Skocz do zawartości
Jac Zak

Jaki TV powyżej 80" czy lepiej 75"

Rekomendowane odpowiedzi

ale w gamemode 85XH9096BAEP ma chyba lepszą czerń - ponoć nawet lepszą niż q90t

no i jak tak dużo tańszy od samsunga to nie wiem czy warto dopłacać

ja z tych dwóch to brałbym sony

albo rozważył 75q90t

Edytowane przez klaus71

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OSTRZEŻENIE

Założyłem ten wątek ponad 2 lata temu. Zdecydowałem się na Sony XF85  (wtedy kosztował mnie 15.000 plus 1 tys. za gwarancję 5-letnią).

Chciałbym przestrzec wszystkich przed zakupem Sony. Nie psuje się, jakość obrazu ok  (teraz są o wiele lepsze i tańsze modele) ale system operacyjny Android to porażka!!!!)

Jest strasznie wolny. W każdym aspekcie (przełączenie na "ustawienia", nawet głupia zmiana wejścia sygnału - czeka się sekundę, dwie. Nigdy bym nie kupił gdybym wiedział).

Zapewniam, że wolne działanie było na oryginalnym oprogramowaniu, jak i po aktualizacji.  Wszystkie pamięci wewnętrzne były czyszczone wielokrotnie. To nic nie daje - ten system jest koszmarnie wolny.

Nie miałem Samsunga, przyznam, ale słyszałem, że o wiele szybszy. 

DOBRA RADA:  przed zakupem idź do sklepu i pobaw się przełączaniem wejść, zmianą ustawień, itd. i porównaj to samo z Samsungiem - aby nie być zawiedzionym po zakupie, bo trudno oddać taki KOLOS ze względów logistycznych. Po pewnym czasie nie drażni cię trochę lepszy czy gorszy obraz, ale wolna obsługa już bardzo.

(Dodatkowo HBO-GO ciągle się zawiesza, TVN24-GO też regularnie problemu  - ale to zawsze może być wina autorów aplikacji, więc te problemy to drugorzędne, ale szybkość działania to naprawdę fatalnie wygląda). 

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odzew 🙂 Przez korona siedzenie w domu i oglądanie filmów coraz bardziej przeszkadza mały ekran. Jak otworzą sklepy to przejdę się zobaczyć jak wygląda obsługa danego tv. W starym samsungu wszystko co nie wymaga internetu zmienia się błyskawicznie. 

Ceny telewizorów z dnia na dzień spadają... Oled LG 65 cali od czerwca potaniał ponad 3 tysiące, ale przez ten czas stwierdziłem, że kupno 65 cali na długo nie wystarczy i rozglądam się za czymś większym. Mam wątpliwości czy brać trochę lepszy 75 cali czy słabszy 85? Chciałbym mieć szersze kąty widzenia i brak odblasków i możliwość oglądania w dzień.  Na kontraście za bardzo mi nie zależy. Trochę lipa z tą szybkością przełączania w Sony 😞 pozdr adam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mogę jeszcze dodać, że na pewno nie żałuję wielkości. Nawet żona, która mi prawie pukała po głowie jak usłyszała o 85 calach, też potwierdza, że nie wyobraża sobie teraz mniejszego. Różnice w jakości są moim zdaniem małe, a przyjemności oglądania na wielkim ekranie wynagradza te różnicę, dlatego radzę brać jak największy w zaplanowanym budżecie (niższy model ale większy ekran). Ja siedzę prawie 5 metrów od ekranu, i następny kupię jeszcze więjkszy (o ile skok w cenie będzie w granicach rozsądku). Jedyny wyjątek, w którym różnica w jakości jest na tyle zauważalna, że można się wahać (wyższy model czy przekątna) to prawdziwy OLED, przy którym różnice są istotnie duże. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...