Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? 45m2
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? 3,5m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem ? 2-3
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu - czy kąty są ważne ? Najczęściej na wprost - kąty jednak są dość ważne.
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć ? Obydwie opcje są dopuszczalne.
6. Jak słońce świeci w pokoju ? Z prawej strony
7. Jaki masz obecnie telewizor ? 55" Samsung
8. Co chcemy aby telewizor posiadał ? Niski input lag.
9.  Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora: ( 4K, HD, SD ) ? Kablówka od netii
10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora ? PS4 Pro, Xbox One X, tuner kablówki, kino
11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor ? 3-4
12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? Obojętne
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? Dokumenty, filmy, przyrodnicze
14. Czy zamierzasz korzystać z internetu na ekranie telewizora ? Nie
15. Czy zamierzasz grać w gry PC / konsola - jeśli tak to ile % dziennie? Tak.Konsola - 1h / dziennie
16. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? Wieczorem
17. Preferencje co do wielkości? 65-75"
18. Co Cię denerwuje w telewizorach ? Clouding, płaski dźwięk, wolna zmiana kanałów, brak aplikacji.
19. Preferencje co do marki ? Brak
20. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? Nie
21. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? 8-10k

22. Czy będziesz zainteresowany profesjonalną kalibracją ekranu w celu wyciśnięcia maksymalnych możliwości nowego sprzętu ? Tak.

 

Zastanawiałem się nad Samsungiem UE75NU8002, czy Sony KD-65XF9005BAEP czy Philips 803 - ale ten tv ma wysoki input lag. Od czytania boli mnie już głowa. Proszę, doradźcie, zasugerujcie. Kilka opcji w podanym przedziale cenowym będzie mile widziane. Dzięki!

Edytować nie można, a chciałem zapytać o jeszcze jedną kwestię: Tizen czy Android? 65Q9FN czy 65zf9?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie doradzę ale jeszcze namieszam. Jak już masz te 10k to zastanów się nad 82nu8002. To już konkretna średnica, a dopłata stosunkowo niewielka.

Edytowane przez xpok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chcesz oglądać dużo treści z HDRem to zdecyduj się na oleda albo 'gęstego' FALDa czyli Q9FN albo ZF9. Zwykłe krawędziaki LCD (i słabe FALDy takie jak XF9005) mają spory problem z HDRem bo rozświetlają pół matrycy żeby pokazać jakieś drobne jaskrawe szczegóły co jest często groteskowe i śmieszne jak się na to patrzy. Jeżeli HDR będzie gościł rzadko to opcją którą dał kolega wyżej czyli 82NU8002 jest warta rozwagi, bo to jednak kawał ekranu i będzie robił wrażenie.

Co do systemów to ja jestem fanem zamkniętych, lepiej zoptymalizowanych pod dany sprzęt. Tizen i Webos są w mojej opinii dużo lepsze niż otwarty Android. Ale to już zależy od preferencji - jeżeli lubisz dłubać, instalować, sprawdzać i testować aplikacje to Android jest dla Ciebie. Docenisz jego możliwości, ale trochę ponarzekasz na wolniejsze działanie i wykrzaczające się czasami aplikacje. Jeżeli chcesz kupić sprzęt, postawić i 'ma grać' to raczej unikaj Androida. 

Edytowane przez efel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wskazówki. Trochę się boję tych bardzo dużych ekranów, bo im większy wyświetlacz, tym większa szansa na nierównomierne podświetlenie. No i jeszcze jedna kwestia - za różnicę pomiędzy 75 a 82 można kupić całkiem rozsądny dźwięk.

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...