Skocz do zawartości
Ryumari

TV 40' - 2000zl

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć.

Muszę kupić TV rodzicom, więc przyszedłem po małą poradę. :)

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? 40m2
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? 1m albo 6m :Dbierzemy pod uwagę 1m, ponieważ mocno ogranicza nas rozmiar wnęki na tv.
3. Ile osób zasiada przed telewizorem ? 1/2
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu - czy kąty są ważne ? Często bokiem, więc kąty są ważne.
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć ? Stać
6. Jak słońce świeci w pokoju ? Okna są od strony zachodniej, więc po południu słońce będzie padać na TV od strony, z której będzie ewentualnie oglądany.
7. Jaki masz obecnie telewizor ? Jakaś Toshiba to jest, nie pamiętam konkretnie.
8. Co chcemy aby telewizor posiadał ? Najważniejsze to Smart TV. Ojcu spodobała się opcja netflixa/ włączania filmów przez przeglądarke, gdzie nie jest zmuszony do oglądania tego, co akurat leci. :)
9.  Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora: ( 4K, HD, SD ) 4k na pewno z netflixa
10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora ? Dekoder DVB-T
11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor ? W tygodniu mało ~ 3h/4h. W weekend pewnie po 10h, bo gdzieś tam w tle zawsze leci.
12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? - Musicie doradzić, ale gdybym miał wybierać ja, pewnie wziąłbym mat?
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? Zwykła TV leci, na nowym doszedłby netflix
14. Czy zamierzasz korzystać z internetu na ekranie telewizora ? Sporadycznie pewnie tak.
15. Czy zamierzasz grać w gry PC / konsola - jeśli tak to ile % dziennie? Nie
16. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? Wieczorami
17. Preferencje co do wielkości? MAX 40' - niestety. Nic większego nie zmieści się we wnęke w meblach, a one są nie do ruszenia. Są przeogromne, kupione ze 20lat temu, więc już teraz mają wartość sentymentalną i za nic w świecie się ich nie pozbędą. :)
18. Co Cię denerwuje w telewizorach ? Nic
19. Preferencje co do marki ? Ja mam Sony, podoba mi się opcja androida i ich możliwośći, ale ojcu raczej nie będzie to potrzebne, więc bez preferencji. :)
20. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? Nie
21. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? 2000zł

22. Czy będziesz zainteresowany profesjonalną kalibracją ekranu w celu wyciśnięcia maksymalnych możliwości nowego sprzętu ? Nie

Brat podesłał Samsunga UE40NU7192UXXH - wygląda ciekawie, ale jakoś smart tv w samsungu mnie denerwował jak byłem dłużej u znajomych. Kolega strasznie narzeka, że ma mało możliwości, ale sam nie korzystałem długo, więc nie wiem. Mam doświadczenie jedynie z androidem od sony.

Z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A 43 cale wejdą ??

Z Samsunga najlepszy w tym budżecie ue43nu7452, ale Samsungi mają słabe kąty.

Edytowane przez Waldo94

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Ryumari napisał:

@Waldo94

Niestety, max 40'. 

To może być problem z 4k. Tylko Samsung ue40nu7122 przychodzi mi do głowy.

1 godzinę temu, Gmeru napisał:

albo Panasonic FX620 o którym więcej tutaj: https://hdtvpolska.com/jaki-telewizor-4k-do-2500-zl-luty-2019-co-wybrac/

Gmeru, Panasonica z dolnej segmentu nie bardzo, gdyż są produkowane w Turcji na znacznie niższych standardach niż wyżsi bracia w Czechach.

Edytowane przez Waldo94

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...