Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Jaki kupić telewizor 75 calowy do salonu ? Odległość około 5m. Musi być dobry obraz bo teraz mam starego samsunga UE60D8000 i nie ma tragedii z obrazem póki nie pójdę do sypialni gdzie mam LG OLED 55 cali.... przepaść !! Nie chciałbym kupić tylko większego i mieć obraz jak w starym tv. Budżet to około 15.000pln ( myślałem kupić OLEDA LG 65C8 żeby mieć jakość obrazu , ale wielkość słaba )

co wybrać z 75-ciu cali żebym nie odczuł wielkiej różnicy z OLEDEM z sypialni ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z 5m napisałbym Ci projektor i minimum 120 cali, ale skoro ma być TV to 82nu8002 za ok 11 lub 75Q9FN za 17k - nic innego w większej/lepszej przekątnie/jakości/cenie nie znajdziesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko miej @Marbin tak naprawdę tylko Q9 powyższa patrząc na wprost da Ci coś podobnego do tego oleda. NU będzie wielki ale wątpię by Cię zadowolił bo wiem o co Ci chodzi. Ma za słabą czerń. Zobacz więc tego Samsunga Q9. Drogi ale warty kaski. Chociaż i tak ciekawi mnie twoja opinia gdybyś go zawiesił i porównał swoje odczucia... niestety dokonasz tego dopiero gdy go kupisz : / żeby tak można było wypróbować...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kup z neta potestuj 14 dni i zobacz jakie odczucia - jak coś zawsze możesz zwrócić :) 

Tylko poproś sprzedawce przed dostawą aby sprawdził Ci panel jeżeli jest taka możliwość na DSE i równomierne podświetlenie na 50% szarości - w 55 i 65 calach z Q9 to totolotek, ja mam 75 i jest git ale inny mieli matryce wymieniane lub całkiem nowe TV dostawali w ramach gwarancji. 
 

 

I tak jak pisał Gmeru musisz siedzieć na wprost. 

Odnośnie odczuć Q9 vs OLED - czarne sceny typu gwiazdy, pojedyncza mała pochodnia itd. to OLED, mieszane i przede wszystkim HDR jakieś iskry, wybuchy to Q9 z 1500nitami robi miazgę. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Marbin szukam obecnie TV do salonu i oglądałem ostatnio 85' od Sony, 75'Q9 i oledy Sony AF9, AF8, LGB8. Liczyłem, że 85' od Sonego będzie oki ale zawiodłem się strasznie na tym TV. Słabiutkie kąty, HDR taki ledwo zarysowany i cały TV taki średniak. Potem oglądałem 75Q9. Tutaj kąty dużo lepsze, HDR też już fajny ale jednak ciągle czegoś brakowało. Dopiero OLEDy zrobiły robotę. Najfajniej grał AF9. TV poezja. Wszystko w nim było ok oprócz... rozmiaru :( 65' to za mało dla mnie. W salce mam projektor i 110' i jak już się przyzwyczaiłem do dużego ekranu to ciężko przejść na mniejszy. Jednak OLEd AF9 jest genialny! Jakby były co najmniej 75' to brałbym bez zastanawiania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...