Skocz do zawartości
Mateusz Świstak

Używany TV czy warto?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich,

Wpadłem na to forum zaraz po przetrzepaniu strony hdtvpolska gdzie przeczytałem sporo testów TV. Na koniec kwietnia przeprowadzam się (w końcu) do własnego mieszkanka i między innymi trzeba się wyposażyć w TV.  Początkowo szukałem TV 55", ale zastanawiam się nad 65" ponieważ spotkam używane tv 65" w dobrych cenach. W opisach mają najczęściej że są to TV pokazywane klientom i mają np 60h na liczniku pracy. Czy na coś takiego warto zwracać uwagę? Większość ma 2 lata gwarancji i czasami jakąś małą ryskę na obudowie co mnie osobiście nie przeszkadza. Zainteresowały mnie takie jak Samsung NU8002 lub Q6FN. Przy rozmiarze 55" mają ceny i tak wysokie (bo dla mnie 3,5tyś to sporo :) ) ale akceptowalne. TV planuje mieć do czasu aż sie doszczętnie rozsypie. Czy ktoś podpowie czy do tego pokoju jest sens kupić 65"?. Nie jestem wymagający co do obrazu, nie znam się na tym, nie wiem nawet jak patrzeć żeby wiedzieć czy to dobry obraz. Zainteresowałem się w sklepie wystawionym za 3600PLN SAMSUNG UE65NU7172U, nie miał niestety wyświetlanego żadnego filmu, ale patrząc na tło które wyświetlało się z parametrami uważam, że obraz był OK. Nie wiem jaki byłby ten obraz na NU8002 lub Q6FN skoro według testów są sporo lepsze.

 

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? 4,57x3.67  ( Tv jak i sofa będą na przeciwko siebie przy dłuższych ścianach)
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? Według powyższych wymiarów ok. 3m?
3. Ile osób zasiada przed telewizorem ? 2
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu - czy kąty są ważne ? Na wprost
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć ? Dopuszczam obie możliwości
6. Jak słońce świeci w pokoju ? Okno jest na krótszej ścianie, więc tv będzie bokiem do okna
7. Jaki masz obecnie telewizor ? Nie posiadam
8. Co chcemy aby telewizor posiadał ? 4K, HDR (w miarę widoczny), odświeżanie obrazu min.100Hz, możliwie niski input lag (może kiedyś kupię konsolę)
9.  Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora: ( 4K, HD, SD ) ? Tutaj nie za bardzo nie wiem. Nie znam oferty lokalnego dostawcy telewizji (jeżeli o to chodzi)
10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora ? Na pewno nagłośnienie typu amplituner + zestaw 5.1, w przyszłości może PS4
11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor ? ok 3h,4h
12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? taką aby komfortowo oglądać przy oświetleniu lub słońcu (jeszcze nie jestem pewien czy promienie słoneczne na pewno będą padać na matryce)
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? Ciężko powiedzieć, oglądamy z narzeczoną mało telewizji. Zdecydowana większość to filmy online (na tę chwilę oglądamy za pomocą laptopa).
14. Czy zamierzasz korzystać z internetu na ekranie telewizora ? Raczej tylko pod względem filmów
15. Czy zamierzasz grać w gry PC / konsola - jeśli tak to ile % dziennie? Tak, od czasu do czasu.
16. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? Wyłącznie wieczorami
17. Preferencje co do wielkości? 55"-65"
18. Co Cię denerwuje w telewizorach ? Jeszcze tego nie wiem
19. Preferencje co do marki ? 
20. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? Nie
21. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? OK. 3500PLN
22. Czy będziesz zainteresowany profesjonalną kalibracją ekranu w celu wyciśnięcia maksymalnych możliwości nowego sprzętu ? Tak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdyby  była to używana  plazma panasonica to  na pewno warto .Panasonic wytrzyma  dłużej bez usterki niż  samsung. Przeczytaj np wątek  który dotyczy samsunga   model KS7000.

https://hdtvpolska.com/forum/topic/38192-samsung-ks7000-ue55ks7000-test-najtańszy-suhd-z-ultra-hd-premium/?page=42

Lub wpisz w google   samsung uwaga gwarancja

Najlepiej  kupic  telewizor  renomowanej marki czyli Sony  lub Panasonic.Bardzo dobry wybór to np Panasonic 55FX780  kosztuje   3999 zl , FX750 lub tańszy fx740.

