Jump to content
doktor kidler

Wymiana Sony KDL-55W807A na gwarancji

Recommended Posts

W moim wiekowym już TV pojawiły się uszkodzone piksele i zgłosiłem sprawę na gwarancji przedłużonej do 5 lat koniec gwarancji za 1,5 miesiąca i wstępnie zaproponowano mi wymianę tv na model  KD-55XF8096. Niestety nie jestem na bieżąco a decyzję będę musiał podjąć w miarę szybko i chciałbym się zapytać osób obytych w temacie czy warto brać taką wymianę i jak się mają jakościowo te telewizory do siebie. Bardzo proszę o podpowiedź.
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Żądaj zwrotu kasy. Nie zgadzaj się na żadną wymianę, bo nie wiadomo co dostaniesz. Telewizory na wymiany gwarancyjne pochodzą najczęściej ze zwrotów i coś z nimi zawsze jest nie tak.

Akurat jesteś w idealnej sytuacji bo Twój stary telewizor miał 3D. Żadne z obecnie produkowanych TV nie mają 3D. Wg prawa sprzedawca ma obowiązek wymienić Ci sprzęt na nie gorszy niż miałeś. Bez 3D jest gorszy. Nie wiem jakie są warunki tego ubezpieczenia (gwarancji 5 letniej) ale szansa na odzyskanie kasy jest spora. A z gotówką w ręku na spokojnie sobie wybierzesz coś co Ci będzie odpowiadało. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zdecydowanie lepiej wybrać zwrot kasy. Niestety tegoroczna linia LED od Sony ustępuje poprzednim. Podobnie jest w przypadku bezpośredniego rywala tj. Panasa. Obie firmy skupiły się na oledach. 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jestem już po wymianie kilka dni ale z innych przyczyn nie miałem głowy do odpowiedzi. Sony stwierdziło że uszkodzenie to nie piksele ale robaczki i z powodu robaczków w matrycy warunkowo zgodzi się na wymianę tv na zaproponowany model. Nie wyrażono zgody na naprawę a gdy nie zgodzę się na wymianę TV to będzie odmowa czegokolwiek bo matryca nie musi być szczelna i robaczki nie będą uznane za winę SONY. Niestety z uwagi na moje szczęście, że jak nie wymienię tv (miał duży przebieg) zaraz po gwarancji się zepsuje wymieniłem TV bo ma dwuletnią gwarancję i jak okazało się podczas wymiany TV jest nowy a nie odnawiany. Teraz borykam się z ustawieniami TV bo z tym jest gorzej niż w poprzednim. Gdyby ktoś miał jakieś dobre ustawienia pod ten TV to bardzo chętnie przetestuję.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...