na której można wyciągnąć kasę i niejako 'zmusić' klienta do upgrade'u starego TV.

Wysłane z mojego Mi MIX 2S przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, klu16 napisał:

Dokładnie o to chodzi. :)

Jak wejdą na rynek nowe TV z eARC to wszystkie media playery w stylu Shielda staną się zbędne.

Wysłane z mojego Mi MIX 2S przy użyciu Tapatalka
 

Niekoniecznie. Już teraz niektóre aplikacje mojego LG 65b7 odbiegają drastycznie funkcjami (nie są dostatecznie wspierane) od aplikacji takiego Shielda. Dobry przykład to IPLA i transmisje Super Premium Sport w 4k niedostępne na LG.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...