 

Edytowane przez grundig
  • Plusik 1
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, grundig napisał:

Gdyby  była to używana  plazma panasonica to  na pewno warto .Panasonic wytrzyma  dłużej bez usterki niż  samsung. Przeczytaj np wątek  który dotyczy samsunga   model KS7000.

https://hdtvpolska.com/forum/topic/38192-samsung-ks7000-ue55ks7000-test-najtańszy-suhd-z-ultra-hd-premium/?page=42

Lub wpisz w google   samsung uwaga gwarancja

Najlepiej  kupic  telewizor  renomowanej marki czyli Sony  lub Panasonic.Bardzo dobry wybór to np Panasonic 55FX780  kosztuje   3999 zl , FX750 lub tańszy fx740.

 

A LG? Mają rzekomo najlepsze matryce?

 

5 godzin temu, radosuaf napisał:

Możesz wydać 4.200, czy nie ma opcji?

Raczej cięężko. A dlaczego pytasz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście bardzo fajny ten Sony XF83 , dzięki za sugestie, ale niestety trochę poza budżetem. Chyba że znalazł by się z wystawy? Opłaca się coś takiego brać? Takie do 100h licznika godzin? Zazwyczaj dają 2lata gwarancji więc chyba nie jest źle? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W przypadku LCD zbyt dużego ryzyka nie ma - jeśli cena jest rozsądna, to czemu nie... W Euro jeszcze niedawno był za 3.999 - może się da upolować na nocnych wyprzedażach, czy co oni tam mają...

Edytowane przez radosuaf

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie - jak już się wypali, to nie zniknie. Może się troszkę zmniejszyć.

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W niektórych tylko w menu serwisowym - co powoduje utratę gwarancji. Zależy od marki.

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wpadłem na Philips 55PUS7502. Opinie są bardzo różne. Fajna ta opcja abilight :)

Btw. może wypowie się ktoś więcej?  zawsze to jedna głowa więcej w dyskusji :D

Edytowane przez Mateusz Świstak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Mateusz Świstak napisał:

Wpadłem na Philips 55PUS7502. Opinie są bardzo różne. Fajna ta opcja abilight :)

Btw. może wypowie się ktoś więcej?  zawsze to jedna głowa więcej w dyskusji :D

Widze że lubisz kombinować. Także polecam ci tego sprzedawce na allegro

https://allegro.pl/uzytkownik/AFGComputers_pl/tv-i-video-telewizory-257732?order=n&bmatch=product-base-tel-1-4-0107

mają duży wybór i świetne ceny. Znacznie poniżej rynkowych. Można kupić wysokiej klasy tv w cenie budżetowego.

Prześle ci na pw oferty godne uwagi od tego sprzedawcy.

Edytowane przez Waldo94
  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po prostu chciałbym jak większość, najnowszy tv i za darmo :D a tak serio to chciałem się dowiedzieć jakie TV poza Panasonic, Sony można kupić. Toshiby, TCL, MANTA itd nic z tych marek?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście nikt cie nie broni kupna tv tych marek, ale ci producenci są po prostu słabsi od konkurencji.

Edytowane przez Waldo94

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Mateusz Świstak napisał:

Wpadłem na Philips 55PUS7502. Opinie są bardzo różne. Fajna ta opcja abilight :)

Btw. może wypowie się ktoś więcej?  zawsze to jedna głowa więcej w dyskusji :D

Matryca IPS. Co do innych niż japońskie marek - każda to mniejsze lub większe ryzyko. Względną renomę mają Samsung i LG, reszta to już raczej ryzyko. Może działać, ale nie musi :). W przypadku tanich Panasoniców też trzeba uważać - to Vestele z logo Panasa: https://forums.digitalspy.com/discussion/2275457/panasonic-using-vestel-again

