Skocz do zawartości
mati8686

Waham sie miedzy Sony 49xf85 i Samsung 49NU8042

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Waham sie pomiedzy dwoma tytulowymi modelami.

Ogladalem te same dema pokazowe na obu.

W Samsungu byly jaskrawsze barwy.

W Sony mialem wrazenie ze dema wyrazniejsze,zwlaszcza demo podwodne z rybami.

W Samsungu minimalnie rozmyte a Siny nie przeostrzone ale ifealna wyrazistosc.

 

Wszystko mnie sklanialo do Sony.

Ostatnie porownawcze demo bylo od Lg Oled z ogniem oraz kobieta u dolu tv podziwiajaca gwiezdziste niebo.

Ta kobieta na Samsungu byka lepiej widoczna a na Sony cos tylko minimalnie lepszego niz jej cien.

Od jakich parametrow wynikaja te roznice?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Samsung NU lepszy w ogólnym rozrachunku. Sony XF85 ma ips o ile sie nie myle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam zastanawiam się nad tym Sony ale nie widziałem go w akcji (albo mam pecha albo zawsze jak chodzę po sklepach ze sprzętem to ktoś go wykupił), trochę mnie niepokoi jego obudowa tzn. brak śrubek czyli, że albo jest na zatrzaski albo klejona więc dla mnie to minus. Zastanawia mnie jak radzi sobie ze słabym sygnałem z kablówki (1080i) bo zamierzam kupić nowy telewizor tylko w tym celu (lubię grać tylko na pc i monitorze), bo Panas 50EX700, który był też na va nie radził sobie z tym sygnałem - na ciemnych tłach jakaś pikseloza, artefakty, migoczące różnokolorowe kwadraciki. Na ips togo nie ma, może to przez to, że va ma kilkukrotnie wyższy kontrast i przez to bardziej widoczne są niedoskonałości obrazu ? albo zależy to od jakości skalera w konkretnym modelu. W Sony jest procek x1 czyli mocny i Sony słynie z dobrego skalowania ale z kablówką to ciężka sprawa a ja nie mam ochoty znowu bawić się w procedurę zwrotu tv. Może posiadacz tego modelu przetestuje go pod kątem słabego sygnału i napisze własne spostrzeżenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...