Skocz do zawartości
doktor kidler

Wymiana Sony KDL-55W807A na gwarancji

Rekomendowane odpowiedzi

W moim wiekowym już TV pojawiły się uszkodzone piksele i zgłosiłem sprawę na gwarancji przedłużonej do 5 lat koniec gwarancji za 1,5 miesiąca i wstępnie zaproponowano mi wymianę tv na model  KD-55XF8096. Niestety nie jestem na bieżąco a decyzję będę musiał podjąć w miarę szybko i chciałbym się zapytać osób obytych w temacie czy warto brać taką wymianę i jak się mają jakościowo te telewizory do siebie. Bardzo proszę o podpowiedź.
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żądaj zwrotu kasy. Nie zgadzaj się na żadną wymianę, bo nie wiadomo co dostaniesz. Telewizory na wymiany gwarancyjne pochodzą najczęściej ze zwrotów i coś z nimi zawsze jest nie tak.

Akurat jesteś w idealnej sytuacji bo Twój stary telewizor miał 3D. Żadne z obecnie produkowanych TV nie mają 3D. Wg prawa sprzedawca ma obowiązek wymienić Ci sprzęt na nie gorszy niż miałeś. Bez 3D jest gorszy. Nie wiem jakie są warunki tego ubezpieczenia (gwarancji 5 letniej) ale szansa na odzyskanie kasy jest spora. A z gotówką w ręku na spokojnie sobie wybierzesz coś co Ci będzie odpowiadało. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie lepiej wybrać zwrot kasy. Niestety tegoroczna linia LED od Sony ustępuje poprzednim. Podobnie jest w przypadku bezpośredniego rywala tj. Panasa. Obie firmy skupiły się na oledach. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem już po wymianie kilka dni ale z innych przyczyn nie miałem głowy do odpowiedzi. Sony stwierdziło że uszkodzenie to nie piksele ale robaczki i z powodu robaczków w matrycy warunkowo zgodzi się na wymianę tv na zaproponowany model. Nie wyrażono zgody na naprawę a gdy nie zgodzę się na wymianę TV to będzie odmowa czegokolwiek bo matryca nie musi być szczelna i robaczki nie będą uznane za winę SONY. Niestety z uwagi na moje szczęście, że jak nie wymienię tv (miał duży przebieg) zaraz po gwarancji się zepsuje wymieniłem TV bo ma dwuletnią gwarancję i jak okazało się podczas wymiany TV jest nowy a nie odnawiany. Teraz borykam się z ustawieniami TV bo z tym jest gorzej niż w poprzednim. Gdyby ktoś miał jakieś dobre ustawienia pod ten TV to bardzo chętnie przetestuję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...