Skocz do zawartości
michał zgraja

50PUS6523/12 - problem z obrazem

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć

PRoszę o pomoc. Zakupiłem telewizor 50PUS6523/12 i po podłączeniu do dekodera pomimo iż na wcześniejszym tv a był nim LG 32" LCD obraz był idealny tak teraz odczuwam dziwne przyśpieszenie obrazu oraz przycięcia. Ogólnie strasznie męczące stało się oglądanie telewizji na tv.

Proszę o informację czy ktoś z was spotkał się z takim problemem.

 

 

Pozdrawiam 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Cześć

PRoszę o pomoc. Zakupiłem telewizor 50PUS6523/12 i po podłączeniu do dekodera pomimo iż na wcześniejszym tv a był nim LG 32" LCD obraz był idealny tak teraz odczuwam dziwne przyśpieszenie obrazu oraz przycięcia. Ogólnie strasznie męczące stało się oglądanie telewizji na tv.

Proszę o informację czy ktoś z was spotkał się z takim problemem.

 

 

Pozdrawiam 

Może jakiś polepszacz w Tv włączony, tryb teatru etc.

Sam dziś jadę po Philipsa 50PUS6703/12 i teraz zastanawiam się czy jednak nie wziąć Samsunga 50UN7402/7442

 

Możesz sprawdzić jak ten Twoj Philips sprawdza się w MKV HD I FULL HD oraz DTS.

 

Tuner satelitarny, kablowy?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wyłącz Perfect Natural Motion w ustawieniach obrazu. Zaobserwuj czy się poprawiło. Jeżeli tak to wyłącz TV i włącz ponownie i zobacz czy jest dobrze czy źle. Jeżeli po wyłączeniu TV i włączeniu go ponownie widzisz znowu szarpany i upłynniany obraz to Twój telewizor ma problem który u Philipsa występuje często - w opcjach Perfect Natural Motion jest wyłączone, ale telewizor tego nie zapamiętuje przy zmianie źródła obrazu, albo przy włączeniu telewizora od nowa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 7.12.2018 o 10:29, michał zgraja napisał:

Ok a co w tym wypadku jeżeli faktycznie nie da się tego ustawić. Można to reklamować w jakiś sposób?

Wszystko można reklamować, natomiast tą konkretną usterkę będzie Ci bardzo trudno udowodnić, bo w ustawieniach telewizora wszystko wygląda dobrze, tylko na wyświetlanym obrazie tego nie widać.Możesz spróbować to zareklamować, ale obawiam się że dostaniesz info że TV działa zgodnie ze specyfikacją. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wszystko można reklamować, natomiast tą konkretną usterkę będzie Ci bardzo trudno udowodnić, bo w ustawieniach telewizora wszystko wygląda dobrze, tylko na wyświetlanym obrazie tego nie widać.Możesz spróbować to zareklamować, ale obawiam się że dostaniesz info że TV działa zgodnie ze specyfikacją. 
A jest jakaś rada, domowy sposób na radzenie sobie z tym? Jest szansa na aktualizację oprogramowania od Philipsa po USB?
Moją Plazmę LG pamięta aktualizowałem ze 3-4 razy updateami softu od LG, pobierało się plik z oficjalnej strony, wrzucało sam na pendrive i się wgrywało. Tu da rade podbnie?
Wszystkie modele Philipsa tak mają jak ten tu? Planuję Philipsa 50PUS6703/12, ciekawi mnie czy tu też soft jest skopany pod tym względem i czy się wiesza i działa wolno.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, smietans napisał:

A jest jakaś rada, domowy sposób na radzenie sobie z tym? Jest szansa na aktualizację oprogramowania od Philipsa po USB?
Moją Plazmę LG pamięta aktualizowałem ze 3-4 razy updateami softu od LG, pobierało się plik z oficjalnej strony, wrzucało sam na pendrive i się wgrywało. Tu da rade podbnie?
Wszystkie modele Philipsa tak mają jak ten tu? Planuję Philipsa 50PUS6703/12, ciekawi mnie czy tu też soft jest skopany pod tym względem i czy się wiesza i działa wolno.

Philipsy same pobierają firmware przez internet, ewentualnie przez USB też można. Tylko pytanie czy to faktycznie jest błąd w sofcie u kolegi i jeżeli tak, kiedy zostanie poprawiony. Ja miałem ten błąd 2 lata temu na swoim Philipsie. Czekałem równo rok aż go poprawią, także mają refleks chłopaki...

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siemanko

Więc sprawa wygląda tak okazało się iż było coś nie tak z dekodera. Technik przyniósł nowy i już z obrazem jest ok. Jedyny minus jaki zauważam to Qrcze podczas oglądania męczy mam wrażenie że obraz dziwnie się zlewa. Macie pomysł o co może chodzić. Wygląda to tak jak by obraz nie nadazal za kamera .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...