Skocz do zawartości
Sidi666

Wybór projektora do 6000-6500PLN

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry.

Mam miesiąc czasu na zakup projektora do domu.

Budżet to maks. 6500PLN.

Na razie czytam o Optomie UHD51 i Acerze m550.

Sęk w tym, że w domu jest winda sufitowa do projektora - tak więc projektor będzie się znajdował na wysokości 230-240cm.

Z tego co widzę w kalkulatorach odległości, nie za bardzo jest opcja zawieszania w/w projektorów do góry nogami pod sufitem.

Pytania:

1) Czy te projektory można zamontować w odwróconej pozycji?

2) Czy brać 4K czy jednak w tym budżecie szukać 1080p? (odległość oglądania około 2.8-3m, projektor w odległości około 3.2-3.3m od ekranu  - ekran będzie miał 100-110cali).

3) Jakieś inne propozycje projektorów, które będą mogły być ustawione na takiej wysokości?

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za taką kasę kupisz sony hw65 z niewielkim przebiegiem. Lepszy świetny 2K niż cienias 4K.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale pytanie czy będziesz korzystać ze źródeł 4K? Bo ja np. jakbym kupował projektor pod Xbox One X to wiadomo, że bym wybrał DLP 4K bo ma mega dobrą rozdziałkę. Wszystko zależy do czego. Do samych filmów z takiego Bluraya to zdecydowanie to co napisali koledzy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Projektory Sony możesz zawiesić pod sufitem nawet blisko ściany, ponieważ wylot powietrza jest z przodu i wymaga minimalnego odstępu z tyłu. Z odległości 330cm wyświetlisz obraz około 110 cali. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko, że te soniacze w żaden sposób nie zmieszczą się w budżecie (HW45ES - nigdzie nie ma ceny poniżej 8tys., a na amazon.de 1900Euro - jestem ciekaw gdzie go niby można wytargać za 6500? Bo jeżeli nie powystawowy i nie refubrished to biorę od ręki). I czy jednak 1800lumenów to nie za mało, do miernie przystosowanego salonu?

Na amazonie widzę za to Acera H7850, z darmową przesyłką, który zmieściłby się jako-tako w budżecie (1505Euro) - ale recenzje są różne, od hurraoptymistycznych, po: "nic ciekawego, bo obraz nieco nieostry, trzeba wysyłać do serwisu na zmianę firmware'u, często gęsto brudna optyka".

Wpadł; mi w oko jeszcze UHD60, ale widzę, że jednak cena za wysoka to raz, a dwa ma gabaryty słonia - jest ryzyko, ze nie wejdzie w windę sufitową :(.

To samo z Epsonem 4010 - raz, że za wielki, a dwa że ani w PL, ani na amazonie nie mogę go znaleźć, żeby chociaż ceny porównać. Wyprzedali cały nakład?

Także wracam do punktu wyjścia - albo UHD51 ale w wersji ALV (jaśniejszy - można by było dać ekran z gain 08, i praktycznie bez efektu tęczy - jeśli ufać recenzentom. Z tym, że w PL tej wersji nigdzie nie widzę) i przyzwyczaić się do tej nieszczęsnej ramki albo już nie wiem co... Benq?

Edytowane przez Sidi666

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Projektorów za te pieniądze nie kupuje się w sklepach internetowych dodając je do koszyka, tylko dzwoni się lub pisze maila do sklepu audio video i negocjuje cenę. Sam kilka miesięcy temu podobnie jak kilka innych osób, kupowaliśmy Sony HW65ES po cenie niemal o 2 tysiące niższej jak ta oficjalna. Sprzęt audio nabyłem też po cenie bardziej przystępnej jak najniższa oferta ze sklepów internetowych. Toteż trzeba negocjować ze sklepem, bo oni mają z czego opuszczać.

Epson Home Cinema 4010  to inaczej europejski EH-TW7400 i uważam, że jest to rozsądny start w 4k jeśli już koniecznie nastawiasz się na taką rozdzielczość, aczkolwiek będzie on wyświetlał gorszą jakość HD jak wspomniany wcześniej Sony. Jest spory ale dobre projektory muszą mieć tego rodzaju gabaryty. Poza tym jak już planujesz tego rodzaju wydatek, to warto odwiedzić któryś z salonów, by móc obejrzeć wybrane modele w akcji a nie kupować w ciemno na podstawie opinii internautów czy recenzji. Dla mnie było to 200 km wycieczki do stolicy.

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może jeszcze trafisz w dobrej cenie model Epsona tw7300, chyba po 7tys chodziły przed wejściem tw7400.

 

Jak kolega napisał, modele na USA mają inne oznaczenia niż na Europę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie doczytałem że masz windę sufitową. Jeśli nie mieszczą Ci się te projektory, to niestety na starcie odpada większość dobrych urządzeń które z reguły swoje ważą i zajmują sporo miejsca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wstrzymaj  się niedługo będą testy BenQ W2700.  Chip 0.47 pozbawiony białej ramki w cenie około 1700euro. 

Ewentualnie coś tańszego.  Następca BenQ w1700 czyli w1720.  Ten ma być w kwietniu. Też bez jasnej ramki. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 A EH-TW6700W Epsona? Może nad tym modelem warto się pochylić? 3000 lumenów, w budżecie się mieści i jeszcze ma wi-fi .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie natrafiłem na wieści o tym Benq. Są już nawet pojedyncze recenzje modeli przedprodukcyjnych. Wygląda to obiecująco, szczególnie, że mógłbym uzyskać ponad 120cali z tych 3.6m.

UHD3000A ma za to 3000lumenów, ale nie mogę znaleźć żadnej recenzji ani terminu wprowadzenia do sprzedaży. Czy dobrze rozumiem, że ta optoma będzie miała ten sam poprawiony chip co Benq W2700? Niestety boje się, że tu mogę nie zmieścić się w budżecie.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 1.03.2019 o 11:53, kendo999 napisał:

poczekaj na optome 3000a

Wiadomo kiedy trafi do sprzedaży?

Jak za miesiąc, dwa to poczekam, ale jak pod koniec 2019r. to chyba skuszę się na Benq.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...