Skocz do zawartości
Krzysztof Mazur

Rozczarowany jakością filmów na płytach UHD 4K

Rekomendowane odpowiedzi

Z góry zaznaczam, że jestem laikiem we wszystkich kwestiach z wyświetlaniem obrazu itd. Ale żeby pooglądać ładne filmy i zobaczyć tą nieskazitelną jakość, to do swojego tv Sony xd93, dokupiłem Xboxa One X. I muszę przyznać, że jestem rozczarowany. Raz że białe napisy w filmach, rozświetlają ekran co jest bardzo denerwujące. Ale fachowce twierdzą, że tak ma być, bo to przypadłość lcd. Ok, to dokupiłem jeszcze kilka filmów i ku mojemu zdziwieniu takie naświetlanie występuje tylko w nowych filmach. Np Batman Początek mimo że dzieje się głównie nocą, to napisy niczego nie rozświetlają. Np w Wonder Woman, nawet w jasnych scenach ten efekt już występuje i wkurza.

Druga sprawa to jakość samego obrazu. Batman Początek to niby UHD 4K, a jakość jak z NETFLIXA, nie widzę różnicy. Obraz wcale nie jest ani ostry ani czysty. Wonder Woman wygląda zdecydowanie lepiej ale także nie ma czym się zachwycać. Do tego dochodzi paskudne rozmycie w ruchu, na które naprawdę ciężko się patrzy. Żeby było jeszcze zabawniej, takiego rozmycia nie widziałem we wspomnianym Batman Początek.  XD93 to niby jeden z lepszych tv, który radzi sobie z tym dobrze. Więc strach pomyśleć jak radzą sobie te gorsze tv. Jak na razie najładniejszym i najczystszym obrazem, może pochwalić się horror To. Nie wiem czy to problem mojego tv, marnego odtwarzacza UHD z Xboxa X, który potrafi przycinać obraz i dźwięk, czy po prostu wymagania miałem za duże.

Edytowane przez Krzysztof Mazur

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hejka, 

moze przydala by sie profesjonalna klibracja twojego tv,.. bo powiem Ci, ze jak ja zakupilem swoj tv to niby bylo oki ale jak Maciej zrobil z zespolem kalibracje.. to juz inna bajka.. i nawet teraz, moj tv ma ponad 3 lata, to znajomi co maja oledy, satle chwala moj obraz ze prawie nie widza roznicy i chwala wspaniala czern, nasycenie barw, itp..druga rzecz, to ja mam odtwarzacz panasonic UB-900.. wiec tez sprzet mysle wyzszej klasy niz xbox ..bo np u mnie nie mam zadnego problemu z jasnoscia napisow.. w nemu playera moge sobie wyregulowac jasnosc , i nawet umijescowienie napisow na ekranie.. super sprawa...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...