Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

planuję kupić telewizor 65 lub 75 cali do maksymalnie 9 tysięcy, chociaż najlepiej do 8. Rozważam albo technologię OLED 65", albo LCD 75.

Z 65 znalazłem sobie LG OLED B7, który według Waszych testów praktycznie nie różni się od B8, a jednak tysiak zostaje w kieszeni.

Z 75 waham się pomiędzy sony kd75xf8596, a samsungiem samsung 75nu8002. Dzisiaj widziałem w sklepie oba i na pierwszy rzut oka Sony jest dużo lepszy. Kolory bardziej żywe, jasność zdecydowanie większa. Natomiast jak już zaczeło się coś szybciej dziać to chyba bardziej smuży...

Co polecalibyście z tych 3 TV? Albo może jeszcze coś innego? Ceny wszystkich są mniej więcej te same.

A teraz ankieta:

 

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? 15m2
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? 4.2m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem ? 2
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu - czy kąty są ważne ? Na wprost
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć ? Wisieć
6. Jak słońce świeci w pokoju ? Z boku, dosyć mocno
7. Jaki masz obecnie telewizor ? Samsung UE55H6400
8. Co chcemy aby telewizor posiadał ? Wsparcie dla Netflix i HBO GO, dosyć jasne kolorki (słonce mocno swieci)
9.  Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora: ( 4K, HD, SD ) ? n.d.
10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora ? n.d.
11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor ? 4-5
12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? Błyszczącą
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? Seriale i filmy
14. Czy zamierzasz korzystać z internetu na ekranie telewizora ? Tylko z platform filmowych
15. Czy zamierzasz grać w gry PC / konsola - jeśli tak to ile % dziennie? Nie
16. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? Wieczorem, ale dzień jest też ważny
17. Preferencje co do wielkości? 65-75 (większy - lepszy)
18. Co Cię denerwuje w telewizorach ? Słaba widocznośc w ciemnych scenach, słaba jasność, mała płynność
19. Preferencje co do marki ? brak
20. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? nie
21. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? 8000-9000

22. Czy będziesz zainteresowany profesjonalną kalibracją ekranu w celu wyciśnięcia maksymalnych możliwości nowego sprzętu ? nie wiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Według mnie powinieneś skupić się na wyborze tv w segmencie Oled.

Wybór pomiędzy modelami poniżej, modele z 2018 zawsze większą nadzieja na mniejsze wypalenia więc odpuść B7

LG B8/C8

Panasonic Fz800

Sony Af8

 

  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie ten najgorszy OLED B7 nie powala na kolana, więc kupiłem 75" Samsunga za 7k :)

Mam do Was teraz pytani o uchwyt. Po starym TV został mi taki: https://m.euro.com.pl/uchwyty-do-telewizorow/arkas-dl-s-64.bhtml?fbclid=IwAR0H47_TBof9HL0qeqYyI4Zeh32NbFgDhwy2P9QN9NBFn4HzEmqxXTK8B48

Rozstaw dziur się zgadza, maksymalne obciażenie też, ale niby jest do 64". Myślicie, że można ryzykować?

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz montować, przy większym rozmiarze możesz mieć mniejszą możliwość regulacji pochylenia.

Którego Samsunga kupiłeś że jest on lepszy od Oled?

 

Edytowane przez darekgra

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, darekgra napisał:

Możesz montować, przy większym rozmiarze możesz mieć mniejszą możliwość regulacji pochylenia. 

Którego Samsunga kupiłeś że jest on lepszy od Oled? 

 

75nu8002

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lepszy nie jest (chociaż, w niektórych testach tak). Ale Oled b7 w porównaniu do np. c8 już sporo odstaje, a do tych droższych musiałbym już sporo dołożyć. A jednak 10" nie w kij dmuchał ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się 10 cali to trochę jednak jest.

Porównywałeś może z B8, między nim a C8 aż takiej różnicy niema.

Tak czy inaczej niech ci służy jak najlepiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To prawda, ale b8 jest już 1000 zł droższy niż B7 i 2000 zł droższy niż Samsung. 

 

Ale następny upgrade to będzie oled:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...