Jump to content

apoc-pl

Użytkownik
 • Content Count

  6
 • Joined

 • Last visited

Seller statistics

 • 0
 • 0
 • 0

Community Reputation

2 Neutral

About apoc-pl

 • Rank
  VHS
 1. Potrzebuję na szybko porady (dziś kończy się promocja): Sony 75XG9505, dobre kąty, niezła czerń, przyzwoita jasność (czytałem test) czy Sony 85XG8596, dobre kąty, taka sobie czerń, niższa jasność niż w/w (czytałem minitest) Porównywałem w sklepie - warunki jakie są, każdy, kto kupował TV - wie, różnica w czerni dostrzegalna. Ale to aż 10" różnicy w wielkości ekranu. A może Samsung albo LG w takim budżecie? Nastawiałem się na 85" bo to już jest naprawdę DUŻY (subiektywnie) telewizor. Odległość od ekranu 3,5m, południowe okno z prawej.
 2. Podjechałem dzisiaj do całkiem innego MM i poprosiłem o uruchomienie testu na - siłą rzeczy - całkiem innym egzemplarzu 82" a całkiem innej zapewne serii - wynik jest identyczny, tzn smuga ciągnąca się za piłką na jakieś 15cm i to bez względu na ustawienia upłynniacza. Wniosek jest taki, że to jednak jest wina producenta matrycy, a nie ustawień.
 3. 82", co opisałem w innym wątku, najpewniej ma inną niż model 75" matrycę (innego producenta), która smuży na jasnym tle - moim zdaniem (może to wina serii?) nie nadaje się ani do grania, ani do oglądania sportu.
 4. Wiedziony ciekawością, podjechałem dzisiaj do MM zerknąć na interesujące mnie modele TV. Na UE82NU8002 uruchomiłem testowe pliki MKV - okazuje się, że test z piłką powoduje nieprawdopodobne smużenie - wyraźnie widoczne smugi na jakieś 10cm za piłką! Na telewizorze z matrycą 75" tego efektu nie było, podobnie na tv z innych serii. Czy przyczyną może być jakieś ustawienie telewizora (sympatyczny Pan doradca sprawdzał), czy tylko i wyłącznie jest to spowodowane matrycą? Czy możliwe, żeby do wersji z większym ekranem szły gorsze matryce? Producenta sa się sprawdzić zdaje się tylko w menu serwisowym, na odpalenie którego w sklepie nie ma szans. Byłem zdecydowany na 82", ale to co zobaczyłem, całkowicie mnie zniechęciło.
 5. Dzięki za wskazówki. Trochę się boję tych bardzo dużych ekranów, bo im większy wyświetlacz, tym większa szansa na nierównomierne podświetlenie. No i jeszcze jedna kwestia - za różnicę pomiędzy 75 a 82 można kupić całkiem rozsądny dźwięk.
 6. 1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? 45m2 2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? 3,5m 3. Ile osób zasiada przed telewizorem ? 2-3 4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu - czy kąty są ważne ? Najczęściej na wprost - kąty jednak są dość ważne. 5. Telewizor ma stać czy ma wisieć ? Obydwie opcje są dopuszczalne. 6. Jak słońce świeci w pokoju ? Z prawej strony 7. Jaki masz obecnie telewizor ? 55" Samsung 8. Co chcemy aby telewizor posiadał ? Niski input lag. 9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora: ( 4K, HD, SD ) ? Kablówka od netii 10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora ? PS4 Pro, Xbox One X, tuner kablówki, kino 11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor ? 3-4 12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? Obojętne 13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? Dokumenty, filmy, przyrodnicze 14. Czy zamierzasz korzystać z internetu na ekranie telewizora ? Nie 15. Czy zamierzasz grać w gry PC / konsola - jeśli tak to ile % dziennie? Tak.Konsola - 1h / dziennie 16. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? Wieczorem 17. Preferencje co do wielkości? 65-75" 18. Co Cię denerwuje w telewizorach ? Clouding, płaski dźwięk, wolna zmiana kanałów, brak aplikacji. 19. Preferencje co do marki ? Brak 20. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? Nie 21. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? 8-10k 22. Czy będziesz zainteresowany profesjonalną kalibracją ekranu w celu wyciśnięcia maksymalnych możliwości nowego sprzętu ? Tak. Zastanawiałem się nad Samsungiem UE75NU8002, czy Sony KD-65XF9005BAEP czy Philips 803 - ale ten tv ma wysoki input lag. Od czytania boli mnie już głowa. Proszę, doradźcie, zasugerujcie. Kilka opcji w podanym przedziale cenowym będzie mile widziane. Dzięki! Edytować nie można, a chciałem zapytać o jeszcze jedną kwestię: Tizen czy Android? 65Q9FN czy 65zf9?
×
×
 • Create New...