Skocz do zawarto艣ci
Janusz Janusz

Panasonic FZ800 czy LG B8

Polecane posty

Panasonic FZ 800 czy LG B8 i dlaczego Panasonic?馃檪

A tak na serio to co polecacie? By艂em w艂a艣nie ogl膮da膰 oba w euro, jeden pan do drugiego, a co to jest banding i zafarb (profesjonalna obs艂uga). G艂贸wnie rozmawia艂em 偶e sprzedawc膮 (pech chcia艂 偶e pan by艂 od LG) wi臋c wiadomo co zachwalal馃槈

Panas jest dro偶szy o jakie艣 1500 a w tej cenie to ju偶 LG C8 ale czy warto jednak LG, najwi臋cej si臋 sprzedaje i najwi臋cej co za tym idzie reklamacji. Najbardziejboj臋 si臋 o banding i zafarb jak pisa艂em wcze艣niej.聽

G艂贸wne 藕r贸d艂a to netflix i filmy 4K, obecnie Xbox one i PS4 a po zmianie tv Xbox one X i PS4 PRO.聽

Czekam na porady馃檪

Udost臋pnij ten post

Udost臋pnij na innych stronach

Ale jakie dok艂adnie ceny dosta艂e艣? 55" tak?

Udost臋pnij ten post

47 minut temu, Gmeru napisa艂:

Ale jakie dok艂adnie ceny dosta艂e艣? 55" tak?

Oczywi艣cie 55", LG oko艂o 6 ty艣, Panasonic nieca艂e 8 ty艣. Pytasz bo masz lepsze ceny? 馃檪

Oczywi艣cie zale偶y mi na obrazie ale powiedzmy, 偶e jaki艣 pu艂ap cenowy to max 8 ty艣, cho膰 je艣li nie zobacz臋聽w domowych warunkach r贸偶nicy to po co przep艂aca膰 :)

Obecnie mam聽Panasonic TX-L47ET5E.聽Model, kt贸ry sobie chwal臋 i oczywi艣cie po dokonaniu wyboru po Waszych testach na forum :)

Udost臋pnij ten post

Nie jestem sprzedawc膮 tylko redaktorem 馃槣 Co do cen to rzeczywi艣cie widz臋, 偶e B8 to ju偶 masakruje cenowo wszystko co jest w jego obr臋bie w 55". Tylko POS9002 Philipsa jest w tej samej, bardzo niskiej cenie bior膮c pod uwag臋 jak膮 jako艣膰 obrazu dostajemy.

Pod wzgl臋dem tylko i wy艂膮cznie jako艣ci obrazu Panasonic wygrywa ze wszystkimi o te kilka procent... ale za to LG zdecydowanie wygrywa systemowo czyli z webOS. Philips ma ambilight :D W艂a艣nie zamontowa艂em 偶ar贸wki HUE i mam niez艂y ubaw w pokoju gdy to wszystko 艣wieci razem podczas filmu albo koncertu. Ka偶dy co艣 ma... trzeba wybra膰 co jest priorytetem.

Udost臋pnij ten post

7 godzin temu, Gmeru napisa艂:

Nie jestem sprzedawc膮 tylko redaktorem 馃槣 Co do cen to rzeczywi艣cie widz臋, 偶e B8 to ju偶 masakruje cenowo wszystko co jest w jego obr臋bie w 55". Tylko POS9002 Philipsa jest w tej samej, bardzo niskiej cenie bior膮c pod uwag臋 jak膮 jako艣膰 obrazu dostajemy.

Pod wzgl臋dem tylko i wy艂膮cznie jako艣ci obrazu Panasonic wygrywa ze wszystkimi o te kilka procent... ale za to LG zdecydowanie wygrywa systemowo czyli z webOS. Philips ma ambilight :D W艂a艣nie zamontowa艂em 偶ar贸wki HUE i mam niez艂y ubaw w pokoju gdy to wszystko 艣wieci razem podczas filmu albo koncertu. Ka偶dy co艣 ma... trzeba wybra膰 co jest priorytetem.

