Skocz do zawartości
Janusz Janusz

Panasonic FZ800 czy LG B8

Rekomendowane odpowiedzi

Panasonic FZ 800 czy LG B8 i dlaczego Panasonic? ?

A tak na serio to co polecacie? Byłem właśnie oglądać oba w euro, jeden pan do drugiego, a co to jest banding i zafarb (profesjonalna obsługa). Głównie rozmawiałem że sprzedawcą (pech chciał że pan był od LG) więc wiadomo co zachwalal ?

Panas jest droższy o jakieś 1500 a w tej cenie to już LG C8 ale czy warto jednak LG, najwięcej się sprzedaje i najwięcej co za tym idzie reklamacji. Najbardziej boję się o banding i zafarb jak pisałem wcześniej

Główne źródła to netflix i filmy 4K, obecnie Xbox one i PS4 a po zmianie tv Xbox one X i PS4 PRO. 

Czekam na porady ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale jakie dokładnie ceny dostałeś? 55" tak?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
47 minut temu, Gmeru napisał:

Ale jakie dokładnie ceny dostałeś? 55" tak?

Oczywiście 55", LG około 6 tyś, Panasonic niecałe 8 tyś. Pytasz bo masz lepsze ceny? ?

Oczywiście zależy mi na obrazie ale powiedzmy, że jakiś pułap cenowy to max 8 tyś, choć jeśli nie zobaczę w domowych warunkach różnicy to po co przepłacać :)

Obecnie mam Panasonic TX-L47ET5E. Model, który sobie chwalę i oczywiście po dokonaniu wyboru po Waszych testach na forum :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem sprzedawcą tylko redaktorem ? Co do cen to rzeczywiście widzę, że B8 to już masakruje cenowo wszystko co jest w jego obrębie w 55". Tylko POS9002 Philipsa jest w tej samej, bardzo niskiej cenie biorąc pod uwagę jaką jakość obrazu dostajemy.

Pod względem tylko i wyłącznie jakości obrazu Panasonic wygrywa ze wszystkimi o te kilka procent... ale za to LG zdecydowanie wygrywa systemowo czyli z webOS. Philips ma ambilight :D Właśnie zamontowałem żarówki HUE i mam niezły ubaw w pokoju gdy to wszystko świeci razem podczas filmu albo koncertu. Każdy coś ma... trzeba wybrać co jest priorytetem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, Gmeru napisał:

Nie jestem sprzedawcą tylko redaktorem ? Co do cen to rzeczywiście widzę, że B8 to już masakruje cenowo wszystko co jest w jego obrębie w 55". Tylko POS9002 Philipsa jest w tej samej, bardzo niskiej cenie biorąc pod uwagę jaką jakość obrazu dostajemy.

Pod względem tylko i wyłącznie jakości obrazu Panasonic wygrywa ze wszystkimi o te kilka procent... ale za to LG zdecydowanie wygrywa systemowo czyli z webOS. Philips ma ambilight :D Właśnie zamontowałem żarówki HUE i mam niezły ubaw w pokoju gdy to wszystko świeci razem podczas filmu albo koncertu. Każdy coś ma... trzeba wybrać co jest priorytetem.

Wiem, że redaktorem - swoją drogą odwalacie kawał dobrej roboty Piotrze, razem z Maciejem i dzięki Wam za to :)

Oczywiście chodzi o jakość obrazu, tylko ile procent więcej będzie miał tą lepszą jakość Panasonic niż LG - oczywiście w praktyce, bo na papierku to wygląda pewno zupełnie inaczej ?

Banding, zafarby, no i oczywiście płynność, tego się obawiam najbardziej a nikt przecież nie zagwarantuje, że Panasonic będzie lepszy w te klocki od LG :) To LG rozdaje karty jeśli chodzi o panele oled, ale czy elektronika aż tak odwala robotę, że można jeszcze co nie co popoprawiać? 

Jako guru w tej dziedzinie na pewno masz lepiej wyrobioną opinie, niż człowiek nie mający na co dzień styczności ze sprzętem.

Czyżbym miał rozumieć, że posiadasz Philipsa? Właśnie na youtubie widziałem, co potrafią te żarówki w połączeniu z tv ?

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 3.11.2018 o 09:26, Janusz Janusz napisał:

Właśnie na youtubie widziałem, co potrafią te żarówki w połączeniu z tv

Miałem Philipsa z Ambilight i mam żarówki Hue. Spoko to jest, ale naprawdę przeszkadza lag na żarówkach Hue. Do szybszych rzeczy jak np granie to średnio się nadaje. Mają ponoć niedługo wyjść nowe wersje Hue na innym protokole i opóźnienia mają być mniejsze. Póki co to zbieram kasę na to:

https://www.dreamscreentv.com/ 

Można to założyć do każdego TV, jest 4 stronny ambi i są dodatkowe lampki które mają bardzo małe opóźnienia. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stoję przed dylematem i potrzebuję waszej pomocy. TV do filmów i PS4Pro, zależy mi na jakości obrazu. Planowana kalibracja. 

LG Oled55C8 czy Panasonic FZ800

Który i dla czego, będę wdzięczny ??

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, Piotr Pszczolkowski napisał:

Stoję przed dylematem i potrzebuję waszej pomocy. TV do filmów i PS4Pro, zależy mi na jakości obrazu. Planowana kalibracja. 

LG Oled55C8 czy Panasonic FZ800

Który i dla czego, będę wdzięczny ??

 

 

 

Miałem ten sam dylemat ale jednak zdecydowałem się na LG. Jeszcze czekam aż cena spadnie przynjamniej do 5500 ale jednak LG. Może i Panasonic lepszy, zwłaszcza bez kalibracji ale jednak różnica w cenie jest no i z tego co mi wiadomo nie wspiera Dolby Visoin. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Piotr Pszczolkowski napisał:

Dziś byłem w RTV euro AGD. FZ800 - 7300, a C8 6300. Moje pytanie czy warto dopłacić tego tysia?

Nie wiem czemu ale myślałem, że chcesz B8 bo jeśli tak to wtedy jest ciut większa różnica ?

Też myślałem nad C8 ale podobno w domowych warunkach nie idzie zobaczyć różnicy między B8 a C8.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...