Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć ! 

Na wstępie życzę wszystkiego najlepszego w nowym roku :!: 

Nowy rok, więc pora na nowy telewizor. 

Budżet 3500-4500zł 

Wymagania: 
Przedział 60-65 cali - (wiem ze 60 cali ciężej znaleźć)
Nowoczesny wygląd 
SmartTV lub Android (co lepsze...) 
4K 
Złącza min 2 x USB (warto by miał 3.0) i minimum jedno HDMI 
Wyświetlacz 120Hz 
Dobry HDR 
Fajne było by podświetlenie takie jak w Philips (Ambilight) 
Wi-Fi 

Telewizor będzie służył do oglądania naziemnej TV, może z czasem wpadnie jakiś "cyfrowy polsat" 
W większości kanały z bajkami, kanały HD i filmy 4K z Pendrive 
Mamy stare kino domowe, więc głośniki wbudowane nie muszę być jakieś super 

Czy warto brać do niego jakiś soundbar ??

Na razie szukam po sklepach internetowych, i sklepach w okolicy, ale doradcy tam słabi i wiedzą tylko to co na opakowaniu jest napisane. Przez 8 lat mamy Samsung 40 cali i niestety, ale to już stary (chociaż wytrzymały telewizor - będzie w sypialni)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo Sony, bo VA, bo 120 Hz :). W 65" Sony nic nie ma w tym budżecie... Reszta nie ma nic ciekawego, godny uwagi Samsung to NU8000, ale nie można w nim wyłączyć lokalnego wygaszania, no i cena już bliżej 5.000 zł. Reszta już raczej na panelach IPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie te panele mają zalety i wady. Jedni chwalą Va inni IPS
A przy tym wygaszaniu nocnym, nie można mieć włączonego lampki nocnej (podczas oglądania) ?
Wtedy chyba nie będzie tak raziło w oczy światło bijące z TV.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podłączę się po temat i dodam wymóg nagrywania plików widzianych przez Windows.

(czyli chyba Samsungi odpadają)

 

Edytowane przez artur111bartek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IPS tylko jeśli musisz siedzieć pod dużym kątem do TV (>30 stopni). W innym przypadku IPS generalnie nie ma zalet :). Z lokalnym wygaszaniem problem jest taki, jak na zdjęciach w tym teście (można sobie przesuwać scenę strzałkami na klawiaturze, żeby zobaczyć efekt):

http://www.tvtest.pl/samsung-55nu8042-test/

W Samsungach nie da się tego wyłączyć.

Edytowane przez radosuaf

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi zależy w sporym stopniu na dobrym smart tv, wifi, oraz przydatności główniedo seriali i bajek.

 

Co myślcie o https://m.euro.com.pl/telewizory-led-lcd-plazmowe/lg-65sk8100.bhtml?gclsrc=aw.ds&&gclid=Cj0KCQiA37HhBRC8ARIsAPWoO0xV_L7kk5oTBwpMVldPkGv4XkvK9yg2DcyS6pC3Era7GHoDLeod1hsaAhJjEALw_wcB

Edytowane przez Adrian Zielonka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To co z LG 65" najlepiej ?

Sony tez mam pod uwagą, ale jego smart do mnie nie przemawia.

A coś z tej ekipy ?

- samsung 65NU8042 za 4950 zł 
- Philips 65PUS8303 za 5099 zł 
- TCL 65 DC760 za 4499 zł 
- Philips 65PUS7502 za 4899 zł + Hue gratis 
- LG 65 SK8100 za 4899 zł 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Samsung jest OK, o ile nie przeszkadza Ci niewyłączalne lokalne wygaszanie:

http://www.tvtest.pl/samsung-55nu8042-test/

Przejrzyj sobie załączone zdjęcia strzałkami lewo-prawo. Jak dla mnie sytuacja nie do zaakceptowania.

Edytowane przez radosuaf

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Użyj okienka "Search" - po wpisaniu części oznaczenia modelu pokaże się w rozwijanej liście, a po wybraniu będą jego dokładne dane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurdę na razie znalazłem coś co "chyba" warto

LG 65SK8000PLB

Ciekawi mnie wydajność, żywotność, i awaryjność EDGE i DIRECT LED

Kurdę na razie znalazłem coś co "chyba" warto

LG 65SK8000PLB

Ciekawi mnie wydajność, żywotność, i awaryjność EDGE i DIRECT LED

 

+EDIT:

- Samsung UE65NU8042 
- Philips 65PUS8303 - tutaj Brightness 400 cd/m2 czy to dużo lepiej niż 320cd/m2 ?? 
- Philips 65PUS7502 
- LG 65 SK8100 

Czy coś jeszcze wziąć pod lupę ? 
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Adrian Zielonka napisał:

Kurdę na razie znalazłem coś co "chyba" warto

LG 65SK8000PLB

Chyba nie warto. LG robi w segmencie LCD same IPSy, czyli masz skandalicznie niski kontrast. Jeżeli lubisz świecącą czerń na której w zależności od farta wylezie Ci clouding to śmiało możesz ryzykować. 

Jedynie najwyższa seria LG SK9xxx to jest IPS, ale ma pełne podświetlenie. Tylko w SK9500 algorytm lokalnego wygaszania działa znośnie i można powiedzieć że to jest w miarę udany TV. Ale później popatrz na jego cenę która jest na poziomie oledów a ustępuje im pod każdym względem jeżeli chodzi o obraz. Jeżeli chcesz koniecznie LG, przykładowo ze względu na bardzo udany system smart czyli webos to tylko oledy.

Philipsa wybij sobie z głowy. Idź do działu Philipsa na tym forum i poczytaj sobie jak działają te TV, jak wygląda ich serwisowanie, jakie możesz mieć problemy (np kurz za matrycą, restartujący się Android w czasie oglądania). Każdemu odradzam tą firmę. 

Z tych co wymieniłeś na pewno najlepszy jest Samsung NU8042. Natomiast ten telewizor też ma swoje problemy o których możesz poczytać w jego temacie na tym forum. Jeżeli budżet pozwala to ja bym szedł w oleda. Jeżeli boisz się wypaleń (nie napisałeś czy oglądasz dużo kanałów info) to zainteresuj się Sonym XF9005 - to jest też bardzo dobry TV.

 

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam podobny dylemat jak autor wątku, generalnie będę oglądał lekko pod kątem oraz w dość jasnym salonie. Ten 65SK8100 wydaje sie niezłym wyborem za 4600zl obecnie. Ale Samsung NU8002 i ten Sony 60 cali co podesłał kolega również kuszą. TCL X9006 rozważalem ale ma 60hz matryce - szkoda. Poradzicie coś Panowie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...