Skocz do zawartości
mik-on

Telewizor do 2000 zł dla gracza (Xbox)

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Chciałbym kupić telewizor, który będzie mi służył głównie do grania na konsoli Xbox S (w przyszłości nie wykluczone, że zmienię na PS4), jak również do oglądania telewizji naziemnej oraz streamingowej.

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? 10 m2
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? 1.3 m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem ? 1
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu - czy kąty są ważne ? Na wprost, ale fajnie by było mieć większe kąty widzenia.  
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć ? Na razie stać, potem ma wisieć.
6. Jak słońce świeci w pokoju ? Rano od wschodu, w południe i południu nie ma słońca. Na telewizor słońce pada od tyłu (jak będzie stał), gdy będzie powieszony to słońce będzie padało na ekran.  
7. Jaki masz obecnie telewizor ?  Thomson FU 6663.
8. Co chcemy aby telewizor posiadał ? Nie mam specjalnych wymagań.
9.  Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora: ( 4K, HD, SD ) ? 4K - Xbox, HD - telewizja naziemna.
10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora ? Xbox.
11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor ? 2 - 4h.
12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ?  Raczej matową, ale błyszcząca też jest OK.
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? Filmy z telewizji i serwisów streamingowych.
14. Czy zamierzasz korzystać z internetu na ekranie telewizora ?  Za pomocą przeglądarki nie. Zamierzam oglądać serwisy typu YouTube, player.pl, ipla.tv, Netflix.....
15. Czy zamierzasz grać w gry PC / konsola - jeśli tak to ile % dziennie? Tak, 80%.
16. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? Wieczorami.
17. Preferencje co do wielkości? 40" do 50".
18. Co Cię denerwuje w telewizorach ? Smużenie i brak płynności obrazu.
19. Preferencje co do marki ? Nie.
20. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? Nie.
21. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? 2 000 zł.

22. Czy będziesz zainteresowany profesjonalną kalibracją ekranu w celu wyciśnięcia maksymalnych możliwości nowego sprzętu ? Nie.

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się miedzy:

  • Samsung UE40MU6472
  • Samsung UE50MU6172
  • Philips 50PUS6262/12

Który będzie najlepszy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że jest jeszcze trochę mniejszy i tańszy UE40MU6172. Według https://www.displayspecifications.com/en/model/20bec6a też jest oparty o matrycę typu VA. Ktoś może to potwierdzić?

Sprawdzałem też wersję 43", ale podobno tam jest już matryca IPS. Nigdzie nie mogę znaleźć informacji jaki input lag ma matryca IPS.
Jednak coś znalazłem, co prawda nie 43" a 55" IPS (PLS) http://www.benchmark.pl/testy_i_recenzje/samsung-55mu6102-test.html :
 

Cytat

Zmierzone opóźnienie sygnału to 16,3 ms, co jest rewelacyjnym wynikiem.

 

Edytowane przez mik-on

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli w stronę mniejszych, to może, ale powtarzam może, Samsung 43MU6172, ale znowu - nie do końca wiadomo, jak matryca bedzie, bo:

50" = VA

55" - IPS (PLS)

43" - na dislayspecifications piszą, że może być VA albo IPS, z drugiej strony na konkurencyjnym forum znalezione:

Cytat

W modelu Samsung 43mu6172 jest matryca VA a nie IPS!! Wiem, bo najpierw rozmawiałem z przedstawicielem samsunga (dopytał w dziale technicznym), a na infolinii Euro-Agd też znaleźli info że matryca VA.

Link

Zawsze możesz paluszkiem w sklepie sprawdzić, a jak zamiawiasz, to po prostu po sprawdzeniu odesłać. Oczywiście, jeśli zależy ci na VA. Nie ma za bardzo w czym wybierać w takim małym rozmiarze.

Konsola XO, czy XOX?

Edytowane przez borsooq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, borsooq napisał:

Konsola XO, czy XOX?

Xbox One S

 

2 godziny temu, borsooq napisał:

Zawsze możesz paluszkiem w sklepie sprawdzić, a jak zamiawiasz, to po prostu po sprawdzeniu odesłać.

Orientujesz się czy w przypadku rat, też można zwracać?

Edytowane przez mik-on

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...