Jump to content
Krzysztof Mazur

Rozczarowany jakością filmów na płytach UHD 4K

Recommended Posts

Z góry zaznaczam, że jestem laikiem we wszystkich kwestiach z wyświetlaniem obrazu itd. Ale żeby pooglądać ładne filmy i zobaczyć tą nieskazitelną jakość, to do swojego tv Sony xd93, dokupiłem Xboxa One X. I muszę przyznać, że jestem rozczarowany. Raz że białe napisy w filmach, rozświetlają ekran co jest bardzo denerwujące. Ale fachowce twierdzą, że tak ma być, bo to przypadłość lcd. Ok, to dokupiłem jeszcze kilka filmów i ku mojemu zdziwieniu takie naświetlanie występuje tylko w nowych filmach. Np Batman Początek mimo że dzieje się głównie nocą, to napisy niczego nie rozświetlają. Np w Wonder Woman, nawet w jasnych scenach ten efekt już występuje i wkurza.

Druga sprawa to jakość samego obrazu. Batman Początek to niby UHD 4K, a jakość jak z NETFLIXA, nie widzę różnicy. Obraz wcale nie jest ani ostry ani czysty. Wonder Woman wygląda zdecydowanie lepiej ale także nie ma czym się zachwycać. Do tego dochodzi paskudne rozmycie w ruchu, na które naprawdę ciężko się patrzy. Żeby było jeszcze zabawniej, takiego rozmycia nie widziałem we wspomnianym Batman Początek.  XD93 to niby jeden z lepszych tv, który radzi sobie z tym dobrze. Więc strach pomyśleć jak radzą sobie te gorsze tv. Jak na razie najładniejszym i najczystszym obrazem, może pochwalić się horror To. Nie wiem czy to problem mojego tv, marnego odtwarzacza UHD z Xboxa X, który potrafi przycinać obraz i dźwięk, czy po prostu wymagania miałem za duże.

Edited by Krzysztof Mazur

Share this post


Link to post
Share on other sites

hejka, 

moze przydala by sie profesjonalna klibracja twojego tv,.. bo powiem Ci, ze jak ja zakupilem swoj tv to niby bylo oki ale jak Maciej zrobil z zespolem kalibracje.. to juz inna bajka.. i nawet teraz, moj tv ma ponad 3 lata, to znajomi co maja oledy, satle chwala moj obraz ze prawie nie widza roznicy i chwala wspaniala czern, nasycenie barw, itp..druga rzecz, to ja mam odtwarzacz panasonic UB-900.. wiec tez sprzet mysle wyzszej klasy niz xbox ..bo np u mnie nie mam zadnego problemu z jasnoscia napisow.. w nemu playera moge sobie wyregulowac jasnosc , i nawet umijescowienie napisow na ekranie.. super sprawa...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...