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Mateusz Świstak napisał:

Wpadłem na Philips 55PUS7502. Opinie są bardzo różne. Fajna ta opcja abilight :)

Btw. może wypowie się ktoś więcej?  zawsze to jedna głowa więcej w dyskusji :D

Polecam ten model

https://allegro.pl/oferta/telewizor-samsung-ue55mu7002-4k-pl-smart-tv-hdr-7799712588

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem takiego XF83. NA fotkach widać odgiętą ramkę o której mowa w opisie aukcji. Zapytałem sprzedawcy o gwarancję i w odpowiedzi otrzymałem informację, że producent zapewne odmówi gwarancji z tytułu uszkodzenia mechanicznego (uszkodzenie podczas transportu kurierskiego do klienta), ale w ciągu 24mcy można zgłaszać usterki na gwarancję z wyłączeniem uszkodzeń wymienionych w opisie. Niby te 1200zł taniej, ale zastanawiam się czy nie lepiej dołożyć :D

https://allegro.pl/oferta/telewizor-sony-kd60xf8305-uhd-7789574974

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poproś o zdjęcie czarnej i białej planszy na cały ekran zrobione w ciemnym pomieszczeniu i wszystko będziesz wiedział... Moim zdaniem brak takich zdjęć w aukcji świadczy, że zapewne jest problem...

Edytowane przez radosuaf
  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Mateusz Świstak napisał:

Prosiłem :) towar zapakowany w magazynie i nie ma możliwości zrobienia fotek. Jedynie pozostaje kupić, sprawdzić w domu i w razie nieprawidłowości zwrócić.

To nieoficjalny outlet neonetu. Tani, ale też trafiąją do niego sprzęty z większymi uszkodzeniami niż na ich stronie internetowej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Mateusz Świstak napisał:

Prosiłem :) towar zapakowany w magazynie i nie ma możliwości zrobienia fotek. Jedynie pozostaje kupić, sprawdzić w domu i w razie nieprawidłowości zwrócić.

Na 90% jest jakiś problem. Ja bym nie ryzykował - chyba, że możesz zwrócić. Ale z transportem powrotnym 60" możesz mieć problem i tanio nie będzie.

Edytowane przez radosuaf
  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, radosuaf napisał:

Na 90% jest jakiś problem. Ja bym nie ryzykował - chyba, że możesz zwrócić. Ale z transportem powrotnym 60" możesz mieć problem i tanio nie będzie. 

Dokładnie. Wysyłka zwrotna do ich głównego magazynu pod Wrocławiem.

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra, odpuszczę te uszkodzone itp. Nowy to nowy... Ale dzieki o przypomnieniu o czymś takim jak outled :D zaraz przeszukuję wszystkie outledy i może sie coś do końca kwietnia znajdzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Mateusz Świstak napisał:

Dobra, odpuszczę te uszkodzone itp. Nowy to nowy... Ale dzieki o przypomnieniu o czymś takim jak outled :D zaraz przeszukuję wszystkie outledy i może sie coś do końca kwietnia znajdzie 

Oprócz tych co są na stronach internetowych, to masz jeszcze nieficjalne jak ten neonetu. poniżej wrzucam do wszystkich polskich sieciówek. Poprostu pilnuj co wystawiają a trafisz okazje.

RTV Euro AGD:
https://allegro.pl/uzytkownik/outlet-oleolepl?order=n&bmatch=baseline-cl-n-ns-uni-1-4-0107
https://allegro.pl/uzytkownik/outlet-oleole2?order=n&bmatch=baseline-cl-n-ns-uni-1-4-0107

Neonet:
https://allegro.pl/uzytkownik/wneo24-pl?order=n&bmatch=baseline-cl-n-ns-uni-1-4-0107

Media Markt:
https://allegro.pl/uzytkownik/MSOnline?bi_s=a...&order=n&bmatch=baseline-cl-n-ns-uni-1-4-0107

Media Expert:
https://allegro.pl/uzytkownik/www_ELECTRO_pl?order=n&bmatch=baseline-cl-n-ns-uni-1-4-0107

  • Dzięki 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...