Jump to content

Krzysztof Mazur

Użytkownik
 • Content Count

  24
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  1

Seller statistics

 • 0
 • 0
 • 0

Krzysztof Mazur last won the day on October 14 2018

Krzysztof Mazur had the most liked content!

Community Reputation

13 Good

About Krzysztof Mazur

 • Rank
  VHS

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Czuję się jakby ktoś dał mi w pysk, a ten ktoś to producenci elektroniki. Ludzie ekscytują się kolejnymi telewizorami, które niewiele różnią się od siebie, może poza ceną, która ciągle rośnie, a to wszystko jest tak naprawdę nic nie warte. Zrobili 50 kroków wstecz i teraz drobią do przodu, żeby wciskać ludziom co roku coraz to niby lepsze ekrany.
 2. Jeżeli zrobią ludzi w bambuko i zaczną im sprzedawać 8K w 55 calach, to może i zyska masową popularność. Bo od 85 cali w górę? Nie sądzę.
 3. Z trudem przebrnąłem przez wszystkie komentarze. Nie wiem dlaczego tyle osób stara się zdyskredytować ten telewizor. Zamiast cieszyć się, że kolejne granice są przesuwane. to niektórzy narzekają. Bo za jasno, bo okulary. No ludzie, litości. Na razie za 4 tys nitów trzeba zapłacić 60 tys, to nie na moją kieszeń. Ale postęp kosztuje. Za 3-4 lata taka wartość może będzie standardem przy cenach w granicach 10 tys zł. Będzie w sam raz do PS5 i Gran Turismo 7. W końcu coś się ruszyło w temacie telewizorów, bo od kilku lat mieliśmy stagnację. Brawo dla Sony.
 4. No to nie wiem. Ale chyba coś sprawia, że HDR w OLEDach Sony wizualnie uznawany jest za najlepszy, albo na równi z najlepszymi, mimo że na papierze odstaje.
 5. "Wyniki Sony OLED AG9 są charakterystycznie niższe niż w innych telewizorach OLED, więc chciałbym tutaj nieco bardziej rozwinąć tę kwestię. Bolączką wszystkich matryc OLED jest fakt, że jasność bieli w HDR nie jest sumą jasności czerwieni, zieleni i błękitu (tak jak w trybie SDR). Wyjątkowo mocno angażowany jest tutaj biały subpiksel, dzięki czemu udaje się podbić jasność elementów, których barwa jest mało nasycona. Tu jak widać, Sony nie preferuje takiego podejścia i korzysta ze swojego białego subpiksela wyjątkowo oszczędnie. W konsekwencji elementy białe będą ciemniejsze niż na telewizorach konkurencji, ale te mocno kolorowe już nie. TV ma też pewnego asa w rękawie – jest nim funkcja dynamicznego mapowania tonów, która działa “pod maską telewizora” i odzyskuje utracone przejścia tonalne w bieli (które by były zbyt jasne do wyświetlenia dla telewizora), więc nie ma zjawiska, że czegoś brakuje"
 6. Jak to jest z tym HDR? Niby mniejsze wartości od konkurencji, a model ten na Value Electronics 2019 wygrał. Co oni ślepi są? Może sztuczki stosowane przez Sony, o czym mowa w tekście, naprawdę są tak skuteczne.
 7. Przyznam że nie rozumiem jak ten rynek działa. Ale w Niemczech można kupić The Last Jedi w dwupaku, tzn w jednym pudełku są dwie wersje. 4K nie ma polskiej wersji, a zwykły blu-ray już tak. Gdzie leży problem, aby obie wersje miały język polski? Czy ktoś potrafi to logicznie wyjaśnić? Takie rzeczy nie śniły się filozofom.
 8. No i odkryłeś tajemnice sukcesu Samsunga. Świeci się? Świeci. Jest kolorowo? Jest. Niezorientowanych klientom nic więcej nie potrzeba.
 9. To że nie widzisz żadnego HDR, a jedynie prześwietlasz sobie obraz, czyli widzisz mniej szczegółów, a nie więcej.
 10. Chyba nie trzeba nic przełączać. U mnie, kiedy film z Netflixa ma HDR, to tv sam wchodzi w taki tryb odtwarzania. Wydaje mi się, chociaż nie wiem, że Netflix obsługuje oba formaty HDR, bo inaczej nic by mi się nie przełączało.
 11. Ja jestem "fanbojem" elektroniki od Sony. Ale nie znaczy to, że mam przemilczać rzeczy, które mi przeszkadzają. Nie wiem jak jest z tymi samymi przypadłościami w Samsungach czy Panasonicach, bo nie korzystam. Paradoksalnie, mimo że widzę wady modelu XF9005, to chyba dziewczynie i tak kupię ten model. Ona i tak ogląda głównie z lektorem wszystko, a poza tym nieszczęsnym bloomingiem, to reszta robi na mnie duże wrażenie.
 12. Polecam nowy film Vincenta, o topowych OLEDach, ze szczególną uwagą na technologie HDR w nich zawarte. Jeszcze raz okazuje się, że najprostsze rozwiązania są najlepsze, czyli stary, zwykły HDR10. To nie pierwszy raz, kiedy Dolby Vision odstaje i to bardzo.
×
×
 • Create New...