Skocz do zawartości
super

Toshiba u78

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry, kiedy będzie opublikowany test Toshiby u78, bo według informacji testy mialy być zrobione we wrześniu a myślę, że parę osób czeka na ten test z nadzieją, że Toshiba znowu zaczęła robić dobre tv(a faktycznie to Vestel)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kończymy. Możliwe, że już jutro :) Tak, do Vestel należy marka Toshiba. Telewizor jest wart tej ceny ;-). To już mogę napisać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Testowany był tylko model 55 cali czy też 49? Wiem, że 55 ma matrycę VA ale nigdzie nie mogę znaleźć jaka matryca jest w 49" a ten rozmiar bardziej mnie interesuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie mogłem się doczekać testu i kupiłem.... Strasznie kapryśny ten tv jest i to już od drugiego dnia! Do serwisu (jedynego w Polsce) dodzwonić się nie można i w sumie nie wiem  czy jestem zadowolony czy nie. Bo niby działa ale mam do niego wiele zastrzeżeń niestety :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciężko być zadowolonym jak nie działa. Oddaj go najlepiej do sklepu i kup coś innego. Prawda jest dość prosta - chcesz mieć realną szansę na porządny TV LCD - tylko SSP, Samsung, Sony, Panasonic -trzymają jakis sensowny poziom a obsługa serwisowa jeszcze się do czegoś nadaje :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda że wcześniej nie odezwałem się na forum ale jakoś długo trwała aktywacja konta. Niestety wczoraj minęły 2 tygodnie od otrzymania więc chyba go już nie przyjmą.Wydawało mi się że te problemy to wina oprogramowania i miałem nadzieję że będzie to rozwiązane. Najciekawsze jest to że na temat tych tv milczy internet i nic nie można znaleźć, ani na polskich forach, ani na zagranicznych, nawet na youtubie też pusto :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@sansai

I co z tym Twoim tv? Udało Ci się go zwrócić? Piszesz, że ma jakieś problemy z oprogramowaniem a jak z jakością obrazu? Dziwne, że jeszcze nie ukazał się jego test, bo miał być już dawno skończony. Może finalnie okazało się, że nie jest tak kolorowo jak miało być i lepiej nic nie pisać niż pisać źle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie jakoś gra... więc nie zwracałem. Jakość obrazu OK, bardzo przyzwoicie narzekać nie można.Czerń na dobrym poziomie. Dźwięk, jak na TV jest bardzo dobrze- oczywiście jak na TV bo na sprzęcie audio będzie lepiej ale jest szczegółowo do tego raczej nie mogę się czepiać.Ale wciąż szukam info na temat tego TV i mam wrażenie że jestem jedyną osobą na świecie która go kupiła :) Nigdzie NIC nie ma.Myślałem żeby nawet nakręcić filmik jak to działa i wrzucić na youtube ale żeden ze mnie jutuber i pewnie by wyszło jak z d.... :0 

Tak więc przejdźmy do zastrzeżeń:

1. Od początku wyłączał się naście minut-czasem 30sek a czasem nawet 20min dioda mrugała. Wyłączyłem mu WakeOnLan i pomogło na 2 dni, potem to samo, więc wywaliłem 70% zainstalowanych apek i jest prawie dobrze. Przeważnie jest ok od czasu do czasu tak ma ale najczęściej jak się go włączy i zaraz wyłączy. Zdarzyło mu się też 2 razy dłużej uruchamiać.

2 Sieć - chyba największa tragedia. Internet 100Mb, urządzenia typu laptop i telefon osiągają wyniki na poziomie 90-97Mb a TV 20-30 :( i to przy użyciu 5GHz (max co udało mu się wyciągnąć to 32Mb). W sumie 4K idzie więc nie jest aż tak źle, gdyby nie to że często (zaraz po uruchomieniu gubi zasięg i informuje że brak neta - co 30 sek. info o braku dostępu do internetu. W tym samym czasie inne urządzenia pracujące na tej sieci pracują bez zarzutu, 0% utraty pingów. Jak troszkę popracuje nie gubi internetu. Na 2,4GHz 4K rwie - niestety. 

3. Clouding- kurcze no wkurza to niby niewielki jednak w nocy na ciemnych scenach widać :(

4. Banding Niestety na każdym materiale HDR z Youtuba widoczny. Być może problem samego Yotube, ale jak człowiek kupuje HDR i 10bit to chciałby więcej.

5. Szybkość i stabilność działania SMART. No niestety przymula, a Youtube potrafi się zawiesić przy uruchomieniu, jak drugi raz próbuję go odpalić to wtedy tylko wyłączenie z gniazdka bo zwiesi się całkiem. Więc jak nie wystartuje za 1 razem to uruchamiam po prostu MiBoxa i z niego korzystam.

6. W Youtube nie zapamiętuje ustawień obrazu trzeba po jego uruchomieniu zrobić je od nowa. Niby drobiazg ale denerwujący.

 7. Aplikacje w sklepie- totalny badziew, poza Youtubem i Netflixem. Reszta to jakieś tureckie i rosyjskie nie wiadomo co. A przepraszam jest polski player+, do tego jakaś przeglądarka . Jest też fb, tweater ale wywaliłem. To kolejny powód dla którego Mibox jest wciąż w użyciu choć nie po to się Smarta kupuje :)

Poza tym Tv działa, część problemów podejrzewam zmiana softu by rozwiązała no ale dla jednego klienta na świecie nie będą tego robić :) Da się z tym żyć bo pewno w tej cenie inni producenci też nie wypuszczają idealnych TV więc zaakceptowałem co jest i trzeba być zadowolonym :) TV ma swoje plusy o których pisałem wcześniej więc nie jest aż takźle jak mogło bu się wydawać- trzeba mieć nadzieję że stanie się bardziej popularny i niektóre z problemów zostaną usunięte :) 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czekam z niecierpliwością na ten test bo mam nadzieję że mnie troszkę uspokoi. Co do połączenia Wifi to można też po kablu podłączyć jednak zawieszenie go na ścianie znacząco to utrudnia. Mój uchwyt ma odległość 26mm i trzeba stuningować (wyciąć części wtyczki RJ45)  by go można było zawiesić, zresztą gniazda HDMI też stanowią problem przy tej odległości (mam założone przejściówki kątowe).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@sansai

Doczekałeś się testu U78, mam nadzieję, że test Cię uspokoi (sam go jeszcze nie czytałem i jestem ciekaw jaka będzie końcowa ocena).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info, bo już przestałem sprawdzać, dochodząc do wniosku że będzie najwcześniej NIGDY :) Kupując miałem nadzieję na więcej a teraz widzę że jest to raczej słaby TV, tym bardziej że ja kupowałem go za 2799 a po miesiącu jest za 2499 co już robi różnicę i można przymknąć oko na te wady.... No ale cóż nic już z tym nie wymyślę tak musi zostać.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...