Skocz do zawartości
elsako

Telewizor 43-50 cali do 2000 zł

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,
szukam telewizora 43-50 cali do maksymalnie 2000 zł. Na początek może zamieszczę odpowiedzi do obowiązującej w tym dziale ankiety.

1. Rozmiar pomieszczenia: 19 m2
2. Odległość od ekranu telewizora: 2 metry z kawałkiem (2,1-2,2 m)
3. Ile osób zasiada przed telewizorem: 2, sporadycznie 3
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu - czy kąty są ważne
najczęściej na wprost, okazyjnie gdzieś z boku podczas gotowania
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć: stać
6. Jak słońce świeci w pokoju: okna w pokoju są od wschodu
7. Jaki masz obecnie telewizor: kineskopowy, Thomson 21” ?
8. Co chcemy aby telewizor posiadał: brak szczególnych wymagań, no może żeby jakoś przyzwoicie brzmiał bo nie mam w planach żadnego dodatkowego nagłośnienia
9.  Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora: (4K, HD, SD): HD
10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora: dekoder HD telewizji kablowej VECTRA
11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor: 3-4 godziny dziennie
12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą: bez znaczenia
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej: seriale i filmy (w telewizji kablowej)
14. Czy zamierzasz korzystać z internetu na ekranie telewizora: niekoniecznie, od tego mam inne urządzenia; jeśli będzie taka możliwość to sporadycznie YouTube
15. Czy zamierzasz grać w gry PC/konsola: NIE
16. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień: godziny popołudniowe i wieczory
17. Preferencje co do wielkości: założyłem, że od 43 do 50 cali
18. Co Cię denerwuje w telewizorach: niedopracowane oprogramowanie SMART TV, które niekiedy jest kulą u nogi, przez co telewizor jest mało responsywny, powolnie działa, zawiesza się itp. - jeśli ma takie być to już wolę by go w ogóle nie było
19. Preferencje co do marki: Samsung, ale jestem też otwarty na inne propozycje
20. Czy telewizor ma mieć 3D: NIE
21. Do jakiej kwoty planujesz zakup: maksymalnie 2000 zł
22. Czy będziesz zainteresowany profesjonalną kalibracją: NIE

Czy ta górna granica rozmiaru telewizora, którą przyjąłem (50 cali) nie będzie zbyt duża jak na zajmowaną pozycję przed odbiornikiem (2 metry, pomieszczenie 19 m2)? Fizycznie oczywiście mam miejsce na taki telewizor :).

Rozumiem, że w grę wchodzą tylko telewizory 4K, zgadza się? Czy jest sens wybierać telewizor Full HD w 2019 roku? Jak sądzicie? Bo szczerze mówiąc jakoś nie mam parcia na rozdzielczość 4K.

Oczywiście fajnie by było by telewizor wytrzymał znacznie dłużej niż sam okres gwarancji, ale wiadomo - ciężko to określić, gdy nowe modele wychodzą rok w rok. Akurat w rodzinie są telewizory firmy Samsung i najstarszy sprawuje się bez zarzutu od 10 lat, stąd też wskazałem, że mile widziana jest firma Samsung.

Z góry dziękuję za pomoc.

Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Gmeru oczywiście zapoznałem się z tym artykułem zanim jeszcze założyłem temat. W moim budżecie (2000 zł) mieści się:

  • Samsung UE43NU7472
  • Philips 43PUS6703 oraz 50PUS6703

Te wyżej wymienione modele zamierzam sprawdzić podczas wizyty w sklepie RTV.

Rozważałem jeszcze poszukiwanie telewizora z rozdzielczością Full HD, ale wygląda na to, że rynek został zalany przez telewizory 4K. Praktycznie każdy odbiornik z rozdzielczością Full HD to model na rok 2017.

No i wciąż mam wątpliwości dotyczące rozmiaru telewizora - czy kierować się w stronę 43 cali czy może 50 cali przy moich warunkach (2 metry od odbiornika, pomieszczenie 19 m2).

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wybór padł na Samsunga UE43NU7452 w całkiem dobrej cenie - 2000 zł.

Temat uważam za zamknięty.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, elsako napisał:

Wybór padł na Samsunga UE43NU7452 w całkiem dobrej cenie - 2000 zł.

Dobry wybór. Niech ci długo służy.

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...