Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam przymierzam się do kupna telewizora 58 calowego. Znalazłem 2 modele które mnie interesują:

-Telewizor PANASONIC LED TX-58EX700E

-Telewizor SAMSUNG LED UE58MU6192

Samsung jest o 1000zł tańszy i tutaj moje pytanie, czy warto dopłacić 1000zł do tego panasonica? Czy dużo zyskam? Jeśli ktoś mógłby podać różnice byłbym wdzięczny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Warto dopłacać ,ten Samsung jest dwie klasy gorszy

Kolory ,HDR, płynność obrazu , Panasonic wszystko ma lepsze

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
36 minut temu, koralgool napisał:

Warto dopłacać ,ten Samsung jest dwie klasy gorszy

Kolory ,HDR, płynność obrazu , Panasonic wszystko ma lepsze

Co do dwóch klas, to byłbym ostrożny, ale na pewno o klasę lepszy jest Panasonic. Jeśli miałbym wybierać, to wybrałbym Panasonica. Sam sobie musisz odpowiedzieć, czy warto ten 1000pln dopłacać. Ja bym powiedział, że Samsung, jak na 58" jest wyjątkowo tani, a Panasonic generalnie wyceniony jest ponad to, co oferuje, dlatego taki rozstrzał. Realnie, wmojej skromnej opinii różnica międy tymi TV powinna być nie większa niż 500pln, ale jest inaczej. Z drugiej strony, TV kupuje się na kilka lat i lepiej mieć coś lepszego niż gorszego. Kwota 1000pln, rozłożona na kilka lat będzie śmiesznie mała w skali roku, czy miesiąca, a komforrt użytkowania sporo wyższy.

Na pewno minimum klase lepszy od Panasonica 58EX700/703 jest Samsung 55MU7002/7005, a koszuje 500pln więcej. Jakbym miał brać Panasonica w tej wersji, tbym się zastanowił, czy nie dołożyć do w/w Samsunga. Wydaje mi się, że różnica w obrazie jest większa między 58EX700 a 55MU7002 niż między 58MU6192 a 58EX700.

Edytowane przez borsooq
  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ludzie ciągle polecają Samsunga mu7000 nie mając pojęcia o tym, że zdobycie tego telewizora w stanie fabrycznie nowym jest piekielnie trudne a być może nawet niewykonalne. Czas Samsunga mu7000 przeminął a tegoroczny model nu8000 jak dla mnie jest o jakieś 700zł za drogi.

Edytowane przez Bartezzo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.07.2018 o 02:31, mentalsadist napisał:

Witam przymierzam się do kupna telewizora 58 calowego. Znalazłem 2 modele które mnie interesują:

-Telewizor PANASONIC LED TX-58EX700E

-Telewizor SAMSUNG LED UE58MU6192

Samsung jest o 1000zł tańszy i tutaj moje pytanie, czy warto dopłacić 1000zł do tego panasonica? Czy dużo zyskam? Jeśli ktoś mógłby podać różnice byłbym wdzięczny.

A nie chcesz 120Hz matrycy??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, Tomasz “TOMASSS” kowlaski napisał:

A nie chcesz 120Hz matrycy??

Ex700 ma 60hz matrycę jeśli o to Ci chodzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panasonic    TX-58EX700  posiada panel 60 hz  tak jak napisal kolega w poscie   wyzej. Panasonic  to zdecydowanie lepszy wybor niz  samsung.  Samsung bardzo czesto sie psuje.Bardzo dobry przyklad    po wpisaniu w google  samung uwaga gwarancja.

Bardzo duzo przykladow na ten temat w internecie.

przyklad  pierwszy

https://forum.satkurier.pl/topic/11872-telewizory-samsung-–-drażniące-plamki-na-ekranie/

przyklad  drugi

http://www.komputerswiat.pl/artykuly/interwencje/2015/04/interwencje-serwis-probuje-naciagac-samsung-sie-tlumaczy.aspx

Najbardziej rozbudowany watek na ten temat  na innym forum.

 

https://www.displayspecifications.com/en/model/fa78a36

Dobry wybor  to ex700 lub  ex703e z tunerem satelitarnym.  Model  ex700 ma dobre dobre wyniki w testach i  komentarze uzytkownikow.Nie  tylko  na hdtvpolska ale tez na DVHK

komentarz  z hdtvpolska

Zdecydowałem się na Panasonica TX-50-EX700E i nie żałuję - jestem bardzo pozytywnie zaskoczony  Do końca wahałem się nad czymś większym, Pan proponował mi jeszcze Philipsa 55PUS7101/12 za 1000zł więcej i trochę nad nim myślałem, 55'', Android Tv(fajne możliwości, ale bałem się stabilności), 120mhz matryca(chyba :P) i bajer w postaci podświetlania z tyłu (fajna sprawa, chociaż i tak mam ledy w szafce nad tv więc aż tak mocno się na to nie napalałem, bardziej kusiły te 55''), ale koniec końców wziąłem Panasonica - 1 strzał podobno najlepszy, trochę bałem się ryzykować z samą marką Philips, obraz kosa, aż byłem zaskoczony, że w telewizorze LED będę miał taką czerń, smart tv działa bardzo sprawnie, zdecydowanie szybciej i stabilniej niż w ostatnim wypuście plazmy Panasonica, filmy .mkv bez przycięcia, tak jak tego oczekiwałem. I jest bezdźwięczny, plazma wydawała taki cichy, ale z bliska słyszalny dźwięk, a teraz jest cisza. Pozostało się bawić ustawieniami. Może jakieś podpowiedzi jak go poprawnie ustawić i na co zwrócić uwagę?

Dzięki za pomoc i rady! 

Komentarz z  DVHK

Mam tego Panasonica obraz 4K kosmos tylko mam model TX-58EX703E do kupienia tylko w RTV euro AGD różni się tylko tym że ma wbudowany dekoder satelitarny oglądam mundial w 4k z turksata jest darmowy kanal turecki kolory, czerń pieknota polecam a ruch mimo matrycy 60HZ bardzo płynny nic nie rozmazuje w czasie meczu. Polecam będziesz zadowolony

Edytowane przez grundig
  • Lubię 1
  • Haha 2
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...