Jump to content
Daniel K

55 -65 cali max 8000zł

Recommended Posts

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? 30 m2
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? 5 m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem ? 2
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu - czy kąty są ważne ? siedzę na wprost
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć ? stać
6. Jak słońce świeci w pokoju ? od prawej strony, słabo
7. Jaki masz obecnie telewizor ? tylko  monitor od PC Sasmung LC27FG70FQUXEN
8. Co chcemy aby telewizor posiadał ? dobre wifi i procesor, dobry smart, matryca lepsza niż 60Hz, 
9.  Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora: ( 4K, HD, SD ) ? z komputera, nie wiem czy GTX 1060 uciągnie 4K, póżniej dokupie kanały sportowe z kablówki FHD
10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora ? komputer PC  
11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor ? ok 6 -7
12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? matowa
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? seriale - TVNplayer, youtube, showmax, netflix filmy z komputera
14. Czy zamierzasz korzystać z internetu na ekranie telewizora ? najważniejsza punkt, tak chce
15. Czy zamierzasz grać w gry PC / konsola - jeśli tak to ile % dziennie? nie
16. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? wieczór
17. Preferencje co do wielkości? 55-65 cali
18. Co Cię denerwuje w telewizorach ? nie che białych poświat (clouding?) i wzdłuż krawędzi, jednym słowem perfekcyjna czerń
19. Preferencje co do marki ? 1. Panasonic/Sony 2. Philips 3. LG 4. Sasmung - raczej punkty 1 i 2
20. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? brak 3D
21. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? 8000zł

22. Czy będziesz zainteresowany profesjonalną kalibracją ekranu w celu wyciśnięcia maksymalnych możliwości nowego sprzętu ? tak, jeśli będzie to opcja blisko 8000zł

Dzień dobry, po przeglądnięciu opinii testów i forum nie wiem co mam wybrać.
Telewizor potrzebuje tak naprawdę jako drugi ekran na którym mogę puścić sobie film serial, dużo youtube i podłączyć go do PC aby puścić film z niego.
W drugiej kolejności jest na pewno do sportu Liga mistrzów i liga angielska. Początkowo z yt, netflixów itp chciałem korzystać podłączając TV do kompa i puszczać z komputera, ale zastanawiam się czy opcja z dobrym smartem i aplikacjami już w TV  nie byłaby lepsza i nie bawić się w podłączanie TV do kompa kablem. Pytanie czy do takiego uzywani Tv potrzeb mi TV aż do 8000 czy może coś za 4-5 tys wystarczy?

Przyglądałem się kolejno takim TV:

Philips 65PUS7303/12

PHILIPS 55OLED803

Sony KD-65XF9005

Panasonic TX-55FZ800E

Panasonic TX-65FX78E

Biorąc pod uwagę ostatnie spadki cenowe to całościowo najlepiej wypada Sony XF9005. W podobnych pieniądzach nic z Direct Led nie znajdziesz, może poza Philipsem PUS8102. Ale ze względu na jakość i ilość wpadek raczej bym go odpuścił.

Siedzisz 5m od telewizora więc zapomnij całkowicie o 55'... Chyba że za rok chcesz znowu przerabiać zakup telewizora ;)

• Upvote 2

3 godziny temu, pebe86 napisał:

Biorąc pod uwagę ostatnie spadki cenowe to całościowo najlepiej wypada Sony XF9005. W podobnych pieniądzach nic z Direct Led nie znajdziesz, może poza Philipsem PUS8102. Ale ze względu na jakość i ilość wpadek raczej bym go odpuścił.

Siedzisz 5m od telewizora więc zapomnij całkowicie o 55'... Chyba że za rok chcesz znowu przerabiać zakup telewizora ;)

Racja. 55 za małe będzie. Czyli oledy odpadają bo 65 cali to już za drogo. Jedna rzecz wyeliminowana.

• Like 1

Bo to baaardzo dobry telewizor. Gratki i dobrego użytkowania!

• Thanks 1