Wiem, 偶e redaktorem - swoj膮 drog膮 odwalacie kawa艂 dobrej roboty Piotrze, razem z Maciejem i dzi臋ki Wam za to :)

Oczywi艣cie chodzi o jako艣膰 obrazu, tylko ile procent wi臋cej b臋dzie mia艂 t膮 lepsz膮 jako艣膰 Panasonic ni偶 LG - oczywi艣cie w praktyce, bo na papierku to wygl膮da pewno zupe艂nie inaczej 馃檪

Banding, zafarby, no i oczywi艣cie p艂ynno艣膰, tego si臋 obawiam najbardziej a nikt przecie偶 nie zagwarantuje, 偶e Panasonic b臋dzie lepszy w te klocki od LG :)聽To LG rozdaje karty je艣li chodzi o panele oled, ale czy elektronika a偶 tak odwala robot臋, 偶e mo偶na jeszcze co nie co popoprawia膰?聽

Jako guru w tej dziedzinie na pewno masz lepiej wyrobion膮 opinie, ni偶 cz艂owiek nie maj膮cy na co dzie艅聽styczno艣ci聽ze sprz臋tem.

Czy偶bym mia艂 rozumie膰, 偶e posiadasz Philipsa? W艂a艣nie na youtubie widzia艂em, co potrafi膮 te 偶ar贸wki w po艂膮czeniu z tv 馃檪

• Lubi臋 1

Udost臋pnij ten post

Dnia 3.11.2018 o 09:26, Janusz Janusz napisa艂:

W艂a艣nie na youtubie widzia艂em, co potrafi膮 te 偶ar贸wki w po艂膮czeniu z tv

Mia艂em Philipsa z Ambilight i mam 偶ar贸wki Hue. Spoko to jest, ale naprawd臋 przeszkadza lag na 偶ar贸wkach Hue. Do szybszych rzeczy jak np granie to 艣rednio si臋 nadaje. Maj膮 pono膰 nied艂ugo wyj艣膰 nowe wersje Hue na innym protokole i op贸藕nienia maj膮 by膰 mniejsze. P贸ki co to zbieram kas臋 na to:

https://www.dreamscreentv.com/

Mo偶na to za艂o偶y膰 do ka偶dego TV, jest 4 stronny ambi i s膮 dodatkowe lampki kt贸re maj膮 bardzo ma艂e op贸藕nienia.聽

Udost臋pnij ten post

Stoj臋 przed dylematem i potrzebuj臋 waszej pomocy. TV do film贸w i PS4Pro, zale偶y mi na jako艣ci obrazu. Planowana kalibracja.聽

LG Oled55C8 czy Panasonic FZ800

Kt贸ry i dla czego, b臋d臋 wdzi臋czny 馃嵑馃槂

Udost臋pnij ten post

9 godzin temu, Piotr Pszczolkowski napisa艂:

Stoj臋 przed dylematem i potrzebuj臋 waszej pomocy. TV do film贸w i PS4Pro, zale偶y mi na jako艣ci obrazu. Planowana kalibracja.聽

LG Oled55C8 czy Panasonic FZ800

Kt贸ry i dla czego, b臋d臋 wdzi臋czny 馃嵑馃槂

Mia艂em ten sam dylemat ale jednak zdecydowa艂em si臋 na LG. Jeszcze czekam a偶 cena spadnie przynjamniej do 5500 ale jednak LG. Mo偶e i Panasonic lepszy, zw艂aszcza bez kalibracji ale jednak r贸偶nica w cenie jest no i z tego co mi wiadomo nie wspiera Dolby Visoin.聽

Udost臋pnij ten post

1 godzin臋 temu, Piotr Pszczolkowski napisa艂:

Dzi艣 by艂em w RTV euro AGD. FZ800 - 7300, a C8 6300. Moje pytanie czy warto dop艂aci膰 tego tysia?

Nie wiem czemu ale my艣la艂em, 偶e chcesz B8 bo je艣li tak to wtedy jest ciut wi臋ksza r贸偶nica聽馃檪

Te偶 my艣la艂em nad C8 ale podobno w domowych warunkach nie idzie zobaczy膰 r贸偶nicy mi臋dzy B8 a C8.

Udost臋pnij ten post

Do艂膮cz do rozmowy

Mo偶esz pisa膰 i zarejestrowa膰 si臋 p贸藕niej. Je艣li masz konto,Zaloguj si臋 teraz, aby publikowa膰 na swoim koncie.

Go艣膰
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwyk艂y tekst

Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Tw贸j link b臋dzie automatycznie osadzony.   Wy艣wietla膰 jako link

×   Twoja poprzednia zawarto艣膰 zosta艂a przywr贸cona.   Wyczy艣膰 edytor

×   Nie mo偶esz wklei膰 zdj臋膰 bezpo艣rednio. Prze艣lij lub wstaw obrazy z adresu URL.

• Kto przegl膮da   0 u偶ytkownik贸w

Brak zalogowanych u偶ytkownik贸w przegl膮daj膮cych t臋 stron臋.

• Utw贸rz nowe...